Fitness

Trening podnoszący tętno – sprzymierzeniec w walce ze zbędnymi kilogramami

trening-podnoszacy-tetno-sprzymierzeniec-w-walce-ze-zbednymi-kilogramami

Trening kardio podwyższa tętno i przyśpiesza pracę naszego serca. Przy takim wysiłku fizycznym możemy zadbać o ciało i zgubić zbędne kilogramy.

Definicja treningu kardio jest dość szeroka, ponieważ zaliczane są do niego wszystkie ćwiczenia przyśpieszające pracę naszego serca. To najszybszy sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Możemy wykonywać go na siłowni, w domu czy na łonie natury.

Trening podnoszący tętno – odpowiedni sprzęt i ćwiczenia

Do treningu kardio dedykowane są takie przyrządy jak rowerek, bieźnia, orbitek czy stepper. Nie oznacza to jednak konieczności ćwiczeń na siłowni. Bieźnię znakomicie zastąpi nam ścieżka w parku, a jazda na tradycyjnym rowerze – przyrząd stacjonarny. Wykonywanie brzuszków czy pompek również sprawdzi się w wlace z nadmiarem kilogramów. Tylko regularne i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń przyniesie oczekiwane rezultaty. Maksymalnie 3 treningi w tygodniu wystarczą aby uzyskać zgrabną sylwetkę.

Kontrola pulsu

Taki trening nazywany także aerobowym dostarcza naszemu sercu większą ilość krwi zawierającej tlen. Podczas jego wykonywania warto kontrolować nasz puls. Większość stacjonarnych przyrządów do ćwiczeń ma w sobie wbudowany taki gadżet, dzięki czemu możemy sprawdzać wszystkie parametry podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych.

Przeciwskazania

Osoby, które mają problemy z sercem powinny ostrożnie podchodzić takiego rodzaju treningu. Zbyt szybki puls i wysokie ciśnienie może prowadzić do stanów zawałowych. Zanim zaczniemy treningi najlepiej skonsultować się z lekarzem i trenerem personalnym, który dobierze nam odpowiednie do stanu zdrowia ćwiczenia.

Trening podnoszący tętno usprawni pracę naszego serca i całego organizmu. W połączeniu z właściwą diętą sprawi, że będziemy wyglądać zdrowo i atrakcyjnie. Podczas wykonywania ćwiczeń aerobowych z pewnością spalimy niechciany tłuszcz a wymarzona sylwetka przestanie być tylko sennym marzeniem.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

pati25

8 lat temu

Interesujący artykuł.Takie ćwiczenia aerobowe pomagają spalić niechciany tłuszczyk.Trzeba jednak systematycznie ćwiczyć:-)

drobina

8 lat temu

Mindi: Ty nie myśl o jeździe na rowerze, tylko wsiadaj i jedź:-)
Zobaczysz jaka to frajda:-X Ja prawie codziennie jeżdżę po kilkanaście kilometrów:-) Wolę rower niż samochód. Tym bardziej, że w moim mieście przybywa coraz wiecej ścieżek rowerowych:-)

Mindi

8 lat temu

Świetny artykuł zachęcający do ćwiczeń. Wiosna to dobra pora roku żeby zmotywować się do zdrowego ruchu. Po zimowej przerwie moją aktywność zaczęłam od prac działkowych a teraz zapisałam się na gimnastykę i jeszcze myślę o jeździe na rowerze 🙂

filodendron

8 lat temu

Jako osoba ,która miała problemy ze zbyt wysokim tętnem jestem w tych sprawach ostrożna. Wiadomo mi jednak, że szybsze tętno sprzyja odchudzaniu ,oczywiście, gdy to tętno jest wywołane wysiłkiem fizycznym np. biegiem . U zdrowej osoby jest to bardzo korzystne, Ważne jest ,żeby w czasie wysiłku spocić się ,wówczas naprawdę się chudnie 🙂

drobina

8 lat temu

Super artykuł!:-) Bardzo lubię treningi aerobowe. W zimie troszkę się rozleniwiłam, ale wkrótce wskoczę na odpowiednie tory:-X:-)

dulcynea

8 lat temu

Z zainteresowaniem przeczytałam ten artykuł.
Interesujący. Jestem zdrowa, a chętnie chciałabym spalić zbędny tłuszcz . Muszę skontaktować się z trenerem na siłowni, może mi będzie w stanie pomóc.

Zostaw komentarz