moc-kobiecosci-zakleta-w-tancu-brzucha

Taniec brzucha uważany jest za najstarszy taniec świata. W Starożytności był to taniec rytualny związany z kultem płodności i jako taki był tańczony w świątyniach. Dzisiaj jest coraz popularniejszą formą ruchu, która pozwala kobietom wyeksponować swoją zmysłowość i zatracić się w magii Bliskiego Wschodu.

Jest to sztuka pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jest starszy niż Islam. Pierwsze ślady w postaci rycin tancerek odnajdujemy w Mezopotamii. Pochodzą z 4000roku p.n.e., następne w Egipcie, z roku 1000 p.n.e. i w końcu w Grecji. W krajach arabskich taniec ten nazywa się “raqs sharqi”, co można przetłumaczyć jako “taniec wschodni”, “taniec orientalny” lub “raqs al-hizzi”. Współcześnie, często używa się angielskiego określenia “belly dance”.

Taniec inny niż wszystkie
Głównym zadaniem tancerki jest jak najdokładniejsze przedstawienie rytmu muzyki za pomocą ruchu ciała, w szczególności brzucha i bioder. W tym tańcu orientalnym muzyka dosłownie „przepływa” przez kobietę.

Kluczowe jest izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Elementem bardzo charakterystycznym są tzw. shimmies, czyli grupa ruchów wprawiających całe ciało tancerki bądź jakąś jego część (biodra, ramiona, brzuch, dłoń, noga) w drżenie. Praca mięśni brzucha często stanowi wykończenie ruchów bioder lub klatki piersiowej.

Istnieje bardzo wiele odmian tańca orientalnego, dzięki czemu można łączyć ze sobą różne style i w efekcie znacznie urozmaicać choreografię. Taniec brzucha jest tańczony solo bądź w grupie, co tworzy prawdziwe widowisko.

Baśnie z tysiąca i jednej nocy
Poczuj się jak prawdziwa księżniczka z krainy Bliskiego Wschodu, dzięki niezwykłej stylizacji tańca brzucha. To, co niewątpliwie dodaje atrakcyjności to wyjątkowe stroje i różnorakie rekwizyty, które wykorzystuje się podczas zabawy. Pięknie przyozdobione, kolorowe suknie oraz chusty z połyskującymi monetkami przeniosą Cię w zaczarowany świat orientu.

Dla duszy i ciała
Obecnie co czwarty klub fitness lub szkoła tańca oferują zajęcia z Belly Dance. Arabskie ruchy zachwycają swoją oryginalnością, a orientalne rytmy sprawiają, że czujemy się jak w krajach Bliskiego Wschodu. Taniec brzucha cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kobiet, zarówno młodych jak i tych w średnim wieku. Belly dance to nie tylko sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz uelastycznienie i poprawianie sylwetki. Taniec orientalny harmonizuje ciało i ducha. Pomaga kobietom wydobyć swoje prawdziwe piękno oraz odnaleźć w sobie esencje zmysłowości i wdzięku, a także podnosi poczucie własnej wartości.

Taniec brzucha to wyrazisty taniec kobiety, idealnie współgrający z jej ciałem. Jeśli zatem chcemy uwolnić pokłady ukrytej energii, a przy tym poczuć się seksownie w niezwykłej atmosferze orientu – Belly Dance jest na to idealnym sposobem.

A zatem, Drogie Panie, zapraszamy do tańca!

Zuzanna Górka