Jestem Babcią

Wakacje babci z wnuczkiem

wakacje-babci-z-wnuczkiem

W okresie wakacyjnym, opiekę nad dziećmi często przejmują dziadkowie. Nasze pomysły pozwolą zaplanować idealne wakacje babci z wnuczkiem.

Letni czas to chwila oddechu od szkolnych zajęć i obowiązków. Wakacje to okazja do dobrej zabawy i relaksu. Czas spędzony w towarzystwie babci może okazać się bardzo interesujący.

Wakacje w mieście

Nie zawsze mamy możliwości finansowe czy czasowe, aby wyjechać na wakacyjny urlop. Czas wolny równie dobrze i owocnie możemy spędzić w mieście. Miejskie ośrodki kulturalne oferują różne zajęcia dedykowane dzieciom, młodzieży i dorosłym. Wystarczy przejrzeć rozkład zajęć domu kultury czy osiedlowego klubu. Zajęcia artystyczne, sportowe czy kulinarne na pewno zaciekawią niejednego wnuczka. Na większość tego typu spotkań można przychodzić z opiekunami, dla których też są przygotowane odpowiednie formy. Szybko zapomnimy o nudzie i wykorzystamy kreatywnie letni czas.

Wyjazd na wieś

Wakacje bardzo często kojarzą się z wyjazdami na malowniczą wieś. Gdy nasi dziadkowie mieszkają w domku, położonym w pięknej okolicy, z dala od zgiełku miasta, warto to wykorzystać. Takie otoczenie będzie znakomitą odmianą dla dziecka, a dziadkowie zyskają towarzystwo. Każda babcia ucieszy się z wizyty wnuczka i chętnie pokaże mu tajniki życia na wsi. Nowe otoczenie, zwierzęta i sprzęty rolnicze zaciekawią młodych odkrywców.

Wczasy nad morzem

Gdy sami nie możemy wyjechać z dzieckiem na wymarzone wakacje, możemy poprosić o pomoc niezastąpioną babcię. Wizja pobytu nad morzem może okazać się bardzo kusząca. Babcia na pewno ucieszy się z możliwości oderwania się od codziennych obowiązków domowych. Czas spędzony z wnuczkiem jest zawsze bezcenny. Morskie powietrze dodatkowo zadziała zdrowotnie. Nadmorskie kurorty oferują mnóstwo atrakcji dla dzieci, nawet podczas niepogody, więc nie będziemy musieli martwić się o zaplanowanie czasu.

Wakacje wnuczka z babcią mogą zapewnić dużo ciekawych przygód. Miło spędzony, letni czas z pewnością zapadnie głęboko w pamięci. Planując wakacje, nie zapominajmy więc o naszych kochanych babciach.

Katarzyna Antos

Komentarze (12)

drobina

8 lat temu

W dzieciństwie zawsze część wakacji spędzałam u babci. Do dziś wspominam te beztroskie chwile. Casami coś zbroiłam,
a babcia nawet nigdy nie nakrzyczała;-) Była cudowna:-)

Bonia

8 lat temu

Tak wnusia bardzo zadowolona i ja też bo np.byłysmy w Zaborku…taki skasnsen wsi z XIX wieku…co za piękno..co za klimat…cudowne..polecam!!!:-)

pati25

8 lat temu

Zawsze wakacje sppędzałam u babci.To były piękne wakacje.Niezapomniane chwile.Bardzo tam lubiłam jeździć.Dużo rzeczy robiłyśmy z babcią :-X

sirena46

8 lat temu

Tak nasze babcie są niezastąpione. Moje wnuki są na razie za małe, żebym mogła sama z nimi jechać na wakacje, no ale na przyszły rok kto wie?
Jednak wnuczek prawie codziennie jest u mnie i to są piękne chwile dla nas wszystkich 🙂

Mindi

8 lat temu

Babci rola jest nie do przeczenienia 🙂 Moje dzieci także część wakacji spędzają z babcią. Choć babacia teraz jest bardziej do wspierania niż opieki to dzieci lubią być z babcią.

Emilly27k

8 lat temu

Mile spędziłaś czas Bonia z wnuczką. Wnuczka pewnie zadowolona. Zwierzątka zawsze stanowią atrakcję dla dzieci. :)))

Bonia

8 lat temu

A ja właśnie wróciłam z wnuczką z małego wypoczynku..a dodatkową atrakcją był przejazd pociągiem ze Szczecina do Terespola…
W Janowie Podlaskim piękne konie w stadninie…
:))):-)

drobina

8 lat temu

Hm! Niedługo będę miała wakacje od wnuczka, bo pilnuję go na codzień. Znając życie i siebie, jak tylko wyjedzie z rodzicami na wypoczynek, to już na następny dzień będę za nim tęskniła:-X

elle@elle

8 lat temu

jako dziecko spedzalam zawsze wakacje i ferie u babci we Wroclawiu i to byly piekne chwile zawsze :)))

Tess

8 lat temu

Często wyjeżdżam z wnukami w czasie wakacji. Teraz nie potrzebują już babci do opieki ale jeżdżę rozpieszczać ich jedzeniem :-X Przy okazji przypominam znane sobie, rodzinne miejsca, rozmawiam ze znajomymi.

Zostaw komentarz