makijaż oczu

Oczy są zwierciadłem duszy. To lustro, z którego możemy odczytać skryte emocje. Odpowiedni makijaż oczu podkreśla piękno spojrzenia i wydobywa naszą atrakcyjność. Odkrywamy tajemnice makijażu oczu, które pozwolą na piękny oraz efektowny make-up.

Makijaż oczu

Niektórzy twierdzą, że po samym spojrzeniu można poznać drugiego człowieka. Jego głębia i tajemniczość z całą pewnością mogą oczarować. Dobrze wykonany makijaż oczu powinien podkreślać naszą urodę i uwydatniać jej zalety. Niestety często popełniamy makijażowe błędy, lub nie znamy właściwych tricków, które mogą zakamuflować mankamenty urody. Dzięki tajnikom makijażu oczu, codzienny makijaż stanie się o wiele łatwiejszy, a naszemu spojrzeniu nie oprze się żaden przechodzień. Najwyższa pora odkryć sztuczki, które warto szybko sprawdzić.

Baza pod cienie do powiek

Baza pod cienie do powiek to kosmetyk, który często wspominają znani wizażyści. Baza ma kremowa formułę, która przedłuża trwałość cieni na powiekach. Dzięki temu cienie się nie rolują i dłużej utrzymują, wydobywając całe piękno oczu. Uwydatnia się ich kolor, podkreślając barwę tęczówki. Nie musimy jednak inwestować w specjalistyczny kosmetyk, wystarczy wykorzystać jeden z podstawowych produktów z naszej kosmetyczki. Korektor pod oczy lub lekki podkład doskonale spełni rolę bazy. Wystarczy, że delikatnie wklepiemy go w powiekę, za pomocą opuszków palców. Wystarczy nałożyć potem cień do powiek i makijaż oczu mamy gotowy.

Sól fizjologiczna

Sól fizjologiczną bez problemu dostaniemy w każdej aptece. Przeźroczystym płynem możemy zakropić oczy. Taką czynność bez obaw można wykonywać każdego dnia. Dzięki soli spojrzenie zyska blask i świeżość. Zmniejszy się przekrwienie gałki ocznej i będziemy wyglądały na bardziej wypoczęte.

Korektor pod oczy

Korektor pod oczy to kosmetyk, który zamaskuje nasze cienie pod oczami i popękane naczynka. W okolicach zagłębieniu oka nakładamy jaśniejszy korektor, przechodząc co ciemniejszego. Taki trick skutecznie zakryje wszelkie cienie.

Rozświetlacz do oczu

Rozświetlacz to magiczny kosmetyk, który optycznie powiększy nasze oko i nada blasku spojrzeniu. Dzięki niemu odmłodzimy się bez pomocy skalpela. Wystarczy mała ilość rozświetlacza w wewnętrznym kąciku oka. Możemy także nałożyć odrobinę tuż pod łukiem brwiowym, co jeszcze bardziej otworzy oko.

Czarna i biała kreska

Kreski na powiekach są nieśmiertelnie modne. Ale rysując kreskę możemy zepsuć cały makijaż. Obrysowując kredką całe oko, pomniejszamy je. Malując czarną kreskę tylko na górnej powiece, a białą na dolnej – powiększamy nasze oczy. Dodatkowo możemy podkreślić linię wodną oka kredką w kolorze cielistym.

Piękne rzęsy

makijaż

Gęste i podkręcone rzęsy to marzenie każdej kobiety. Optycznie także możemy zagęścić rzęsy. Wystarczy namalować czarna kreskę, od wewnętrznej strony górnych rzęs. Zanim je wytuszujemy, podkręćmy rzęsy zalotką, która potrafi zapewnić oszałamiający efekt. Po podkręceniu malujemy rzęsy, wykonując zygzakowate ruchy. Dzięki tej technice rzęsy będą dobrze wytuszowane, co da lepszy efekt końcowy. Zawsze pamiętajmy o nałożeniu tuszu na rzęsy dolne. Nie nakładajmy na nie dużo kosmetyku, wystarczy odrobina mascary. Nasze spojrzenie zrobi piorunujące wrażenie.

Katarzyna Antos