prawdziwa miłość mirek

Saga Cantendorfów doczekała się swojego finału, Prawdziwa miłość to trzeci, a zarazem ostatni, tom z cyklu napisanego przez Krystynę Mirek. Czy Kate pomimo przeciwności losu uda się wyjść za mąż za hrabiego? Co zrobi lady Adler, gdy zatęskni za ojcem swojego nienarodzonego dziecka? Czy pani Hammond zapłaci za błędy, których dopuściła się w swoim życiu?

 

Była narzeczona hrabiego walczy o życie

Kate Milton po kłótni z hrabią, podczas której przemokła do suchej nitki, walczy o życie. Jej rodzice starają się zrobić wszystko, aby zbić gorączkę. Niestety, nawet lekarz jest bezradny w starciu z chorobą, która dopadła niedoszłą panią Cantendorf.  Państwo Milton są tak zdesperowani, że postanowili poprosić o pomoc samą „wiedźmę”, tej jednak nie ma w domu. Czy uda się zbić gorączkę Kate? Jak zareaguje hrabia, gdy dowie się, że jego ukochana znalazła się w tak ciężkim stanie z jego powodu?

Lady Adler popełnia błąd za błędem

Lady Adler coraz bardziej nie radzi sobie z uczuciami, które dodatkowo potęgują hormony. Ta podstępna kobieta zdaje się popełniać błąd za błędem. Pod koniec Ceny szczęścia Isabelle udaje się do kupca, który jest biologicznym ojcem jej dziecka. Podczas wizyty mdleje, a następnie ląduje w łóżku z mężczyzną, w którym powoli się zakochuje. Wyjawiając kupcowi prawdę o swojej ciąży, nawet nie zdaje sobie sprawy, jak wielki błąd popełniła. Mężczyzna nie zamierza bowiem zgadzać się na to, aby jego syna czy córkę wychowywał hrabia Cantendorf. Poza tym kupiec z każdym dniem coraz bardziej zakochuje się w lady Adler. Dostrzega w niej dobrą, szlachetną, pełną ciepła naturę, którą Isabelle usiłuje ukryć za wszelką cenę.

Czy pani Hammond czeka pewna śmierć w skarbcu?

Kate Milton nie jest jedyną bohaterką, która walczy o życie. Pani Hammond pod koniec drugiego tomu została zamknięta w skarbcu. Kobieta boi się, że przyjdzie jej tam umrzeć. Hrabia Cantendorf rzadko zagląda do swoich rodzinnych pamiątek.  Jej kochanek nie będzie jej szukał, ponieważ zna mroczną twarz pani Hammond, która go przeraża.  Czy ktoś pospieszy z pomocą starszej gospodyni?

Alice – prawowita dziedziczka rodu Cantendorfów

Alice postanawia opuścić okolice posiadłości Cantendorfów. Gdy „wiedźma” odkrywa, że to ona jest prawowitą dziedziczką majątku, nie zamierza walczyć o pieniądze ani na nikim się mścić.  Kobiecie wystarcza bowiem świadomość, że jej matka naprawdę ją kochała. Świadczy o tym suknia z listem, którą schowała do skarbca sama hrabina.  Alice teraz rozumie, skąd w niej taka ciekawość świata, ale nie potrafi pojąć, dlaczego jej opiekunka nie wykorzystała zaistniałej sytuacji do wzbogacenia się. Wystarczyłoby tak niewiele. Wiedźma, która wychowała Alice, mogła szantażować hrabinę, żądając pieniędzy, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobiła.

Prawdziwa miłość – powieść pełna  niewiadomych

Czyim dzieckiem jest hrabia Cantendorf? Jak zareaguje, gdy dowie się, że nie jest prawowitym dziedzicem majątku? Czy hrabia odkryje oszustwo lady Adler, zanim wstąpi z nią w związek małżeński? Czy Kate uda się pokonać chorobę? Kto uratuje panią Hammond? Odpowiedzi na te i inne pytania przyniesie nam najnowsza powieść Krystyny Mirek pt. Prawdziwa miłość.

Jeśli szukasz romansu historycznego, który pozwoli ci się odprężyć w letni wieczór, to Prawdziwa miłość stanowi idealne rozwiązanie. Krystyna Mirek dołożyła wszelkich starań, aby trzeci tom sagi Cantendorfów był równie interesujący jak dwa poprzednie.  Lekkie pióro autorki i liczne tajemnice sprawiają, że przestajemy liczyć czas pochłonięte fascynującą lekturą.

Informacje nt. powieści:

TytułPrawdziwa miłość

Autor: Krystyna Mirek

Ilość stron: 336

Wydawnictwo: Edipresse Książki

Data wydania: lipiec 2017

Irmina Cieślik