Jestem Babcią

Gdzie zabrać wnuki na wakacje?

gdzie-zabrac-wnuki-na-wakacje

Gdzie zabrać wnuki na wakacje? To na pewno częsta bolączka wszystkich zaangażowanych babć i dziadków. Sprawa staje się tym bardziej poważniejsza, kiedy w grę wchodzi czas letni, czyli okres szczególnie atrakcyjny dla maluchów i bardzo przez nie wyczekiwany. Dziadkowie głowią się podwójnie, bo przecież nie chcą zawieść swojego malucha. Oto kilka naszych propozycji na wakacje.

 

Babciu, a ten wielki kotek to lew?

Zoo to świetny pomysł na rozrywkę, mini lekcję przyrody oraz na dostarczenie podstawowej wiedzy o różnych gatunkach zwierzaków z całego świata. szczególnie, że nieraz bohaterami bajek są egzotyczne zwierzęta, których nie można zobaczyć za oknem.

Wszystkie dzieci kochają zoo – to nie ulega wątpliwości, dlatego od czasu do czasu warto maluchom zafundować długi dzień w ciekawym ogrodzie zoologicznym. Jest to co prawda pomysł na jeden dzień, ale ile za to maluch może się dowiedzieć nowych rzeczy o zwierzętach. Każda kolejna wizyta jest okazją do obserwacji nowych zachowań zwierząt i nauki – w końcu nie da się wszystkiego zapamiętać od razu To będzie miły czas, odpowiesz na wiele pytań, a sama pewnie też poznasz jakąś ciekawostkę z życia zwierząt.

Jeśli nie lubicie zoo, a maluch boi się ryczących gepardów i zwinnych jaszczurek, to można wybrać ogród botaniczny lub inne ciekawe miejsce związane z przyrodą, także o konkretnej tematyce, jak np. ogród japoński.

Anna Konopka

Jak ciekawie zorganizować czas wnukom? To na pewno częsta bolączka wszystkich zaangażowanych babć i dziadków. Sprawa staje się tym bardziej poważniejsza, kiedy w grę wchodzi czas letni, czyli okres szczególnie atrakcyjny dla maluchów i bardzo przez nie wyczekiwany. Dziadkowie głowią się podwójnie, bo przecież nie chcą zawieść swojego malucha. Oto kilka naszych propozycji na wakacje.

Dziadku, a te jagódki można jeść?

Wyprawa do lasu jest niezwykle atrakcyjna dla malucha, szczególnie, jeśli na co dzień mieszka w mieście. Jeśli mieszkacie na wsi lub w jej pobliżu, to raczej nie będzie z tym kłopotu. Zwykle w pobliżu znajdują się zagajniki, większe lasy lub ciekawe zielone zakątki do zwiedzania. Dzieci zwykle są chętne na piesze wycieczki. Takim spacerem poprawisz nie tylko swoją kondycję, ale też wykształcisz w wnuczku poczucie orientacji w terenie i zaciekawisz go przyrodą.

Możesz uczyć malucha jak rozpoznać drzewa i rośliny i zwyczajnie delektować się odpoczynkiem na łonie natury. Możecie wspólnie zbierać maliny i zbierać kwiaty na bukiet, który po powrocie ustawicie w domu na pamiątkę wspólnej wyprawy. Kto wie, może spotkacie po drodze wiewiórkę lub sarnę. To będą wrażenia, po których wnuk nie zaśnie z ekscytacji!

Jeśli mieszkacie w metropolii, postaraj się wybrać duży miejski park lub zróbcie sobie większą wyprawę za miasto. Pamiętajcie tylko, żeby nie przesadzić z odległością takiej pieszej wyprawy.

Anna Konopka

Jak ciekawie zorganizować czas wnukom? To na pewno częsta bolączka wszystkich zaangażowanych babć i dziadków. Sprawa staje się tym bardziej poważniejsza, kiedy w grę wchodzi czas letni, czyli okres szczególnie atrakcyjny dla maluchów i bardzo przez nie wyczekiwany. Dziadkowie głowią się podwójnie, bo przecież nie chcą zawieść swojego malucha. Oto kilka naszych propozycji na wakacje.

Nad morze stawiać babki z piasku

Jeśli szykujecie rodzinny wyjazd na kilka dni, warto choć raz wybrać polskie morze. Latem jak wiadomo na plażach panuje istny raj dla dzieci. Babki z piasku, zbieranie muszli, morskie fale, śliskie meduzy i wiele innych atrakcji nie pozwoli wam nawet myśleć o nudzie. Wspomnienia też będą niezwykłe.
Jeśli nad morze macie za daleko, można się też wybrać nad pobliskie jezioro czy zwykły miejski basen, W każdym przypadku maluch będzie szczęśliwy, bo które dziecko nie lubi pluskać się w wodzie?

Warsztaty rodzinne w domu kultury

Takie warsztaty wcale nie muszą się kojarzyć z nauką, stresem i poważną atmosferą. Młodzieżowe domy kultury, muzea i galerie także w okresie letnim organizują czas maluchom. W ofercie zwykle są wakacyjne kursy edukacyjne, ciekawe warsztaty plastyczne, a nawet mini wycieczki i zajęcia w terenie. Często do udziału zaprasza się rodziców i dziadków. Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Zorientuj się co się dzieje w Twoim mieście i szalej z wnukiem, żeby lato nie było gorące tylko z racji pogody!

Wszystkim aktywnym babciom, dziadkom i ich wnukom życzymy dobrej zabawy !

Anna Konopka

Komentarze (4)

pati25

11 lat temu

A ja uważam,że wybierając się z wnukami,w ogóle z dziiećmi na urlop powinnyśmy zwracać uwagę na to aby nasze wnuki miały atrakcje,zabawy,wypełniony ten czas.Bo nie chodzi o to aby nam było dobrze na urlopie ale dzieciom,wnukom też.Aby się nie nudziły tylko były zadowolone.Żeby miło spędziły czas.I będą miały co opowiadać w pszedszkolu,szkole

Emilly27k

11 lat temu

Ja proponuje za granicą lub na wieś. Najlepiej to w góry. Sama mieszkam
w górach i znam smak dzieciństwa w górach. Polecam:)

sara

11 lat temu

bardzo fajne propozycje, jeszcze nie mam wnucząt, ale jak się doczekam zabiorę je wszędzie w miarę możliwości,Jeszcze ich nie ma na świecie a już je kocham babciną miłością hihi

Zostaw komentarz