taniec-w-rytmie

Program ¾ step, ¾ dance został opracowany w roku 1999 przez Lucię Schmidt, pionierkę form Body&Mind w Europie. Od kilku lat zajęcia takie zdobywają popularność również w naszym kraju. Instruktorów prowadzących takie zajęcia szkoli Aneta Figurska – właścicielka szkoły Open Mind Health and Fitness Idea i przedstawicielka Lucii Schmidt w Polsce.

¾ step, ¾ dance są elementem łączącym tradycyjny fitness z formami Body &Mind. Pozwalają na odprężenie i relaksację, ucząc tym samym świadomości ruchu i ciała. Są również świetnym treningiem aerobowym pozwalającym na skuteczne spalenie tkanki tłuszczowej. W przypadku zajęć na platformie – ¾ step – dodatkowo wzmacniamy i rzeźbimy mięśnie.

Choreografii na stepie lub w parterze towarzyszy muzyce ¾, która pozwala na miękkość i delikatności ruchu. Obok dobrze znanych z fitnessu chasse, lift, knee-up, pivot, step out, czy mambo, na potrzeby tej nowej dyscypliny opracowano specjalne kroki, które czynią układy taneczne wyjątkowo oryginalnymi. Dołączono również elementy Tai chi. Układy zajęć ¾ step, ¾ dance pobudzają wyobraźnię i pozwalają interpretować ruch „po swojemu” – wszystkimi zmysłami. Choreografie dostarczają fanką tanecznych zajęć zupełnie nowych wrażeń i bardzo korzystnie wpływają na samopoczucie po treningu.

Zajęciom towarzyszy nastrojowa muzyka: klasyczna lub orientalna, a taniec często odbywa się przy świeczkach i przyciemnionym świetle. Płynne i powtarzające się ruchy powodują, że jest to doskonała lekcja dla osób, które lubią tańczyć, ale nie radziły sobie na zajęciach fat-burning, dance czy latino.

Wszystkim pasjonatom form Body&Mind oraz tym, którzy uwielbiają tańczyć i dawać upust emocjom właśnie poprzez ruch, serdecznie polecamy zajęcia ¾ step, ¾ dance.

Anna J