Gdy pojawia się problem... Seks

Jak zwiększyć apetyt na erotyczne igraszki?

jak zwiększyć apetyt na erotyczne igraszki

Seks stanowi spoiwo związku, pozwala budować bliskość między partnerami, nic dziwnego, że jego brak jest tak boleśnie odczuwalny. Wprawdzie ludzie czasem różnią się apetytem na erotyczne igraszki, niemniej częściej u podstaw spadku libido leżą inne przyczyny. Powodem braku ochoty na seks mogą być zaburzenia hormonalne, stres, a nawet ogólne przemęczenie. Jak zwiększyć apetyt na erotyczne igraszki?

Naucz się zwalczać stres

Czy wiesz, że za pożądanie i ochotę na seks odpowiada testosteron? Jest to wprawdzie męski hormon płciowy, ale organizm pań także wytwarza go, ale w dużo mniejszych ilościach. Gdy dopada nas stres spowodowany kłótnią z przyjaciółką, problemami w pracy etc., stężenie testosteronu gwałtownie spada, a co za tym idzie zmniejsza się także ochota na seks.  Jeśli chcesz rozbudzić ponownie apetyt na erotyczne igraszki, musisz się zrelaksować. W tym celu weź długą, aromatyczną kąpiel, pójdź pobiegać, zapisz się na salsę.

Wino pij tylko w niewielkich ilościach

Lampka wina czy jedno piwo to nic złego, alkohol w ograniczonych ilościach pozwala rozluźnić atmosferę i nabrać odwagi. Nie należy z nim jednak przesadzać, zwłaszcza mężczyźni powinni zachować umiar, ponieważ o jeden drink za dużo może w ich przypadku doprowadzić do problemów z erekcją.

Poproś partnera o więcej czułości

Kobiety zapytane o to, dlaczego nie mają ochoty na seks, często odpowiadają, że brakuje im czułości. Mężczyźni często nie dostrzegają związku między libido a przytulaniem czy pocałunkami. Tymczasem takie drobiazgi jak trzymanie się za ręce, czułe objęcie czy nawet klepnięcie w pośladki sprawiają, że kobiety czują się atrakcyjne i zaspokojone od strony emocjonalnej, przez co nabierają ochoty na erotyczne igraszki.

Zmień dietę na lżejszą i zacznij się ruszać

W odzyskaniu apetytu na seks pomoże ci też ruch oraz zdrowa dieta. Jak wykazały badania, gdy biegamy, tańczymy czy spacerujemy, w naszym organizmie gwałtownie wzrasta stężenie endorfin, zwanych też hormonami szczęścia. To właśnie one wpływają korzystnie na nasze libido. Aby odzyskać ochotę na seks, powinnaś też zrezygnować z tłustych, wysokokalorycznych potraw, gdyż sprawiają one, że stajemy się ociężali. Zastąp je zdrowymi daniami składającymi się głównie z owoców i warzyw.

Zrzuć zbędne kilogramy

Czy wiesz, że zrzucając zbędne kilogramy, możesz zwiększyć apetyt na erotyczne igraszki? Przeprowadzono badania, z których wynika, iż zaledwie co setna osoba z nadwagą jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Im jesteśmy chudsi, tym bardziej akceptujemy swoje ciało i czerpiemy większą przyjemność z erotycznych figli.

Zapomnij o swoich kompleksach

Kobiety zawsze mają mnóstwo zastrzeżeń do swojego ciała. Nawet te, które na pierwszy rzut oka wydają się nadzwyczaj atrakcyjne. Jedne panie narzekają na oponkę na brzuchu, inne martwią się, że są za szczupłe. Problem z akceptacją własnego ciała to w dużej mierze zasługa mediów. Zauważyłaś, że w polowaniu na czarownice raz za cel obierane są kobiety z nadwagą, a kiedy indziej te, które są szczupłe? Przestań zwracać uwagę na to, jaką figurę obecnie lansują media jako idealną. Skoro twój mężczyzna ma ochotę na seks z tobą, to znaczy, że go pociągasz taka, jaka jesteś. Uwierz, panowie nie są ślepi ani głupi, doskonale zdają sobie sprawę, że masz nadwagę lub niedowagę, to po prostu widać gołym okiem. W końcu nie chodzisz przy swoim mężczyźnie w puchowej kurtce deformującej twoją sylwetkę.

