redukcja-rozstepow-w-gabinecie-medycyny-estetycznej-cz-2

Skuteczne sposoby do walki z rozstępami daje nam dzisiejsza medycyna estetyczna. W pierwszej części artykułu poznałyśmy nieinwazyjne zabiegi, które pozwalają spłycać oraz usuwać mniejsze rozstępy. Dziś kolej na „broń ostateczną” – zabiegi, które zlikwidują niechciane defekty raz na zawsze.

Po zabiegu konieczne jest przyjmowanie leków przeciwbólowych oraz antybiotyków i smarowanie ran maściami na przyspieszenie gojenia. Nowy naskórek regeneruje się powoli, nawet kilkanaście tygodni. W efekcie wszystkie rozstępy znikają.

Dermabrazja laserowa

Wykorzystuje technologię laserową do usunięcia naskórka i wierzchniej warstwy skóry właściwej. Również konieczna jest narkoza lub znieczulenie miejscowe. Laser emituje wiązkę światła, która odparowuje uszkodzone komórki, usuwając całkowicie rozstępy na całej ich głębokości.

Po zabiegu możliwe jest utrzymywanie się bólu, obrzęków i zaczerwienienia przez około 3 tygodnie. Podobnie jak w przypadku dermabrazji konieczne jest używanie maści na gojenie ran z antybiotykiem i środków przeciwbólowych. Nowy naskórek bez rozstępów zregeneruje się w ciągu 3-4 miesięcy.

Laser frakcyjny

To najnowocześniejsza metoda usuwania rozstępów. Laser frakcyjny „dziurkuje” skórę fragmentarycznie, tak by pobudzić ją do szybszej regeneracji. Każda uszkodzona tkanka jest otoczona zdrowym fragmentem, dzięki czemu możliwa jest szybka odbudowa skóry bez ścierania całego naskórka.

M. Borowik