jak-rozwijac-wyobraznie-wnuczka

Bycie babcią polega nie tylko na rozpieszczaniu wnuczków. Warto także przy okazji zabaw z dziećmi zainwestować w ich rozwój intelektualny i psychologiczny.

Rozwój wyobraźni

Są różne rodzaje wyobraźni – wyobraźnia muzyczna, wyobraźnia kulinarna, wyobraźnia przestrzenna itp. Jako babcia możesz zadbać o rozwój wszystkich tych ważnych sfer w życiu twojego wnuczka. Nie musisz zapisywać dziecka na żadne dodatkowe zajęcia ani poświęcać na to bardzo dużo czasu.

Wystarczy, że w trakcie zwykłych zajęć i zabaw z wnuczkiem poświęcisz mu trochę uwagi i pokażesz jak ćwiczyć wyobraźnię.

Wyobraźnia w codziennych zabawach

Rozbudzać wyobraźnię dziecka jest niezwykle łatwo. Możesz czytać wnuczkowi baśnie lub wspólnie z nim układać fantastyczne historie. Później możesz prosić wnuka, aby narysował to, co zapamiętał z waszego snucia opowieści.

Aby dodatkowo ćwiczyć pamięć dziecka i angażować go w kolejne zabawy, możecie przygotować teatrzyk na podstawie ulubionej bajki lub waszej własnej historyjki. Może to być tradycyjny teatr, teatrzyk kukiełkowy lub pacynkowy albo teatr cieni.

Swoje dokonania wnuczek może przedstawić rodzicom lub rówieśnikom – będzie wówczas bardziej zmotywowany i dumny z siebie.

M. Witczak