Przestań projektować złe doświadczenie na kolejne związki

Kobiety często mają tak, że gdy raz sparzą się na relacji z mężczyzną, później zaczynają zachowywać bezpieczny dystans, który ma za zadanie chronić je przed cierpieniem. Jeśli w przeszłości jakiś facet cię oszukał, zaliczył i zostawił, na pewno obawiasz się, że ten także potraktuje cię przedmiotowo.  Musisz jednak uświadomić sobie, że zawiódł cię konkretny mężczyzna, a ten, z którym teraz jesteś, może mieć czyste intencje. Przestań projektować złe doświadczenia na kolejne związki, a odzyskasz apetyt na erotyczne igraszki.

Zmień tabletki antykoncepcyjne na inną metodę zapobiegania ciąży

Tabletki antykoncepcyjne uchodzą za najskuteczniejszą metodę zapobiegania ciąży. Niestety, ich stosowanie nie jest pozbawione wad. Ich przyjmowanie może obniżać libido i tym samym odbierać ochotę na seks. Jeśli twoje życie erotyczne praktycznie nie istnieje, odkąd zaczęłaś przyjmować pigułki, to znak, że powinnaś zastanowić się nad wyborem innej metody antykoncepcji, np. prezerwatyw.

Przyjmuj suplement zwiększający libido libidizer suplement diety

Czasem w odzyskaniu apetytu na seks konieczna jest pomoc z zewnątrz. Suplement diety Libidizer, który możesz nabyć w sex shopie internetowym, to prawdziwy sprzymierzeniec kobiet. Wspomniany produkt zapewnia silniejszy orgazm. Za sprawą suplementu diety Libidizer kobiety odzyskują apetyt na seks, a dzięki optymalnemu nawilżeniu pochwy zbliżenia stają się niezwykle przyjemne.  Omawiany produkt przywraca chęć do inicjowania seksu i pomaga odnaleźć nowe sposoby osiągania satysfakcji.  Suplement diety Libidizer zawiera wyłącznie naturalne składniki, które są w pełni bezpieczne dla organizmu. W składzie produktu nie znajdziemy żadnych hormonów, które mogłyby zakłócić funkcjonowanie układu endokrynologicznego. Suplement diety Libidizer został pozytywnie oceniony przez panie, dlatego też w 2016 roku nagrodzono go Laurem Konsumenta. To wyróżnienie świadczy o zaufaniu, jakim kobiety obdarzyły wyżej wspomniany preparat. Libidizer należy przyjmować 30 minut przed stosunkiem w ilości 2 kapsułek.

Więcej preparatów poprawiających libido oraz erotycznych inspiracji znajdziesz na stronie Sklep Intymny.

Tekst sponsorowany przygotowany przez Magdalenę Kukurowską

Komentarze (8)

alibabka

5 lat temu

Gdy mamy u swego boku odpowiedniego faceta, to nie powinno nam brakować ochoty na seks. Skoro jest jakiś problem, to może mężczyzna nie stara się, jak należy i myśli głównie o sobie.

Irena

5 lat temu

Są tacy faceci, którzy chcieliby od razu przejść do akcji, żeby zaspokoić swoje potrzeby nie myśląc o kobiecie.
Na szczęście są też tacy, którzy przede wszystkim myślą o swojej kobiecie i wiedzą jak sprawić, aby te chwile były przyjemnością, a nie obowiązkiem.

Goplana

6 lat temu

To prawda, bez czułości trudno nabrać ochoty na seks. Mój partner wie, że musi mnie trochę pocałować, by przejść dalej;)

Irena

6 lat temu

Z pewnością stres nie wpływa pozytywnie na apetyt seksualny. Tak samo zresztą jak kompleksy lub złe doświadczenia.
Za to dobrze wpływa z pewnością sport i odpowiednio dobrany partner.

Lanza

6 lat temu

Kiedyś brałam tabletki antykoncepcyjne i rzeczywiście miałam wówczas wyjątkowo niskie libido, ale zmieniłam je na inne i było już okej;)

Zostaw komentarz