spacer-recepta-na-zdrowie

Wiosenna aura zachęca do aktywności fizycznej i długich spacerów. Przemierzając alejki w parku, czujemy przypływ endorfin. Słońce i zapach kwitnących drzew owocowych stanowią źródło satysfakcji.

Choroby cywilizacyjne – profilaktyka

Nie należy zapominać, iż spacer służy zdrowiu i chroni nasz organizm przed rozwojem chorób cywilizacyjnych. Ta forma aktywności fizycznej zapobiega miażdżycy, zawałowi, cukrzycy, osteoporozie i nowotworom. Spacerując, wzmacniamy stawy i kości.

Walka ze zbędnymi kilogramami

Lekarze często zalecają spacer osobom, które borykają się z otyłością. Ruch pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów. Z przeprowadzonych badań wynika, iż podczas godzinnego spaceru spalamy 200-300 kalorii. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż ta forma aktywności fizycznej nie jest męcząca, a nazajutrz nie cierpimy z powodu zakwasów.

Recepta na bezsenność i migreny

Osoby, które przemierzają alejki w parku, rzadziej cierpią na bezsenność czy migreny. Ruch na świeżym powietrzy dotlenia organizm i przyśpiesza metabolizm. Jednocześnie pozwala usunąć toksyny z organizmu i wzmacnia odporność. Osoby, które często spacerują, cieszą się dobrą pamięcią i nie mają problemów z koncentracją.

Spacer formą relaksu

Żyjemy w permanentnym stresie. W weekend pragniemy zapomnieć o problemach. Spacer stanowi doskonałą formę relaksu. Oczyszcza umysł z czarnych myśli i pozwala nabrać dystansu.

W związku z tym, iż spacer łączy przyjemne z pożytecznym, warto korzystać z jego dobrodziejstw. Przemierzając alejki w parku, możemy upajać się zapachem kwiatów i podziwiać piękne krajobrazy.

Irmina