Styl życia

Oddychająca kołdra z alpaki – idealna dla kobiet w okresie menopauzy

Oddychająca kołdra z alpaki

Sklep.myalpaca.eu

Menopauza to ostatnia miesiączka w życiu kobiety, jednak zanim całkowicie ustanie menstruacja, czynność jajników zaczyna stopniowo wygasać. Te produkują coraz mniej żeńskich hormonów płciowych takich jak estrogeny i progesteron. W rezultacie panie skarżą się na uderzenia gorące i nocne poty. Wspomniane dolegliwości potrafią być niezwykle uciążliwe w codziennym życiu. Oddychająca kołdra z alpaki stanowi idealne rozwiązanie dla kobiet w okresie menopauzy. Co stanowi o jej wyjątkowości?

 

Spis treści:

  1. Skąd się biorą uderzenia gorąca podczas menopauzy?
  2. Kołdra z termoregulacją – jak uniknąć przegrzewania organizmu podczas snu?
  3. Oddychająca kołdra z alpaki – dlaczego sprawdza się podczas menopauzy?
  4. Kołdra z alpaki a zlewne poty
  5. Hipoalergiczna kołdra z alpaki
  6. Kołdry z naturalnych materiałów – sprawdzony sposób na zdrowy sen
  7. Kołdra całoroczna – czym się charakteryzuje?
  8. Letnia kołdra z alpaki – u kogo sprawdzi się najlepiej?
  9. Zimowa kołdra z alpaki – idealne rozwiązanie dla osób mających problemy z krążeniem
  10. Kołdra wysokiej jakości, która posłuży ci przez lata

 

Skąd się biorą uderzenia gorąca podczas menopauzy?

Estrogeny, czyli żeńskie hormony płciowe, wydzielane przez jajniki, odgrywają w organizmie wiele istotnych funkcji. Nie tylko regulują cykl menstruacyjny kobiety i zapewniają jej płodność, ale też oddziałują na stan skóry czy ośrodek termoregulacji. Receptory estrogenowe znajdują się w podwzgórzu, w tym ośrodku odpowiedzialnym za regulację temperatury ciała. Nic dziwnego, że zmiany hormonalne, jakie towarzyszą menopauzie, manifestują się poprzez uderzenia gorąca czy nocne poty.

 

Kołdra z termoregulacją – jak uniknąć przegrzewania organizmu podczas snu?

Oddychająca kołdra z alpaki  stanowi idealne rozwiązanie dla kobiet w okresie menopauzy. Na jej korzyść przemawia kilka argumentów. Aby lepiej zrozumieć jej zalety, musimy nieco przybliżyć kwestie związane ze snem. Czy wiesz, że gdy znajdujesz się w objęciach Morfeusza, procesy fizjologiczne nieco spowalniają i obniżeniu ulega temperatura twojego organizmu? Szacuje się, że około 5 nad ranem przybiera ona najniższą wartość, wtedy też spada o 1 stopień Celsjusza. Niestety, czasem śpimy pod zbyt grubą pościelą lub taką, która nie przepuszcza powietrza. W takiej sytuacji nasz organizm ulega przegrzaniu, a my budzimy się w środku nocy. Tymczasem faza REM, czyli snu głębokiego, podczas której pojawiają się marzenia senne, powinna trwać jak najdłużej. To właśnie podczas fazy REM zachodzą procesy regeneracyjne w organizmie, wzmocnieniu ulega też system odpornościowy. W związku z tym warto zainwestować w oddychającą kołdrę, która przepuszcza powietrze i tym samym zapobiega przegrzewaniu się organizmu.

Kołdra z termoregulacją
Sklep.myalpaca.eu

Oddychająca kołdra z alpaki – dlaczego sprawdza się podczas menopauzy?

Alpaki to zwierzęta, dla których naturalnym środowiskiem życia są wyżyny w Andach. W związku z tym, iż przyszło im żyć w bardzo zmiennych warunkach atmosferycznych, musiały wykształcić mechanizmy adaptacyjne. Na andyjskich wyżynach mróz przeplata się z upałami. Alpaki, aby poradzić sobie w tak skrajnych warunkach środowiska, wykształciły runo, które zmienia swoje właściwości w zależności od temperatury. W rezultacie zwierzęta nie przegrzewają się podczas upałów i nie marzną podczas mrozów.  Oddychająca kołdra z alpaki działa identycznie. Kobiety w okresie menopauzy, które często skarżą się na uderzenia gorąca i zlewne poty, docenią fakt, że starannie dobrane włókna pozwalają uniknąć przegrzania ich organizmu.  Jednocześnie w chłodne noce zapewniają optymalny poziom ciepła.

kołdra z alpaki
Sklep.myalpaca.eu

Kołdra z alpaki a zlewne poty

Oddychająca kołdra z alpaki ma jeszcze jedną interesującą właściwość – nie zatrzymuje wilgoci. Dzięki właściwościom termoregulacyjnym włókna alpaki, nie pocimy się pod wypełnioną nim kołdrą, a nawet gdyby wskutek zlewnych potów towarzyszących menopauzie pojawiła się wilgoć, ta od razu zostałaby pochłonięta, pozostawiając uczucie suchości i komfortu.

