wiosna-kipiaca-seksem

Pierwsze ciepłe dni, wiatr we włosach, wszystko budzi się do życia. Wraz z wiosną budzi się także tęsknota za jakimś powiewem świeżości w życiu uczuciowym.

Bądź bezpieczna

Jeśli decydujemy się na spontaniczny „seks bez zobowiązań” zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Nasz ekscytujący kochanek może miewać wiele chwil zapomnienia, nieprzyjemna niespodzianka, w postaci przykrej przypadłości nie jest raczej upragnioną pamiątką po upojnej nocy… W poszukiwaniu partnera można natknąć się na osoby niegodne zaufania. Kiedy nawiązujesz nową znajomość, poinformuj swoich przyjaciół o tym gdzie i z kim się spotykasz, nie wahaj się poprosić o pomoc, gdyby sprawy wymknęły się spoza kontroli. Na pierwsze spotkania nie umawiaj się w swoim mieszkaniu, wybierz raczej jakieś miejsce publiczne, kawiarnie lub kino.

A może jednak ktoś na dłużej

Przygodni znajomi mogą być barwnymi przerywnikami w szarej rzeczywistości, jednak prędzej czy później zatęsknimy za kimś, kto byłby przy nas częściej i dłużej. Czasem, zwłaszcza kobietom doświadczonym, trudno jest wchodzić w nowe relacje, szczególnie gdy poprzedni partnerzy bardziej ranili niż dawali miłość i wsparcie. Po przykrych przejściach pojawia się lęk i niechęć do ponownego zbliżenia. Potencjalni kandydaci na kogoś bliskiego są bacznie obserwowani, a w razie jakichkolwiek wątpliwości następuje „selekcja negatywna” i rejterada. Ta ostrożność jest zrozumiała, jednak żeby cieszyć się bliskością trzeba zaryzykować. Jeśli nie otworzymy się na drugiego człowieka, to nie damy sobie szansy na szczęśliwy i spełniony związek.

Janis