Fitness Taniec

Moc kobiecości zaklęta w tańcu brzucha

moc-kobiecosci-zakleta-w-tancu-brzucha

Taniec brzucha uważany jest za najstarszy taniec świata. W Starożytności był to taniec rytualny związany z kultem płodności i jako taki był tańczony w świątyniach. Dzisiaj jest coraz popularniejszą formą ruchu, która pozwala kobietom wyeksponować swoją zmysłowość i zatracić się w magii Bliskiego Wschodu.

Jest to sztuka pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jest starszy niż Islam. Pierwsze ślady w postaci rycin tancerek odnajdujemy w Mezopotamii. Pochodzą z 4000roku p.n.e., następne w Egipcie, z roku 1000 p.n.e. i w końcu w Grecji. W krajach arabskich taniec ten nazywa się “raqs sharqi”, co można przetłumaczyć jako “taniec wschodni”, “taniec orientalny” lub “raqs al-hizzi”. Współcześnie, często używa się angielskiego określenia “belly dance”.

Taniec inny niż wszystkie
Głównym zadaniem tancerki jest jak najdokładniejsze przedstawienie rytmu muzyki za pomocą ruchu ciała, w szczególności brzucha i bioder. W tym tańcu orientalnym muzyka dosłownie „przepływa” przez kobietę.

Kluczowe jest izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Elementem bardzo charakterystycznym są tzw. shimmies, czyli grupa ruchów wprawiających całe ciało tancerki bądź jakąś jego część (biodra, ramiona, brzuch, dłoń, noga) w drżenie. Praca mięśni brzucha często stanowi wykończenie ruchów bioder lub klatki piersiowej.

Istnieje bardzo wiele odmian tańca orientalnego, dzięki czemu można łączyć ze sobą różne style i w efekcie znacznie urozmaicać choreografię. Taniec brzucha jest tańczony solo bądź w grupie, co tworzy prawdziwe widowisko.

Baśnie z tysiąca i jednej nocy
Poczuj się jak prawdziwa księżniczka z krainy Bliskiego Wschodu, dzięki niezwykłej stylizacji tańca brzucha. To, co niewątpliwie dodaje atrakcyjności to wyjątkowe stroje i różnorakie rekwizyty, które wykorzystuje się podczas zabawy. Pięknie przyozdobione, kolorowe suknie oraz chusty z połyskującymi monetkami przeniosą Cię w zaczarowany świat orientu.

Dla duszy i ciała
Obecnie co czwarty klub fitness lub szkoła tańca oferują zajęcia z Belly Dance. Arabskie ruchy zachwycają swoją oryginalnością, a orientalne rytmy sprawiają, że czujemy się jak w krajach Bliskiego Wschodu. Taniec brzucha cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kobiet, zarówno młodych jak i tych w średnim wieku. Belly dance to nie tylko sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz uelastycznienie i poprawianie sylwetki. Taniec orientalny harmonizuje ciało i ducha. Pomaga kobietom wydobyć swoje prawdziwe piękno oraz odnaleźć w sobie esencje zmysłowości i wdzięku, a także podnosi poczucie własnej wartości.

Taniec brzucha to wyrazisty taniec kobiety, idealnie współgrający z jej ciałem. Jeśli zatem chcemy uwolnić pokłady ukrytej energii, a przy tym poczuć się seksownie w niezwykłej atmosferze orientu – Belly Dance jest na to idealnym sposobem.

A zatem, Drogie Panie, zapraszamy do tańca!

Zuzanna Górka

Komentarze (8)

dulcynea

6 lat temu

Bardzo podoba mi się taka forma aktywności.
Chętnie bym jej spróbowała, piękno i zdrowie jednocześnie.
Muszę rozejrzeć się za takim kursem:P
Czemu nie?!

Mindi

6 lat temu

Taniec brzucha to wspaniała forma ruchu. Świetna rozrywka i gimnastyka. Nie jest trudna ani przesadnie męcząca. Wystarczy trochę chęci czas aby poznać technikę.. Miałam okazję uczestniczyć w zajęciach i zamierzam jeszcze kontynuować. Zachęcam kobietki, spróbujcie a zakochacie się w muzyce i czasie spędzonym na zajęciach.

aseret

7 lat temu

Ja także uczestniczyłam w tańcu brzucha i to za sprawą naszego portalu Menopauza.pl.
O ile dobrze pamiętam było to trzy lata temu. Wtedy wygrałam darmowy udział w takich zajęciach na Festiwalu Rozwojowym dla Kobiet PROGRESSteron Dojrzewalni Róż we Wrocławiu.
Wspaniałe wrażenia.Ponownie dziękuję.

pati25

9 lat temu

Taniec brzucha pozwala wyzwolić kobiecie swój erotyzm,zmysłowość,namięttność…Do tego tańca właściwie to lepiej gdy kobieta ma większy brzuszek niż taki płaski.Kiedyyś nawet w „Rozmowach w toku” była o tym mowa

filodendron

9 lat temu

Wspaniała sprawa .Piękno i zdrowie.Taniec brzucha bardzo mi się podoba, jest taki kobiecy, emanujący erotyzmem ,tajemniczością, chciałabym zapisać się na taki kurs.

GloriaVictis

11 lat temu

Ja też miałam okazję brać udział w takich zajęciach i szczerze polecam. Ten taniec, nawet jeśli nie wszystko nam wychodzi, pozwala poczuć się piękną i niesłychanie kobiecą. A przy okazji jest to bardzo przyjemny sposób na pozbycie się „boczków” i brzuszka 🙂 i co ciekawe instruktorka zachwalała go jako… wspomagacz płodności, ponieważ dzisiaj, kiedy większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej nasze miednice nie są ukrwione jak trzeba, a to może obniżać płodność i libido. Podczas tańca miednica jest praktycznie cały czas w ruchu więc oprócz tego, ze potem bardziej chce nam się „działać” to jeszcze pomaga uzyskać owocne efekty tych działań ;-).

syrenka

11 lat temu

ach piękne zdjecie tancerki – piękny szczupły brzuszek. Muszę się wam pochwalić że byłam parę razy na takich zajęciach i rzecz którą zapamiętałam najlepiej: im więcej ciałka do trzęsienia, czyli shimmies – shimmies tym lepiej 🙂

Zostaw komentarz