redukcja-rozstepow-w-gabinecie-medycyny-estetycznej-cz-2

Skuteczne sposoby do walki z rozstępami daje nam dzisiejsza medycyna estetyczna. W pierwszej części artykułu poznałyśmy nieinwazyjne zabiegi, które pozwalają spłycać oraz usuwać mniejsze rozstępy. Dziś kolej na „broń ostateczną” – zabiegi, które zlikwidują niechciane defekty raz na zawsze.

Peelingi chemiczne

Wykorzystują do usunięcia wierzchniej warstwy skóry różnego rodzaju kwasy – najczęściej jest to kwas TCA (trójchlorooctowy). Zabieg jest dość bolesny, skóra mocno piecze i szczypie – to efekt usuwania całego naskórka.

Po zabiegu proces złuszczania trwa nadal. W tym czasie skóra zmieni odcień na brązowy i pokryje się „skorupką”, której nie wolno zdrapywać – grozi to pozostawieniem blizn! Kiedy cały proces złuszczania i regeneracji skóry się zakończy, będzie można cieszyć się piękną i gładką skórą, bez rozstępów.

Jeśli jednak niedoskonałości są głębokie, trzeba liczyć się z możliwością powtórzenia zabiegu dla całkowitego ich usunięcia.

Dermabrazja

Polega na mechanicznym starciu wszystkich warstw naskórka aż do głębokiej skóry przy pomocy wirującej tarczy. Zabieg jest bardzo bolesny dlatego podaje się znieczulenie miejscowe, a nawet narkozę. Wszystkie rozstępy są dokładnie ścierane z powierzchni skóry, a następnie miejsca te przykrywane są opatrunkami.

M. Borowik