Miłość i związki

Czy twój związek to tylko strata czasu?

strata czasu

Nie każdy związek to przykład idealnej relacji. W życiu różnie bywa i nie zawsze układa się po naszej myśli. Mimo wielu aspektów, które sprawiają, że jesteśmy nieszczęśliwi, tkwimy często w relacjach, które do niczego dobrego nie prowadzą. Czy twój związek to tylko strata czasu?

Nieustanne kłótnie

Kłótnie zdarzają się w każdym związku. Naturalnie, że dwoje ludzi nie muszą się we wszystkim zgadzać. Niepokojące mogą być nieustanne kłótnie, które mogą niszczyć uczucie, łączące dwoje ludzi. Taka wizja to bardziej opis toksycznego związku niż prawdziwej miłości. Nie ma sensu tkwić w czymś, co daje nam tylko ból i cierpienie.

Myśli, które wędrują ku innym

Będąc w związku, kochając partnera i czując się kochane, nasze myśli krążą wokół tej osoby. Kiedy jest inaczej i zaczynamy myśleć o kimś innym, być może z jakiegoś powodu nie czujemy się szczęśliwi w związku. Marząc o innej osobie, zapominamy o tej, którą przed chwilą tak bardzo kochaliśmy. Chwilowa fascynacja może minąć, lecz w innej sytuacji może przerodzić się w romans.

Coraz rzadszy seks

Istnieją różne powody, dla których pary mogą rzadziej uprawiać seks. I choć nie jest on najważniejszy, nie pozostaje bez znaczenia dla relacji, która wcześniej regularnie uprawiała seks. Bliskość i intymność to sfery, które muszą być pielęgnowane. Inaczej skutkują chłodnymi stosunkami, a nie na to liczymy w związku.

Brak kontaktu fizycznego

Oprócz seksu, istotny jest także inny kontakt fizyczny. Dotyk taki jak przytulenie, trzymanie się za ręce czy chociażby gładzenie dłoni to gesty, które są spoiwami uczucia. Będąc w związku pragniemy tego dotyku. Chcemy być blisko, by mieć poczucie bezpieczeństwa i to niezwykłe zapewnienie, że jesteśmy kochani. Dlatego pary powinny się jak najczęściej przytulać.

Przyjaciele wygrywają z partnerem

W kochającym się związku chcemy spędzać czas zarówno z partnerem jak i przyjaciółmi. Bliscy są dla nas równie ważni. Gdy dochodzi do momentu, kiedy wolimy wyjść ze znajomymi kolejny raz z rzędu, niż spędzić wieczór u boku partnera, coś jest nie tak. Nie uciekalibyśmy od osoby, na której nam zależy. Więc może najwyższy czas, by zastanowić się nad przyszłością takiego związku.

Rozstania i powroty

związekCiągłe rozstania i powroty nie prowadzą do niczego dobrego, a już na pewno nie do stabilizacji. W miłości nie chodzi o to, by się rozstawać i do siebie wracać – powtarzając schemat setki razy. Takie zachowanie świadczy o niestabilności emocjonalnej i skomplikowanej relacji. Czy jest sens tracić czas na taki związek?

Katarzyna Antos

Komentarze

Irena

6 lat temu

Byłam w takim związku, więc zgadzam się, że to strata czasu. Skoro jest źle to może być tylko gorzej, a nie lepiej. A nieustanne kłótnie, przykra wymiana zdań, obrażanie się, kontrolowanie, brak zaufania, rozstania i powroty – mogą tylko zniszczyć nas samych.
Drzwi do takiego związku należy zamknąć, a klucz wyrzucić…

Zostaw komentarz