Seks

Jak wygląda seks dojrzałych mężczyzn?

seks dojrzałych mężczyzn

Zdjęcie autorstwa Kevin Bidwell z Pexels

Andropauza od lat budzi ogromne kontrowersje. Jedni traktują ją jako synonim menopauzy. Drudzy twierdzą, że takie zjawisko w ogóle nie istnieje. Szacuje się, że andropauza dotyka 20% mężczyzn. Prawdopodobnie odsetek panów w wieku przekwitania uległby zwiększeniu wraz ze wzrostem ich długości życia. Gdy kobiety umierały w młodym wieku z powodu zaniedbań sanitarnych oraz chorób zakaźnych, menopauza również nie istniała. Jak wygląda seks dojrzałych mężczyzn?

Spis treści:

  1. Czy seks podczas andropauzy jest zalecany?
  2. Zalety seksu w dojrzałym wieku
  3. Jak wygląda seks dojrzałych mężczyzn? Przedwczesny wytrysk w okresie andropauzy
  4. Młoda kochanka na problemy ze wzwodem
  5. Jakie są objawy andropauzy?

Czy seks podczas andropauzy jest zalecany?

Okazuje się, że nigdy nie jest za późno na seks. Jest on wskazany w każdym wieku. Seks podczas andropauzy najlepiej uprawiać z samego rana. Męski organizm tak funkcjonuje, że to właśnie po przebudzeniu może pochwalić się najwyższym stężeniem testosteronu, który zapewnia erekcję. Przyzwyczailiśmy się jednak do tego, że seks uprawiamy wieczorem, aby odprężyć się po stresującej pracy, a po orgazmie szybciej zasnąć. Niestety, wtedy stężenie testosteronu jest niższe, co może powodować problemy ze wzwodem.

Zalety seksu w dojrzałym wieku

Seks w dojrzałym wieku ma wiele zalet. Okazuje się, że działa on korzystnie na gospodarkę hormonalną, odmładza, poprawia odporność. Ponadto zapobiega zanikowi narządów rozrodczych, wzmacnia więź z partnerem, daje  radość życia i relaksuje. W rezultacie wpływa korzystnie na układ krążenia.

Jak wygląda seks dojrzałych mężczyzn? Przedwczesny wytrysk w okresie andropauzy

Andropauzie często towarzyszy przedwczesny wytrysk. Na szczęście można temu zapobiec, jeśli podejmie się odpowiedni trening, zanim pojawi się problem. Przedwczesny wytrysk występuje też u wielu mężczyzn w okolicach 50. roku życia, którzy nie przechodzą andropauzy. W ich przypadku problem jest związany z brakiem seksu. Gdy do niego dochodzi, szybko dochodzi do rozładowania napięcia.

Młoda kochanka na problemy ze wzwodem

Wielu mężczyzn o swoje problemy z erekcją obwinia stałe partnerki. Panowie potrafią bezwzględnie wytknąć paniom, że te są zaniedbane, nieatrakcyjne fizycznie, ciągle się o coś czepiają. To ich strategia obronna, która rzutuje negatywnie na związek. Często decydują się na romans z młodszą kochanką. Początkowo działa efekt nowości, więc problemy ze wzwodem ustępują. Z czasem jednak powracają i mężczyzna kompromituje się w oczach młodszej kochanki.

Jakie są objawy andropauzy?

Po czym rozpoznać, że mężczyznę dosięgła andropauza? Męskie przekwitanie daje takie objawy jak wypadanie włosów, kołatanie serca, wyższy głos oraz zanik mięśni. Wielu z nim można zapobiec. Ważna jest zdrowa dieta, która opiera się na białkach i tłuszczach. Kluczową rolę odgrywa także regularna aktywność fizyczna. Także pasja pozwala mężczyźnie zachować siły witalne. Niektórzy faceci lepiej przechodzą andropauzę, gdy gdzieś pracują chociaż na część etatu.

Dodaj komentarz