kolorowe włosy

Nie wszystko co modne, musi zachwycać. Trendy, które się pojawiają na jednych robią wrażenie, w innych zaś wzbudzają co najmniej zdziwienie. Jakie dziwne trendy urodowe przyniósł nam do tej pory 2017 rok?

Trendy no trendy, czyli modowe oblicza wyjątkowe

Moda i uroda to takie działy, które zmieniają się co chwilę. Nieustannie pojawiają się nowe trendy. Wizażyści czy blogerki je propagują i tak rozprzestrzeniają się różne triki urodowe czy nowinki kosmetyczne. Wielką siłą jest tutaj Internet. Być może zdążyłyście już przetestować niektóre z trendów kosmetycznych. Jeśli nie, sprawdźcie koniecznie, co takiego zaskoczyło nie tylko kobiety. Poznajcie dziwne trendy urodowe 2017 i same zdecydujcie, czy warto je przetestować na własnej skórze.

Błyszczeć jak najbardziej, czyli sypnij brokatem

Uwielbiamy błyszczeć, wiele pań wręcz ubóstwia bycie w centrum zainteresowania. Ale nie o taką uwagę nam chodzi. Błyszczeć można także dosłownie, za sprawą brokatu. Ten mieniący się proszek kojarzy się z sylwestrem czy szkolnymi dyskotekami z lat 90. Brokat jest jednym z obecnych trendów, choć nie każdemu przypada do gustu. Na paznokciach jeszcze się sprawdza, ale posypywanie nim włosów czy nakładanie na ciało to już lekka przesada. Chyba, że zamierzamy wyróżnić się na festiwalu muzycznym i jesteśmy dość odważne.

Rozświetlenie na całego

Rozświetlacze to prawdziwy hit 2017 roku. W drogeriach znajdziemy całe paletki do rozświetlania twarzy. Umiejętne nałożenie rozświetlacza ożywia cerę i nadaje jej świeżego, promiennego wyglądu. Z rozświetlaczem można przesadzić, aplikując go dosłownie na całą twarz, od kości policzkowych, po czoło, nos czy łuk kupidyna. W przypadku kosmetyków warto jednak zachować umiar, szczególnie latem, kiedy zbyt duża ilość zwyczajnie spłynie nam z twarzy. Jesteśmy jak najbardziej za rozświetlaczem, ale tylko w formie delikatnego uwydatnienia kości policzkowych.

Mega brwi

Świat oszalał na punkcie brwi. Jeszcze nie tak dawno był to pomijany element makijażu. No może oprócz regulowania i henny. Nie było żadnych zestawów do stylizacji brwi, wosków czy specjalnych pudrów lub cieni. Teraz mamy istny wysyp kosmetyków do brwi, które w swojej ofercie ma praktycznie każda marka kosmetyczna. Możemy delikatnie podkreślić brwi i trochę je ujarzmić, ale nie popadajmy w obsesję, by do ich stylizacji stosować tonę produktów.

Kolorowe włosy

Tęcza na głowie to jeden z najbardziej szalonych trendów. Dziwna moda zrodziła się z potrzeby szokowania i zabicia nudy na włosach. Rudości, brązy czy blondy odeszły do lamusa, skoro można bawić się kolorami, nosząc truskawkowy blond czy turkusowe ombre. Do tego dodajmy także trend na siwe pasma, którego nie do końca rozumiemy. Nie każdemu do twarzy w szarościach, więc po co się wcześniej postarzać. Ale czego nie robi się dla mody i urody…

trendy urodoweNa szczęście to my decydujemy, co nosimy i jakich kosmetyków używamy. Nie mamy obowiązku powielania trendów, które najzwyczajniej w świecie nam się nie podobają czy zwyczajnie nam nie pasują. Stosujmy więc takie triki urodowe i sięgajmy po te nowości, które w pełni nas satysfakcjonują i absolutnie nie oszpecają. Wtedy na pewno nie będziemy wyglądać dziwnie, tylko pięknie i atrakcyjnie.

Katarzyna Antos