Sezonowe Uroda

Zimowa pielęgnacja dłoni

pielęgnacja dłoni

Każda kobieta pragnie mieć zadbane i wypielęgnowane dłonie. To nasza wizytówka, więc warto się postarać, aby zawsze wyglądały pięknie. Jak powinna wyglądać pielęgnacja dłoni zimą?

Dłonie

Dłonie są zbudowane z małej ilości tkanki tłuszczowej, przez co są narażone na działanie różnych czynników. Wiatr i mróz niekorzystnie oddziałują na skórę naszych rąk. Do wszystkiego dochodzi także częste przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach. Suche powietrze powoduje bowiem podrażnienia i wysusza naszą skórę, która w rezultacie staje się szorstka w dotyku.

Zimowa pielęgnacja

Zimą jesteśmy narażeni na niskie temperatury. Przechodzimy z ciepłych do zimnych miejsc, co także odbija się na naszej skórze. W taką porę roku nie możemy zapomnieć o właściwej pielęgnacji dłoni. Krem ochronny to podstawa. Nie powinniśmy wychodzić z domu bez nałożenia warstwy kremu do rąk. W sklepach znajdziemy ogromny wybór kosmetyków dostosowanych specjalnie do panującej pory roku. Takie kremy zawierają najczęściej glicerynę, alantoinę, oraz witaminy. Doskonale sprawdzają się przy suchej skórze. Krem nakładamy zawsze po umyciu rak, ponieważ zawarte w mydłach składniki, usuwają ochronna warstwę.

Niezbędne rękawiczki

Pod wpływem niskich temperatur oraz mrozu, nasze dłonie szybko przybierają czerwoną barwę. Odmrożone ręce stają się sine i tracimy czucie w palcach. Skóra staje się przesuszona. Rękawiczki to nieodłączny element zimowej garderoby. Nawet podczas krótkiego wyjścia na spacer z psem czy do pobliskiego sklepu, warto założyć rękawiczki. Zapewnią nam ciepło i odpowiednią ochronę. Najlepiej wybierać te wełniane, ponieważ skórzane nie zapewniają dostatecznego komfortu cieplnego.

Kosmetyki

Krem do rąk może mieć dwa oblicza – nawilżające oraz ochronne. Obydwa doskonale sprawdzają się zimą, dlatego warto zaopatrzyć się w takie produkty. Krem ochronny powinno się stosować w ciągu dnia. Ten nawilżający zaś, najlepiej aplikować na noc, co pozwoli na regenerację i odżywienie skóry dłoni. Przy nałożeniu grubej warstwy warto założyć bawełniane rękawiczki, które pozwolą na lepsze wniknięcie kosmetyku w skórę. Dłonie odwdzięczą się da to jedwabistą miękkością i zdrowym wyglądem.

Zabiegi

dłonie

Tak jak wykonujemy zabiegi na całe ciało, tak samo dłonie mogą być poddawane czynnością pielęgnacyjnym, które sprawiają, że skóra jest zdrowa i miękka. Raz w tygodniu warto wykonać peeling, który usunie obumarły naskórek. W tym celu możemy użyć zwykłego peelingu lub specjalnych rękawiczek peelingujących. Paniom uwielbiającym luksus z pewnością spodobają się zabiegi na dłonie, oferowane przez salony kosmetyczne. Idealnym rozwiązaniem jest także masaż dłoni, który pomoże nam się zrelaksować.

Dłonie to nasza wizytówka, dlatego warto dbać o nie nie tylko zimą ale przez cały rok. Im więc poświęcimy im uwagi, tym dłużej będziemy cieszyć się pięknymi dłońmi i ich młodym wyglądem.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Emilly27k

4 lata temu

Dłonie muszą pięknie wyglądać nawet jeśli kosztem bólu czyszczenia paznokci, malowania ich oraz zmian kolorów lakierów. 2 razy byłam u kosmetyczki, ale wolę sama pomalować, gdyż znam swoje paznokcie. Dłonie staram się wykonywać masaż i dobieram odpowiedni krem służący pielęgnacji i odpowiedniemu wyglądowi.

dulcynea

5 lat temu

Dbanie o dłonie to obowiązek, bo zadbane dłonie to moja wizytówka.
Ostatnio trochę zaniedbałam ręce , te ciągłe prace w wodzie. Sprzątanie przed świętami . Ale już od nowego roku zabrałam się za intensywną pielęgnację dłoni i paznokci.

pati25

5 lat temu

O nasze dłonie powinnyśmy dbać ciuągle.Stosujmy kremy,peelingi oraz specjalne zabiegi w salonach kosmetycznych a także masaże..Pamiętajmy zimą o rękawiczkach.

Zostaw komentarz