Seks

Urozmaicenie życia seksualnego. Poznaj najnowsze trendy erotyczne

Urozmaicenie życia seksualnego

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Urozmaicenie życia seksualnego stanowi konieczność, ponieważ każda czynność, nawet najbardziej przyjemna, gdy jest powtarzana wielokrotnie, traci cały swój urok. Człowiek to istota, która łaknie nowości. Te pełnią funkcję stymulującą rozwój ludzkości. Poznaj najnowsze trendy erotyczne.

Spis treści:

  1. Urozmaicenie życia seksualnego. Seks odbieranymi wszystkimi zmysłami
  2. Najnowsze trendy erotyczne. Seks jako zabawa
  3. Jasna komunikacja podczas seksu
  4. Seks i jedzenie
  5. Odgrywanie ról w seksie

Urozmaicenie życia seksualnego. Seks odbieranymi wszystkimi zmysłami

Rutyna to najczęściej spotykany zabójca pożądania, przez schematyczność i powtarzalność pewnych czynności sami pozbawiamy się ochoty na erotyczne igraszki. Wcale nie trzeba zmieniać partnera co pół roku, aby przeżyć nieziemski orgazm. Wystarczy postawić na kreatywność. Niektóre pary z wieloletnim stażem mają udane życie seksualne. Wiedzą bowiem, jak je odpowiednio urozmaicić. Najnowsze trendy erotyczne zakładają otwarcie się na odbieranie świata wszystkimi zmysłami. Seks to nie tylko dotyk, ale też smak, zapach, obraz czy odgłos. Możemy wprowadzić do swojej sypialni urozmaicenie życia seksualnego w bardzo prosty sposób. Wystarczy nam odpowiednio dobrana muzyka, zmysłowe światło, zapalenie świec zapachowych czy ustawienie silnie pachnących kwiatów. To niewielkie zmiany, a sprawiają, że pełniej przeżywamy akt erotyczny.

Najnowsze trendy erotyczne. Seks jako zabawa

Boję się wygłupić podczas seksu – oto jedna z obaw, z którymi nierzadko się zmagamy.  Erotyczne igraszki traktujemy jako przedłużenie życia zawodowego, gdzie na każdym polu musimy wypaść perfekcyjnie, aby otrzymać awans. W sypialni też wychodzi z nas idealny kochanek czy idealna kochanka, która tak bardzo skupia się na tym, aby wszystko poszło zgodnie z planem, że przyjemność z seksu znika bezpowrotnie. Tymczasem wszelkie badania naukowe wykazują, iż najbardziej udane życie seksualne prowadzą te osoby, które stawiają na spontaniczność. Nie trzeba na każdym kroku pilnować, aby wypaść idealnie. Seks jako zabawa to jeden z najnowszych trendów erotycznych popularyzowanych przez seksuologów. Chodzi o to, by próbować nowych rzeczy. Nawet jeśli na początku wydaje nam się to bezsensowne i obawiamy się kompromitacji, to z czasem po prostu dajemy się porwać wirowi dobrej zabawy.

seks jako zabawa
Zdjęcie autorstwa ROSA GATTUSO z Pexels

Jasna komunikacja podczas seksu

My, kobiety, mamy szczególny problem z komunikacją podczas seksu. Wychowano nas na grzeczne dziewczynki, które nie dotykają miejsc intymnych, nie czytają o erotycznych igraszkach i nie interesują się tym tematem. Ta pruderia to spadek po naszych przodkach. Kobieca seksualność przez wieki była powstrzymywana przez Kościół i kolejnych władców. Patriarchat skupiał się na przyjemności mężczyzn, nie zwracając przy tym uwagi na potrzeby seksualne kobiet. W rezultacie same nie potrafimy zadbać o swój interes. Tymczasem jasna komunikacja podczas seksu stanowi podstawę. Nikt nie dysponuje magiczną kulą, która odczytuje ludzkie myśli. Jeśli nie powiesz partnerowi, co lubisz, a czego wolałabyś nie powtarzać, bo nie sprawia ci to żadnej przyjemności, to on nie będzie tego wiedział. Tymczasem mężczyźni lubią jasne komunikaty. Chcą sprawiać rozkosz swoim partnerkom. Trzeba im to tylko umożliwić.

Seks i jedzenie

Zarówno seks, jak i jedzenie stanowi ucztę dla zmysłów. Niektórzy serwują sobie afrodyzjaki przed seksem. Drudzy po erotycznych igraszkach idą do kuchni, by siedząc nago na kuchennym stole, zjeść pyszny posiłek. Po jego zakończeniu kochają się namiętnie w innym miejscu niż zazwyczaj, co wpływa pozytywnie na satysfakcję obojga partnerów. Coraz częściej spotykaną praktyką jest też konsumowanie posiłku z ciała partnera, co zapewnia mu stymulujący masaż.

Odgrywanie ról w seksie
Zdjęcie autorstwa RODNAE Productions z Pexels

Odgrywanie ról w seksie

Erotyczne igraszki do przede wszystkim dobra zabawa. Dlaczego czasem nie postawić na odgrywanie ról w seksie?  To może być frajda dla obojga partnerów. Można tutaj postawić na erotyczne przebranie, np. strój niegrzecznej pokojówki czy surowej policjantki. Odgrywanie ról w seksie pomaga zrealizować fantazje erotyczne drugiej połówki. Niektórzy mają bardziej oryginalne potrzeby, drudzy takie, które wpisują się w mainstream. Żadne jednak, dopóki nikogo nie krzywdzą i odbywają się za obopólną zgodą, nie są lepsze lub gorsze. Odgrywanie ról w seksie często dość mocno różni się od tego, co znamy z życia codziennego. Spokojna partnerka nagle staje się dominą, a prezes wielkiej firmy uległym kochankiem.

Dodaj komentarz