makijaż na święta

W święta chcemy pięknie wyglądać, dlatego nie tylko stylizacja jest ważna. Istotny jest również makijaż, który w czasie świątecznym nie powinien być wyzywający, ale elegancki i przyciągający wzrok innych. Jak wykonać makijaż na święta?

Gładka i rozświetlona cera

Makijaż zawsze zaczynamy od oczyszczenia i nawilżenia skóry twarzy. Tylko wtedy nasz makijaż będzie prezentował się nienagannie. Jeśli chcemy, by nasz makijaż trzymał się wiele godzin i nie wymagał w tym czasie żadnych poprawek, warto zastosować bazę rozświetlającą. Taki kosmetyk nie tylko wydłuży trwałość całego makijażu, ale rozświetli cerę, sprawiając, że będzie wyglądała na zdrowszą i promienną. Na bazę nakładamy podkład, który wyrówna koloryt cery i przykryje ewentualne niedoskonałości. W tym celu możemy także użyć korektora. Całość najlepiej utrwalić pudrem – transparentnym lub w odcieniu dopasowanym do naszego podkładu.

Przyciągające spojrzenie

Oczy to kluczowy element świątecznego makijażu. Na Boże Narodzenie najlepiej wybrać odcienie złota czy kolory nude. Połyskujące powieki będą pięknie prezentować się w całości makijażu. Jeśli chcemy odrobinę zaszaleć, to możemy wykonać kreski czarnym eyelinerem lub bordową kredką do oczu, co będzie nieoczywistym elementem makijażu. Do tego mocno wytuszowane rzęsy i zniewalające spojrzenie gotowe. Ale nie zapominajmy o brwiach. Podkreślone brwi to dziś obowiązkowy akcent. W tym celu wystarczy nam żel do brwi lub paletka ceni do brwi. Pamiętajmy jednak o wcześniejszym zadbaniu o kształt brwi.

Metaliczne usta

Usta to kolejny ważny element makijażu. Skoro zadbaliśmy o cerę i rzęsy, nie możemy zapomnieć o ustach. Do złotego makijażu oczu będzie pasowała bordowa lub czerwona szminka, najlepiej matowa. Prawdziwym hitem są teraz metaliczne usta. Pomadka w płynie czy metaliczna szminka w kredce będzie idealna. W drogeriach znajdziemy tego typu pomadki w bardzo atrakcyjnych cenach.

Róż, rozświetlacz i gotowe

świętaTo jeszcze nie koniec naszego świątecznego makijażu. Aby go wykończyć potrzebujemy odrobinę różu oraz rozświetlacza. Rozświetlacz pięknie rozświetli nam cerę w strategicznych miejscach, czyli tuż nad policzkami. Róż delikatnie podkreśli świeżość i kobiecość. Nie przesadzajmy z ilością tych kosmetyków, by nie wyglądać sztucznie. W końcu w święta nie mamy świecić się niczym choinka. Makijaż na święta ma być elegancki, by podkreślić uroczysty klimat.

Katarzyna Antos