 

Hipoalergiczna kołdra z alpaki

Oddychająca kołdra z alpaki wspaniale nadaje się także dla alergików. Włókno alpaki wykorzystywane do produkcji kołder nie stanowi zagrożenia dla alergików i astmatyków, ponieważ jest wolne od lanoliny, która wykazuje właściwości uczulające, a prane jest wyłącznie w szarym mydle.  Decydując się na kołdrę z alpaki, którą znajdziesz na stronie Sklep.myalpaca.eu, kupujesz produkt rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Magazyn Hipoalergiczni przyznał ww. wyrobowi tytuł Produkt Przyjazny Dla Alergika.

Hipoalergiczna kołdra z alpaki
Sklep.myalpaca.eu

Kołdry z naturalnych materiałów – sprawdzony sposób na zdrowy sen

Kołdry oferowane przez  Sklep.myalpaca.eu są wypełniane czystym runem alpaki w poszyciu ze 100%, gęsto tkanej bawełny. Poszycie kołdry z alpaki zachwyci nawet najbardziej wymagających klientów, w tym osoby wysoko wrażliwe. Wykonane w całości z bawełny, jedwabistej w dotyku, lekkiej i oddychającej.

Kołdry z naturalnych materiałów
Sklep.myalpaca.eu

Kołdra całoroczna – czym się charakteryzuje?

Sklep.myalpaca.eu oferuje trzy poziomy wypełnienia kołder: całoroczne, letnie i zimowe. Wersja całoroczna zawiera 400 g włókna alpaki na metr kwadratowy. Dla osób mieszkających na terenie Europy jest to rozwiązanie optymalne na wszystkie 4 pory roku. Latem unikamy przegrzewania, a zimą wychłodzenia organizmu. Oczywiście kwestie związane z odczuwaniem temperatur są niezwykle indywidualne. Niektórzy latem kołdrę zastąpią prześcieradłem, a zimą dodatkowo okryją się kocem. Niemniej w przypadku większości osób wypełnienie całoroczne zdaje egzamin przez 365 dni w roku.

Kołdra całoroczna
Sklep.myalpaca.eu

Letnia kołdra z alpaki – u kogo sprawdzi się najlepiej?

Jeśli jesteś osobą, która mocno odczuwa gorąco, powinnaś postawić na letni poziom wypełnienia. Wynosi on 200 g włókna alpaki na metr kwadratowy. Dzięki temu rozwiązaniu uchronisz swój organizm przed przegrzaniem, do którego jesteś szczególnie predysponowana.

Letnia kołdra z alpaki
Sklep.myalpaca.eu

Zimowa kołdra z alpaki – idealne rozwiązanie dla osób mających problemy z krążeniem

Cierpisz na problemy z krążeniem? Często dokucza ci uczucie zimna? Łatwo marzniesz nawet w jesienne dni, gdy inni nie skarżą się na tego typu problemy? Postaw na wypełnienie zimowe. Zawiera ono 600 g włókna alpaki na metr kwadratowy. Zapewnia optymalny poziom ciepła nawet podczas największych mrozów. To idealne rozwiązanie dla zmarzluchów oraz osób śpiących przy otwartym oknie.

Zimowa kołdra z alpaki
Sklep.myalpaca.eu

Kołdra wysokiej jakości, która posłuży ci przez lata

Jak widać kołdra z alpaki dzięki temu, że jest oddychająca, zapewnia możliwość termoregulacji i dostosowuje się do aktualnych warunków. To doskonałe rozwiązanie dla pań w okresie menopauzy, które często skarżą się nie tylko na uderzenia gorąca, ale też zlewne poty. Włókna alpaki nie zatrzymują bowiem wilgoci, przez co kołdra pozostaje sucha i niezwykle komfortowa w użytku. To inwestycja na lata, ponieważ kołdry MyAlpaca są szyte ręcznie, według tradycyjnej technologii kołdrzarstwa, wykonane z najwyższej jakość materiałów z najwyższą dbałością o detale.

Magdalena Kot-Kyriazis
Magdalena Kot-Kyriazis, właścicielka MyAlpaca

 

Magdalena Kot-Kyriazis, właścicielka MyAlpaca dzieli się swoimi własnymi doświadczeniami:

Sama śpię pod kołdrą z alpaki od 7 lat. Już pod inną nie potrafię. Mam 53 lata i od kiedy zaczęły mi doskwierać nocne uderzenia gorąca, to żadna inna kołdra nie zapewnia mi komfortu snu. W podróżach, w hotelach najbardziej odczuwam różnicę i tęsknię za moją oddychającą alpakową kołdrą. Wiele klientek ma podobne odczucia, piszą z podziękowaniem, a dla mnie to największa przyjemność i satysfakcja”.

Marzy ci się oddychająca kołdra z alpaki? Już dziś złóż zamówienie na stronie Sklep.myalpaca.eu, korzystając z kodu MENOPAUZA21, który uprawnia cię do 15% -procentowej zniżki do 30.11.2021.

Dodaj komentarz