Jestem Babcią

Dlaczego babcia rozpieszcza wnuków?

wnuki

Babcia to wyjątkowa osoba w życiu każdego dziecka. Ona zawsze znajdzie na wszystko złotą radę i pomoże jak nikt inny. Osoby posiadające wnuki, bardzo często traktują je niczym własne dzieci. Dlaczego babcia rozpieszcza wnuków?

Babcia, ona zawsze zrozumie

Pewnie wiele z nas, z wielkim sentymentem wracamy myślami do dziadków, którzy opiekowali się nam w czasach dzieciństwa, do których wyjeżdżano na wakacje i ferie. To oni dla wielu z nas byli opiekunami, zastępującymi przedszkole czy nianie. Babcia jest szczególną osobą w życiu dziecka. I choć można mieć aż dwie babcie, zawsze każda z nich będzie wyjątkowa. Dziadkowie, są drugimi, tak ważnymi i bliskimi osobami w życiu dziecka. Bardzo często pomagają przy wychowaniu i opiece nad maluchem, szczególnie w rodzinach, gdzie obydwoje z rodziców pracują. Babcie urzekają swym ciepłem i dobrym słowem. Zawsze mają w zanadrzu coś, co pocieszy w chwilach smutku i słabości, dlatego dzieci uwielbiają ich towarzystwo.

Dlaczego babcia rozpieszcza wnuków?

Ponoć rozpieszcza ten, kto zwyczajnie w świecie kocha. Nic dziwnego, że babcie rozpieszczają swoich wnuków. W końcu darzą ich bezinteresowną miłością. W końcu to rodzina, młode, nowe pokolenie, od którego zależy przyszłość. Babcia zawsze okazuje wnukom swoja miłość, nawet w drobnych gestach, takich jak przygotowanie obiadu czy zrobieniu na drutach kolejnego do kolekcji uroczego sweterka. Ale niektóre z babć odrobinę przesadzają, bezgranicznie rozpieszczają wnuków. Kupują im drogie prezenty, spełniają każdą zachciankę i pozwalają na wszystko, często na to, czego zabraniają rodzice. Takie zachowanie nie wydaje się zbyt wychowawcze. I słusznie, bo nie jest. Dlaczego tak postępuje babcia? Ona kocha swoje wnuki i stara się dać im wszystko, czego w obawie przed rozpuszczeniem właśnie, nie dała swoim dzieciom. Ot prosta psychologia człowieka. Dziadkowie doskonale wiedzą, że to rodzice wpajają dziecku reguły zachowań i postępowania. Oni są zaś od okazywania czułości, troski i miłości, co czasem może wychodzić poza zdroworozsądkowe granice.

babcia rozpieszczaKolejny cukierek czy zabawka nie zawsze jest dobra dla dziecka. Babcia powinna znać granice oraz zasady, panujące w domu dziecka. Skoro rodzice nie życzą sobie, by ich maluch jadł słodycze, warto poinformować o tym dziadków, by uniknąć przykrych sytuacji i płaczu dziecka. Miłość nie zależy od prezentów. To zdecydowanie coś więcej, czego nie powinniśmy wiązać z rzeczami materialnymi. Rozpieszczanie jest normalne i nie możemy zabronić tego babci, jednak warto nakreślić pewne granice. W końcu to my jesteśmy rodzicami, którzy kształtują charakter dziecka.

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

Mindi

5 lat temu

Mam nadzieję, że będę taką mądrą babcią, która będzie bardzo kochała, rozpieszszczała, wspierała i uczyła życia 🙂 Już nie mogę się doczekać wnuków żeby to sprawdzić. Dzieci są cudowne, w kazdym jest potęcjał, który może odkryć ktoś kto ma dużo czasu do obserwacji.

pati25

5 lat temu

Babcia kocha bardzo swoje wnuki.Rozpieszcza je jak tylko może.Mając swoje dzieci nie miała na to czasu bo pracowała,zajmowała się domem.Miała dużo obowiązków.Teraz jako babcia ma czas i może poświęcać się wnukom

Tess

5 lat temu

Babcie rozpieszczają wnuki bo je bardzo kochają. Wychowaniem zajmują się rodzice a babcie mogą tylko okazywać miłość.

Emilly27k

5 lat temu

Miłość, miłość i chęci, które zawsze są dobre. Babcia kocha swoje wnuki bezgranicznie. Ja swojej babci dziękuje za to,że nauczyła mnie rozmawiać. Dzięki temu,że rozmawiałyśmy do mojego wieku 22 lat, a babcia zmarła wówczas wtedy do końca miałyśmy dialog. Druga babcia przekazała geny. Kocham obie. Moje Anioły:)

dulcynea

5 lat temu

Babcie rozpieszczają swoje wnuki pewnie też dlatego , że swoich dzieci nie rozpieszczały. Nie miały na to czasu, bądź wydawało im się że od dzieci trzeba wymagać i być przede wszystkim konsekwentnym w działaniu.
A wnuczki kochają i mogą rozpieszczać a od dyscypliny są rodzice.

Zostaw komentarz