Fitness Taniec

Moc kobiecości zaklęta w tańcu brzucha

moc-kobiecosci-zakleta-w-tancu-brzucha

Taniec brzucha uważany jest za najstarszy taniec świata. W Starożytności był to taniec rytualny związany z kultem płodności i jako taki był tańczony w świątyniach. Dzisiaj jest coraz popularniejszą formą ruchu, która pozwala kobietom wyeksponować swoją zmysłowość i zatracić się w magii Bliskiego Wschodu.

Jest to sztuka pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jest starszy niż Islam. Pierwsze ślady w postaci rycin tancerek odnajdujemy w Mezopotamii. Pochodzą z 4000roku p.n.e., następne w Egipcie, z roku 1000 p.n.e. i w końcu w Grecji. W krajach arabskich taniec ten nazywa się “raqs sharqi”, co można przetłumaczyć jako “taniec wschodni”, “taniec orientalny” lub “raqs al-hizzi”. Współcześnie, często używa się angielskiego określenia “belly dance”.

Taniec inny niż wszystkie
Głównym zadaniem tancerki jest jak najdokładniejsze przedstawienie rytmu muzyki za pomocą ruchu ciała, w szczególności brzucha i bioder. W tym tańcu orientalnym muzyka dosłownie „przepływa” przez kobietę.

Kluczowe jest izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Elementem bardzo charakterystycznym są tzw. shimmies, czyli grupa ruchów wprawiających całe ciało tancerki bądź jakąś jego część (biodra, ramiona, brzuch, dłoń, noga) w drżenie. Praca mięśni brzucha często stanowi wykończenie ruchów bioder lub klatki piersiowej.

Istnieje bardzo wiele odmian tańca orientalnego, dzięki czemu można łączyć ze sobą różne style i w efekcie znacznie urozmaicać choreografię. Taniec brzucha jest tańczony solo bądź w grupie, co tworzy prawdziwe widowisko.

Baśnie z tysiąca i jednej nocy
Poczuj się jak prawdziwa księżniczka z krainy Bliskiego Wschodu, dzięki niezwykłej stylizacji tańca brzucha. To, co niewątpliwie dodaje atrakcyjności to wyjątkowe stroje i różnorakie rekwizyty, które wykorzystuje się podczas zabawy. Pięknie przyozdobione, kolorowe suknie oraz chusty z połyskującymi monetkami przeniosą Cię w zaczarowany świat orientu.

Dla duszy i ciała
Obecnie co czwarty klub fitness lub szkoła tańca oferują zajęcia z Belly Dance. Arabskie ruchy zachwycają swoją oryginalnością, a orientalne rytmy sprawiają, że czujemy się jak w krajach Bliskiego Wschodu. Taniec brzucha cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kobiet, zarówno młodych jak i tych w średnim wieku. Belly dance to nie tylko sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz uelastycznienie i poprawianie sylwetki. Taniec orientalny harmonizuje ciało i ducha. Pomaga kobietom wydobyć swoje prawdziwe piękno oraz odnaleźć w sobie esencje zmysłowości i wdzięku, a także podnosi poczucie własnej wartości.

Taniec brzucha to wyrazisty taniec kobiety, idealnie współgrający z jej ciałem. Jeśli zatem chcemy uwolnić pokłady ukrytej energii, a przy tym poczuć się seksownie w niezwykłej atmosferze orientu – Belly Dance jest na to idealnym sposobem.

A zatem, Drogie Panie, zapraszamy do tańca!

Zuzanna Górka

Komentarze (8)

dulcynea

8 lat temu

Bardzo podoba mi się taka forma aktywności.
Chętnie bym jej spróbowała, piękno i zdrowie jednocześnie.
Muszę rozejrzeć się za takim kursem:P
Czemu nie?!

Mindi

8 lat temu

Taniec brzucha to wspaniała forma ruchu. Świetna rozrywka i gimnastyka. Nie jest trudna ani przesadnie męcząca. Wystarczy trochę chęci czas aby poznać technikę.. Miałam okazję uczestniczyć w zajęciach i zamierzam jeszcze kontynuować. Zachęcam kobietki, spróbujcie a zakochacie się w muzyce i czasie spędzonym na zajęciach.

aseret

9 lat temu

Ja także uczestniczyłam w tańcu brzucha i to za sprawą naszego portalu Menopauza.pl.
O ile dobrze pamiętam było to trzy lata temu. Wtedy wygrałam darmowy udział w takich zajęciach na Festiwalu Rozwojowym dla Kobiet PROGRESSteron Dojrzewalni Róż we Wrocławiu.
Wspaniałe wrażenia.Ponownie dziękuję.

pati25

11 lat temu

Taniec brzucha pozwala wyzwolić kobiecie swój erotyzm,zmysłowość,namięttność…Do tego tańca właściwie to lepiej gdy kobieta ma większy brzuszek niż taki płaski.Kiedyyś nawet w „Rozmowach w toku” była o tym mowa

filodendron

11 lat temu

Wspaniała sprawa .Piękno i zdrowie.Taniec brzucha bardzo mi się podoba, jest taki kobiecy, emanujący erotyzmem ,tajemniczością, chciałabym zapisać się na taki kurs.

GloriaVictis

13 lat temu

Ja też miałam okazję brać udział w takich zajęciach i szczerze polecam. Ten taniec, nawet jeśli nie wszystko nam wychodzi, pozwala poczuć się piękną i niesłychanie kobiecą. A przy okazji jest to bardzo przyjemny sposób na pozbycie się „boczków” i brzuszka 🙂 i co ciekawe instruktorka zachwalała go jako… wspomagacz płodności, ponieważ dzisiaj, kiedy większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej nasze miednice nie są ukrwione jak trzeba, a to może obniżać płodność i libido. Podczas tańca miednica jest praktycznie cały czas w ruchu więc oprócz tego, ze potem bardziej chce nam się „działać” to jeszcze pomaga uzyskać owocne efekty tych działań ;-).

syrenka

13 lat temu

ach piękne zdjecie tancerki – piękny szczupły brzuszek. Muszę się wam pochwalić że byłam parę razy na takich zajęciach i rzecz którą zapamiętałam najlepiej: im więcej ciałka do trzęsienia, czyli shimmies – shimmies tym lepiej 🙂

Zostaw komentarz