wakacje nad polskim morzem

W zasadzie nic im nie brakuje. Morze, piękne plaże oraz mnóstwo atrakcji. Przerażają tylko ceny i nieprzewidywalna pogoda. Czy warto wybrać się na wakacje nad polskie morze?

Wakacje nad morzem

Morze Bałtyckie to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Polska ma dostęp do morza, więc korzystamy z tego, planując urlopy. W wakacje, nadmorskie kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie. Chętnych turystów nie brakuje, choć ceny z roku na rok wzrastają. Wakacje nad morzem to pomysł na urlop, który niestety może kosztować nas więcej, niż zagraniczna podróż. Co tak przyciąga turystów nad morze? Dlaczego zagraniczni turyści rezygnują z pobytu nad polskim morzem?

Piękne morze Bałtyckie

Nasze morze jest piękne. Nic dziwnego, że tak chętnie udajemy się na wybrzeże. Mamy jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. I choć woda w morzu pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o temperaturę, turyści tłumnie przybywają tam na wakacje. Niewątpliwie Bałtyk ma swój urok. Malownicze krajobrazy, urokliwe zachody i wschody słońca oraz zabytkowe latarnie i wydmy. Każda nadmorska miejscowość ma swój niepowtarzalny klimat. Do tego doliczmy liczne zabytki w takich miastach jak Gdańsk czy Gdynia. Fantastycznie, że mamy morze, ale mniej optymistyczne są ceny, które zaskakują, nie tylko turystów z innych krajów, ale także Polaków.

Polskie morze, angielska pogoda i niemieckie ceny

Wakacje nad polskim morzem mogą nas słono kosztować. Z roku na rok wzrastają ceny. Atrakcji nie brakuje, a nie każdy turysta dysponuje nieograniczonym budżetem wakacyjnym. Już sam nocleg bywa kosztowny. Ponad dekadę temu, za noc nad polskim morzem moglibyśmy zapłacić ok. 30 zł. Dziś ceny zaczynają się zwykle od 50 zł, jeśli mowa o kwaterach prywatnych. Nie musimy chyba wspominać o hotelach i pensjonatach. Do wszystkiego doliczmy jedzenie oraz pamiątki. Dotrzeć nad morze także trzeba, co również wiąże się z kosztami. W tym roku ceny zaskoczyły brytyjskich turystów. Za wakacje nad morzem dla kilkuosobowej rodziny, musimy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Za taką, bądź często niższą cenę moglibyśmy wybrać się na zagraniczne wakacje. W formie last minute, nawet takie all inclusive, czyli z ekstra hotelem i pełnym wyżywieniem. Lecąc za granicę kraju, często mamy w pakiecie transfer z lotniska do hotelu, animacje oraz bezpłatny pobyt dla małych dzieci. W Polsce nie mamy zagwarantowanej słonecznej pogody, choć nawet w pochmurne dni, wcale nie musimy się nudzić. Mimo tego, w dalszym ciągu Polacy jeżdżą nad morze i z pewnością będą to robić.

Czy warto jechać nad polskie morze?

Warto, jeśli chcemy zakosztować nadmorskiego klimatu i poczuć odrobinę chłodu Bałtyku. Gofry czy lody nigdzie nie smakują tak dobrze, jak nad morzem. A jeśli trafimy w odpowiednie miejsce, możemy nawet liczyć na odrobinę spokoju na plaży. Nad morzem dużo się dzieje. Organizowanych jest wiele imprez i festiwali. Dla aktywnych i towarzyskich osób, to dobre miejsce na spędzenie urlopu. Niestety tanio nie jest, nie ma się co oszukiwać.

polskie morzeWybór miejsca na wakacje to sprawa indywidualna. Kiedy  ostatni raz byliście nad polskim morzem? A może spędziliście tam tegoroczne wakacje lub właśnie wybieracie się na zasłużony wypoczynek? Podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami co do wakacji nad polskim morzem!

Katarzyna Antos