Miłość i związki

3 rzeczy, których boi się każdy facet

boi się

Nie tylko kobiety mają obawy przed nową relacją. Nowy związek może przysporzyć wiele stresu także panom. Tak, moje drogie – oni także mają uczucia. Czego obawiają się mężczyźni? Przedstawiamy 3 najważniejsze rzeczy, których boi się każdy facet.

Poznania rodziców kobiety

Poznaj moich rodziców – to tekst, który z jednej strony cieszy, a z drugiej przeraża. Jeśli pada, możemy być pewni, że związek nie jest chwilowym zauroczeniem. W końcu nie każdą nowo poznaną osobę przedstawia się najbliższym, czyli rodzinie. Z kolei ich zdanie zwykle jest ważne, więc normalną koleją rzeczy są obawy, przed zrobieniem wrażenia. Poznanie rodziców kobiety to stresujący moment, ważny dla wszystkich, którzy w nim uczestniczą. Każdy chciałby w takiej sytuacji wypaść jak najlepiej. Dlatego facet może odkładać w czasie moment rodzinnego obiadu u swojej ukochanej. Zwykle też pojawia się pytanie, kiedy zaprosić na taki spotkanie. Z tym bywa różnie, wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Jednak nie radzimy zapraszać faceta do rodziców po tygodniu czy miesiącu znajomości. Zdecydowanie lepiej poczekać, zwłaszcza na określenie swojej relacji. By nie okazało się, że któraś ze stron nie traktuje tego tak poważnie, jak myśleliśmy.

Wspólnego mieszkania

Facet boi się tego jak ognia. Wspólne mieszkanie to poważna decyzja, która w przypadku konfliktu może wiele skomplikować. Kredyt, wyposażenie mieszkania, przeprowadzka – w grę wchodzi wiele czynników, budzących kolejne obawy. Nic dziwnego, że facet może odkładać taką decyzję na później. Zamieszkanie razem wiąże się z odpowiedzialnością i wieloma zmianami, więc taka decyzja powinna być w pełni przemyślana przez obydwie strony. Facet może bać się wspólnego mieszkania, ponieważ boi się stracić niezależność i wolność. To wielki krok w życie we dwoje. Przychodzi taki etap w życiu faceta, że wspólne zamieszkanie z kobietą to tylko kwestia czasu. Nie warto więc naciskać, kiedy facet nie chce podjąć takiej decyzji, być może potrzebuje więcej czasu, by upewnić się, że robi dobrze.

Odrzucenia

Każdy facet obawia się odrzucenia. Nie ma znaczenia czy mówimy o odmowie randki czy zerwaniu związku. Faceci potrafią być wrażliwi. Oni też miewają złamane serca. Odrzucenie jest dla nich niczym porażka, nóż prosto w serce, także ich ego. Takie zachowanie może wpływać na pewność siebie czy relacje z innymi kobietami, poznanymi w przyszłości. Dlatego przy relacjach z facetami, warto pamiętać o tej ukrytej często wrażliwości. faceciSłów nie rzuca się na wiatr, a to co robimy, może zranić drugą osobę. Najlepiej od razu jasno określić swoje oczekiwania. Jeśli nie chcemy wchodzić w daną relację, nie bawmy się cudzymi uczuciami. Wówczas możemy dać komuś nadzieję czy obietnicę, której nigdy nie będziemy w stanie spełnić.

Każdy boi się pewnych rzeczy, sytuacji i zdarzeń, które mogą mieć miejsce w naszym życiu. Nie zapominajmy o tym, że faceci też mogą mieć wiele obaw, szczególnie jeśli chodzi o miłość i związki.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz