Jestem Babcią

Najlepsze prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka

najlepsze-prezenty-z-okazji-dnia-babci-i-dziadka

Dzień Babci i Dziadka to znakomita okazja dla wnucząt, aby odwdzięczyć się za okazaną im miłość i opiekę. Najlepszym prezentem będą rzeczy wykonane samodzielnie przez nasze pociechy.

Własnoręczne przygotowywanie podarunków niesie za sobą wiele korzyści. Jest świetną okazją do zabawy artystycznej, rozwija wyobraźnię i inteligencję twórczą. Jednocześnie dziecko ma ciekawe zajęcie, które odwróci jego uwagę od telewizora czy komputera. A efekt końcowy, czyli radość dziadków po wręczeniu niepowtarzalnego prezentu wykonanego małymi rączkami ukochanych wnuków będzie bezcenna.

Laurka to już tradycja

Od lat tradycją jest wręczanie laurek z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Ich wykonanie to świetne zajęcie nawet dla najmłodszych dzieci. Wystarczy odrobina pomysłowości
i odpowiednie przybory plastyczne.

Prezent dla babci

Oprócz laurki warto pomyśleć o praktycznym prezencie. Dla babci możemy przygotować elegancką broszkę, kolczyki czy korale. Przyda się do tego ciastolina, kolorowe koraliki oraz akcesoria do wykonywania biżuterii. Masę do modelowania trzeba najpierw rozgrzać w rękach, a następnie ulepić dowolne kształty, np. motylka, kokardkę lub kwiatka. Aby dodać im szyku możemy przystroić je cekinami lub koralikami i pozostawić masę do wyschnięcia, a następnie pokryć ją werniksem.

Konto anonimowe

Dzień Babci i Dziadka to znakomita okazja dla wnucząt, aby odwdzięczyć się za okazaną im miłość i opiekę. Najlepszym prezentem będą rzeczy wykonane samodzielnie przez nasze pociechy.

Kolejnym ciekawym pomysłem na prezent dla babci może być pomalowanie wazonów lub doniczek na kwiaty. Od pomysłowości dziecka zależy, co na nich umieści. W tym celu wystarczą farby plakatowe z odrobiną werniksu, który – jak twierdzi ekspert – nadaje się idealnie do plastiku i szkła, dzięki czemu malunki będą trwale przymocowane i nie zaczną się kruszyć.

Prezent dla dziadka

Sentymentalnym prezentem do zawieszenia na ścianie mogą być odbite w masie do modelowania dłonie lub stópki malucha, umieszczone w specjalnej ramce. Dla dziadków, którzy lubią czytać, możemy wykonać papierową zakładkę do książki z kolażem zdjęć wnuków.

Jeśli chcemy, aby nasz prezent towarzyszył im na co dzień, ciekawą propozycją jest breloczek do kluczy. Z gliny rzeźbiarskiej przeznaczonej dla dzieci, która twardnieje pod wpływem powietrza, można ulepić dowolny kształt, jaki przyjdzie nam do głowy – samochód, dom czy misia. A gdy masa wyschnie, pomalujmy ją farbami plastikowymi lub werniksem i gotowe!

Nic nie wywoła większej radości babć i dziadków niż rękodzieło ukochanych wnucząt.

Zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

Konto anonimowe

Komentarze (7)

mejgosia

11 lat temu

Mój wnusiu dał mi dosłownie własnoręczny prezent! Otóż była to laurka a na niej jego małe łapki upaprane w farbie i odbite na papierze! Za rok chcę to samo i zobaczymy jak łapki urosną!

Emilly27k

11 lat temu

Ode mnie również składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim koleżankom- babciom. Ja wolę tradycyjne prezenty zrobione ręcznie, a reszta to stanowi słodki dodatek do całości:)

pati25

11 lat temu

Własnoręcznie zrobione podarunki przez wnuczęta ucieszą każdą babcię i dziadka.W dniu ich święta liczy się dla nich nie sam prezent tylko to,że wnuki ich odwiedzą.Pamiętają o nich.Moja mama dostała od wnuczki i przyszłego wnuka torcik w kształcie serca

Mindi

11 lat temu

Gdy moje dzieci chodziły do przedszkola to robiły laurki i drobne prezenty własnoręcznie. Teraz to niestety kupują jakiś drobiazg. W tym roku babcia dostała kubek z napisem „babcia”, kremik do twarzy oraz słodkości. Ale przyznaję, że własnoręcznie robiony prezent byłby najmilej widziany.

dulcynea

11 lat temu

Ja babcią jeszcze nie jestem i chyba jeszcze długo nie .
Ale to fakt ,że „dziadki” bardziej cieszą się z prezentu wykonanego przez wnuka . Wczoraj Mama pokazywała mi piękną ramkę zrobioną własnoręcznie przez jej wnuczkę ( moją siostrzenicę) z fotografią w środku:).

drobina

11 lat temu

Ha! Dzisiaj przybyło mi nowe święto w kalendarzu!: Pierwszy raz je obchodzę. Mój kochany Kacperek ma już prawie pół roczku. Rano dał mi słodkie ciasteczka i jeszcze słodszego buziaczka. Jego zażenowana mina
– bezcenna! :):)

Zostaw komentarz