Medycyna estetyczna Zmarszczki

Karboksyterapia w służbie urody

karboksyterapia-w-sluzbie-urody

Karboksyterapia jest zabiegiem, który skutecznie poprawia cyrkulację krwi. Terapia bazuje na dwutlenku węgla. Jest wykorzystywana w celach leczniczych i estetycznych.

Karboksyterapia sprowadza się do wstrzykiwania oczyszczonego dwutlenku węgla w miejsce, które stanowi źródło problemów. Na efekt trzeba poczekać. Pożądane rezultaty pojawiają się po kilku, a nawet kilkunastu seriach zabiegu.

Karboksyterapia – mechanizm działania

Przed zabiegiem należy zasięgnąć porady lekarza. Specjalista po przeprowadzeniu wywiadu ustali obszar terapii, dawkę dwutlenku węgla oraz prędkość, z jaką jest wstrzykiwany. Warto pamiętać, iż wtłoczony gaz reaguje z wodą. Produktem tej reakcji jest anion wodorowęglanowy. Te jony odbierają z hemoglobiny tlen i tym samym przyczyniają się do lokalnego niedotlenienia, które powoduje rozszerzenie i powstanie nowych naczyń krwionośnych.

Neoangiogeneza

Wyżej opisany proces nosi nazwę neoangiogenezy. Jego celem jest lokalne zwiększenie ukrwienia. W tkankach, które charakteryzują się dużym przepływem krwi, zachodzą intensywne procesy metaboliczne.

Karboksyterapia w służbie urody

Osoby, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu, powinny rozważyć karboksyterapię. Ta innowacyjna metoda pozwala poprawić defekty. W przypadku niektórych zmian jest ostatnią deską ratunku. Seria zastrzyków z wykorzystaniem dwutlenku węgla skutecznie eliminuje obrzęki i wory pod oczami.

Irmina

Karboksyterapia jest zabiegiem, który skutecznie poprawia cyrkulację krwi. Terapia bazuje na dwutlenku węgla. Jest wykorzystywana w celach leczniczych i estetycznych.

Stymulacja metabolizmu

W związku z tym, iż karboksyterapia pobudza metabolizm, tkanki ulegają regeneracji i odzyskują swoje funkcje. Zabieg zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, czyli białek strukturalnych skóry. W miarę upływu czasem zmniejsza się ich produkcja, a na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Można spowolnić procesy starzenia, regularnie poddając się karboksyterapii.

Karboksyterapia – właściwości antycellulitowe

Zastrzyki z wykorzystaniem oczyszczonego dwutlenku węgla sprawdzają się przy zwalczaniu cellulitu. Jednocześnie rozbijają patologiczne depozyty tłuszczowe. W przypadku zabiegów antycellulitowych dwutlenek węgla wywołuje lipolizę. Lekarz wstrzykuje gaz punktowo. Dwutlenek węgla rozrywa błony komórkowe adipocytów. Zawartość komórek tłuszczowych jest usuwana z organizmu za sprawą zwiększonego mikrokrążenia.

Do zalet karboksyterapii zalicza się skuteczność i niewielką inwazyjność. Zabieg pozwala pozbyć się defektów skórnych tj. obrzęki i cienie pod oczami. Jednocześnie wykazuje działanie anti-aging.

Irmina

Komentarze (2)

pati25

9 lat temu

Działanie tego zabieggu na pewno daje efekty,
poprawę.Tylko czy na długo…Raczej chyba nie.Ja bym się nie poddała temu zabiegowi.

elle@elle

10 lat temu

Zadne cudowne kremy czy zabiegi nie pomoga na odnowe skory,poniewaz na nia mozemy dzialac nie z zewnatrz a od wewnatrz i prawda jest taka ze pielegnujemy nie skore a naskorek,wiec trzeba go oczyszczac,zluszczac i regenerowac.
Do skory wlasciwej od wewnatrz mozemy dzialac lekami dermatologicznymi,poaga rowniez supelenty diety i ogolnie dobre odzywianie :)))

Zostaw komentarz