Miłość i związki

Jak przejść od znajomości do związku?

jak zapytać kobietę o związek

Mężczyźni często zakładają, że to kobieta powinna zabiegać o związek, dopytywać się, kim jest dla mężczyzny etc. Tymczasem prawda jest taka, że kobiety oczekują na to, aż facet sam się określi. Jak przejść od znajomości do związku?

Dlaczego mężczyzna boi się zapytać o związek?

Mężczyźnie nie jest łatwo się przyznać do swoich uczuć z kilku powodów. Po pierwsze, nikt go tego nie uczył. Rozmowa o emocjach jest dla niego czymś wstydliwym. Nie wie też, jak się do niej zabrać. Uczucia uchodzą bowiem za babską domenę. Po drugie, mężczyzna też boi się odrzucenia. Nie chce wystawiać swoich uczuć na ostrzał. Boi się, że pierwszy powie kocham i przegra, bo ona nie odwzajemnia jego miłości. Po trzecie, facetom niezwykle trudno przychodzi rozstanie się z wolnością. Teraz może robić wszystko, a gdy się zwiąże z kobietą, nie będzie mógł podrywać innych. Po czwarte, wielu mężczyzn boi się reakcji kobiety. Kiedyś to jej zależało na związku, ale oni tego nie czuli. Boją się zatem, że uczucia z jej strony się wypaliły i teraz los się na nich zemści.

Nie oczekuj, że związek wyjdzie z jej strony

Niezależnie od tego, czego boisz się najbardziej, jeśli chcesz związku z nią, musisz wyjść z jakąś inicjatywą, choćby drobną. Kobieta nie wpadnie do ciebie wieczorem, żeby powiedzieć ci, jak bardzo cię kocha i chce z tobą być. Owszem, żyjemy w XXI wieku, ale wciąż większość z nas oczekuje, że to facet wyjdzie z inicjatywą i okaże się męski.

Na początek romantyczny spacer

Na początek można zaprosić kobietę na spacer do parku i okazać jej trochę czułości. Chwycić za rękę, objąć w pasie, pocałować. W ten sposób można wybadać sytuację. Jeśli ona chętnie poddaje się temu wszystkiemu i jest naprawdę w świetnym humorze, to znak, że towarzystwo faceta ją uszczęśliwia. To dobry znak, który powinien stać się dla mężczyzny motywacją do zadania pytania lub wyznania miłości.

Zbadaj grunt, nie odkrywając swoich uczuć

Jeśli boisz się odkryć ze swoimi uczuciami. Możesz jej zawsze zadać pytanie, pierwsze może być niekoniecznie wprost. Np., czy wyobrażasz sobie, że moglibyśmy być razem? Czy na tę chwilę jesteś gotowa się z kimś związać? Czy wyobrażasz sobie, że moglibyśmy być parą i pojechać razem na urlop/majówkę? W ten sposób nie zdradzasz swoich uczuć, ale badasz grunt. Jeśli ci odpowie, że nie jest gotowa na związek, to masz odpowiedź. Na razie nie powinieneś jej proponować związku, ale możesz trochę poczekać i powrócić do tej rozmowy za jakiś czas.  Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, możesz drążyć dalej. Co byś powiedziała, żebyśmy jako para pojechali na wesele mojej kuzynki?  Co byś powiedziała, gdybyśmy mieli siebie tylko na wyłączność i byli w związku? Można też zapytać o to, czy wyobraża sobie wspólne mieszkanie. Albo zażartować: ty nie lubisz gotować, a ja prasować, więc gdybyśmy zamieszkali razem, moglibyśmy się świetnie uzupełniać.  To wciąż jest bezpieczne badanie gruntu.

Jak przejść od znajomości do związku?

Jeśli zobaczysz, że ona jest raczej chętna i zainteresowana, to możesz ją pocałować w usta i powiedzieć wprost, że chciałbyś, aby była tylko twoją kobietą. Co powie na to, abyście sprawdzili pewne rzeczy w praktyce i po prostu zostali parą. Wszystko w miłej, żartobliwej atmosferze. Tak, żeby w sytuacji odmowy, móc z tego wyjść z twarzą i wszystko obrócić w żart.

Dodaj komentarz