Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Wiosna kipiąca seksem

wiosna-kipiaca-seksem

Pierwsze ciepłe dni, wiatr we włosach, wszystko budzi się do życia. Wraz z wiosną budzi się także tęsknota za jakimś powiewem świeżości w życiu uczuciowym.

Ten stan jest szczególnie silny u osób samotnych, serce drga na widok przystojnych mechaników samochodowych (przy okazji wymiany opon na letnie), umięśnionego pana na stacji benzynowej (tankowanie), dowcipnego kuriera (wiosenne sandały kupione na allegro)…

Pokus jest wiele, wybór wydaje się nieograniczony. Jednak zanim rzucimy się w ramiona naszego wybranka, dobrze określić chociaż w ogólnym zarysie, jakie są nasze priorytety i czego szukamy w związku. Nie chodzi o sporządzenie precyzyjnego „kosztorysu”, bo przecież miłość z założenia jest odrobinę szalona, bardziej o zadbanie o siebie i o swoje potrzeby.

Kogo szukamy?

Kochanek na jedną noc, czy też przelotny romans wydaje się być ekscytującym pomysłem, dziki szał zmysłów, chwila zapomnienia. Kuszące, prawda? Niezobowiązująca relacja jest wygodna, nie trzeba wkładać w nią zbyt wiele wysiłku, po prostu spotykacie się, kiedy macie na to ochotę, a potem każdy wraca do swojego życia. Ważne jest też, żeby jasno określić swoje oczekiwania. Istnieje ryzyko, że podczas przelotnego związku, opartego na ekscytującym seksie, jedna ze stron zaangażuje się bardziej i przestaną jej wystarczać okazjonalne spotkania. Wtedy łatwo o zranione uczucia, zawiedzione nadzieje i płomienny romans, mający być odskocznią od monotonni, staje się obciążeniem i źródłem frustracji.

Janis

Pierwsze ciepłe dni, wiatr we włosach, wszystko budzi się do życia. Wraz z wiosną budzi się także tęsknota za jakimś powiewem świeżości w życiu uczuciowym.

Bądź bezpieczna

Jeśli decydujemy się na spontaniczny „seks bez zobowiązań” zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Nasz ekscytujący kochanek może miewać wiele chwil zapomnienia, nieprzyjemna niespodzianka, w postaci przykrej przypadłości nie jest raczej upragnioną pamiątką po upojnej nocy… W poszukiwaniu partnera można natknąć się na osoby niegodne zaufania. Kiedy nawiązujesz nową znajomość, poinformuj swoich przyjaciół o tym gdzie i z kim się spotykasz, nie wahaj się poprosić o pomoc, gdyby sprawy wymknęły się spoza kontroli. Na pierwsze spotkania nie umawiaj się w swoim mieszkaniu, wybierz raczej jakieś miejsce publiczne, kawiarnie lub kino.

A może jednak ktoś na dłużej

Przygodni znajomi mogą być barwnymi przerywnikami w szarej rzeczywistości, jednak prędzej czy później zatęsknimy za kimś, kto byłby przy nas częściej i dłużej. Czasem, zwłaszcza kobietom doświadczonym, trudno jest wchodzić w nowe relacje, szczególnie gdy poprzedni partnerzy bardziej ranili niż dawali miłość i wsparcie. Po przykrych przejściach pojawia się lęk i niechęć do ponownego zbliżenia. Potencjalni kandydaci na kogoś bliskiego są bacznie obserwowani, a w razie jakichkolwiek wątpliwości następuje „selekcja negatywna” i rejterada. Ta ostrożność jest zrozumiała, jednak żeby cieszyć się bliskością trzeba zaryzykować. Jeśli nie otworzymy się na drugiego człowieka, to nie damy sobie szansy na szczęśliwy i spełniony związek.

Janis

Pierwsze ciepłe dni, wiatr we włosach, wszystko budzi się do życia. Wraz z wiosną budzi się także tęsknota za jakimś powiewem świeżości w życiu uczuciowym.

Stała relacja rządzi się innymi prawami niż przelotny romans. Po początkowym okresie fascynacji przychodzi czas stabilizacji, nawiązywania głębszej więzi opartej na wzajemnym zaufaniu i trosce. Niektórym osobom trudno się pogodzić z tym, że w długotrwałym związku znikają tzw. „motylki w brzuchu”, przemija stan podniecającego napięcia. Zamiast tego pojawia się poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że jest ktoś na kim można polegać.

Jeśli chodzi o seks ze stałym partnerem, to przypadkowe zbliżenia są ekscytujące, ale prawdziwa intymność rodzi się między ludźmi, którzy darzą się zaufaniem. Relacja seksualna nabiera głębi wraz z emocjonalnym zaangażowaniem, tylko z kimś bliskim możemy do końca się otworzyć i być sobą.

Janis

Komentarze (5)

Emilly27k

12 lat temu

Szukamy wiosny, szukamy siebie, szukamy tego co naprawdę chcemy czyli – wiosennej miłości. Pytanie ; Czy ją odnajdziemy na wiosnę?

pati25

12 lat temu

Wiosna to także czas,w którym szukamy miłość.Najczęstszym sposobem staje się znajomość przez internet.Ale nie tylko.Na pierwsze spotkanie najlepiej wybrać miejsce w którym są ludzie.Powinniśmy być ostrożni bo tak naprawdę nie wiemy z kim się spotykamy.Chodzi tu głównie o spotkanie z osobą poznaną przez internet

irysek7

13 lat temu

Z obcą osobą najlepiej spotkać się na neutralnym gruncie, w miejscu gdzie przebywa wielu ludzi- może to być kawiarnia. Ja też uważam, że nie powinno zabierać się ze sobą tzw przyzwoitki. Pamiętam jak znajomy opowiadał mi, że umówił się z dziewczyną przez internet i ona zabrała ze sobą koleżankę, która siedziała dwa stoliki dalej i nieudolnie się ukrywała. Stwierdził, że dziewczyna na starcie straciła w jego oczach, bo on nie rozumie takich gierek, i nie ma zamiaru w nich uczestniczyć.
Tak sobie myślę, że też nie chciałabym być obserwowana z boku przez osobę trzecią i później omawiana. Chyba każdy potrafi samodzielnie ocenić sytuację. Jeżeli na pierwszym spotkaniu osoba zachowuje się podejrzanie, albo zwyczajnie nam się nie podoba to nie musimy kontynuować znajomości.

esme

13 lat temu

ell@ a znasz takich? Bo wydaje mi sie ze przesadzasz. I co rozumiesz za miejsca nie gwarantujace bezpieczenstwa (w sumie nigdzie nie jest calkiem bezpiecznie na dobra sprawe) Oczywiscie nie umowilabym sie z nikim u siebie w domu, ale w kawiarni – czemu nie? Tylko sama. Wydaje mi sie wrecz nietaktem brac ze soba jakas kolezanke czy inna osobe.

ell@

13 lat temu

Wiecie co – najbardziej mnie zaskakuje nieostrożność dojrzałych osób, które poznawszy się na jakichś portalach umawiają się w miejscach nie gwarantujących bezpieczeństwa (i bez „zabezpieczenia” np. w postaci bliskiej osoby towarzyszącej).
Nie myślę tu o ofiarach oszustów matrymonialnych, którzy swoją grę prowadzą w długich okresach czasu tylko o tych biednych ofiarach agresorów wszelkiego autoramentu.

Zostaw komentarz