przyszywana-babcia

Nie wszystkie kobiety mogą cieszyć się z uroków opieki nad wnukiem. Młodzi ludzie coraz częściej wyjeżdżają za granicę i tam zakładają rodziny. Co zrobić, by nie czuć się bezużyteczną?

Niektóre kobiety dysponują niewyczerpanymi pokładami miłości. Niestety, nie zawsze mają nią kogo obdarzyć. Nie wszystkie panie doczekały się wnuków. Niepłodność jest poważnym problemem współczesnego świata, o czym świadczy popularność zapłodnienia in vitro. Jednocześnie warto pamiętać, iż młodzi ludzie nie zawsze chcą mieć potomstwo. Niepewna sytuacja na rynku pracy utrudnia założenie rodziny.

Tęsknota za wnukami

Niektóre kobiety tęsknią za swoimi wnukami, ponieważ widują je dwa razy w roku. Coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża za granicę i tam zakłada rodziny. Panie, którym brakuje kontaktu z małymi, rezolutnymi dziećmi powinny rozważyć wolontariat.

Domy dziecka

Domy dziecka pękają w szwach. Choć nie brakuje bezdzietnych par, maluchy latami przebywają w ośrodkach ze względu na nieuregulowany status prawny. Niestety, wiele matek zapomina, iż nie zrzekając się praw rodzicielskich, skazuje dziecko na pobyt w domu dziecka. Procedury adopcyjne przeciągają się latami, toteż nie należy zapominać o roli, jaką odgrywa wolontariat.

Potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem

Porzucone dzieci potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem. Brak zainteresowania jest dla nich niezwykle bolesnym przeżyciem. Wbrew pozorom, maluchy nie marzą o bogatym, przestronnym domu. Jeśli dysponujemy wolnym czasem, warto przeznaczyć go na wolontariat. Warto pamiętać, iż nie każdy człowiek może spotykać się z wychowankami domów dziecka. Osoby, które łatwo się przywiązują, powinny zastanowić się, czy są w stanie znieść ewentualne rozstanie.

Irmina