filmy z Mikołajem

Nastał długo wyczekiwany dzień, czyli Mikołajki. W tak wyjątkową okazję mamy dla was filmowe propozycje. Przedstawiamy świąteczne filmy z Mikołajem, które roztopią wasze serca, rozbawią do łez i pokażą, co tak naprawdę najbardziej liczy się w święta. Macie ochotę na mały seans?

Mój św. Mikołaj (2013)

Jen samotnie wychowuje synka. Mąż zostawił ją i dziecko w Wigilię parę lat temu. Od tej pory Jen robi wszystko, by jej synkowi nic nie brakowało, ale nie lubi świąt i całej ich atmosfery, w przeciwieństwie do dziecka. Spotkanie z Mikołajem w centrum handlowym będzie punktem zwrotnym w życiu Jen. Kim okaże się nowo poznany Chris? Czy przystojny kolega z pracy skradnie serce kobiety? I czy świąteczny klimat pomoże w odzyskaniu wiary oraz szczęścia?

Świąteczna lista życzeń (2014)

Sara jest znaną pisarką i ilustratorką książek dla dzieci. Na prośbę ojca wraca do domu przed świętami, by pomóc babci, która skręciła kostkę. Sara nie ma najlepszego kontaktu z matką i raczej unika świąt. Babcia postanawia pogodzić rodzinę za pomocą listy świątecznych przygotowań. W życiu Sary pojawia się młody lekarz, który odwiedza babcię, a po godzinach zamienia się w tajemniczego św. Mikołaja. Jaką tajemnicę skrywa lekarz? Czy Sara i jej mama wypełnią wszystkie punkty ze świątecznej listy życzeń?

Śnieżne święta (2013)

Stephanie jedzie z wizytą do zimowego kurortu, by wykonać raport dla firmy ojca, która kupiła ośrodek. Kobieta nie lubi zimna i świątecznego nastroju, którym przesycone jest to miejsce. W oględzinach miejsca pomaga jej syn przywiązanych do tradycji właścicieli. Niespodziewanie dziewczyna zaczyna angażować się w przedświąteczne przygotowania. Pisze nawet list do św. Mikołaja. Czy pokocha zimę i otworzy swoje serce na święta oraz miłość? Miłośnicy świątecznych tradycji oraz zimowych krajobrazów będą zachwyceni tym filmem.

Mikołaj w każdym z nas (2016)

W domu Andersenów pojawia się św. Mikołaj. Co roku sam Andersen wciela się w jego rolę, by wręczyć dzieciom prezenty. Tym razem panowie zamieniają się rolami, co przysporzy im wiele przygód i zabawnych sytuacji. Prawdziwy św. Mikołaj będzie brany za przebranego ojca rodziny, co usilnie będą starały się udowodnić dzieciaki. To familijny film, w którym nie brakuje poczucia humoru. Jakie będą święta u Andersenów i czy Mikołaj zostanie zdemaskowany? Koniecznie musicie to sprawdzić.

Listy do M. 3 (2017)

MikołajkiW zestawieniu filmów z Mikołajem nie mogło zabraknąć polskiej produkcji. Listy do M. 3 to kolejna opowieść ze świętami w tle. Powracamy do niektórych bohaterów z poprzednich części, takich jak Mikołaj Mel, który musi pozałatwiać rodzinne sprawy, związane z przeszłością. Poznajemy także nowe postaci, których losy splatają się w Wigilię. Nastrojowa, idealnie dobrana muzyka i zabawne sceny wprowadzają w przyjemny, świąteczny nastrój. Jeśli widzieliście poprzednie części, tej również nie możecie przegapić.

Katarzyna Antos