Intymnie Suchość pochwy

Leczenie objawów menopauzy – skutecznie, intymnie, bezboleśnie – laser Mona Lisa TouchTM

leczenie-objawow-menopauzy-skutecznie-intymnie-bezbolesnie-laser-mona-lisa-touchtm

8 milionów Polek znajduje się w wieku okołomenopauzalnym, choć przekwitanie stanowi naturalny etap w życiu każdej kobiety, wielu osobom kojarzy się negatywnie. Wbrew obiegowej opinii klimakterium nie jest równoznaczne z końcem satysfakcjonującego życia seksualnego.

Choć w przypadku klimakterium nie mamy do czynienia z chorobą, szacuje się, że 75% kobiet w okresie okołomenopauzalnym boryka się z dokuczliwymi objawami przekwitania. Wśród najczęściej spotykanych symptomów wymienia się uderzenia gorąca, huśtawki nastrojów, nocne poty i atrofię pochwy. Do wystąpienia wyżej wspomnianych dolegliwości przyczynia się niedobór estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych, które w istotny sposób regulują funkcjonowanie organizmu kobiety.

Atrofia pochwy – problem kobiet w okresie menopauzy

U kobiet dotkniętych atrofią pochwy obserwuje się stopniowe zmniejszanie się grubości nabłonka wyścielającego ściany pochwy, które w miarę upływu czasu prowadzi do jej zaniku. Przypadłość ta najczęściej dotyka panie w wieku okołomenopauzalnym, ale może pojawić się również u ich młodszych koleżanek borykających się z zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Wykazano, iż do wystąpienia atrofii pochwy przyczynia się niedobór estrogenów. W przypadku kobiet, u których stężenie tych hormonów utrzymuje się na prawidłowym poziomie, obserwuje się prawidłowy dopływ krwi do tkanek pochwy. W rezultacie jej ściany są elastyczne i wytwarzają dostateczną ilość substancji o działaniu nawilżającym. U kobiet w okresie menopauzy dochodzi do spadku stężenia estrogenów, co z kolei przekłada się na zmniejszenie liczby komórek błony śluzowej pochwy i obniżenie syntezy substancji odpowiadających za prawidłowe nawilżenie jej ścian. W następstwie opisanych zmian nabłonek staje się coraz cieńszy, a pochwa ulega skróceniu i zwężeniu. Jednocześnie wskutek niedoboru estrogenów powstają dogodne warunki do namnażania się szkodliwych bakterii.

Szacuje się, że nawet 50% kobiet w okresie okołomenopauzalnym zmaga się z atrofią pochwy. Przypadłość ta rzutuje negatywnie na ich życie seksualne. Wskutek zmian związanych z budową i funkcjonowaniem pochwy podczas zbliżeń pojawia się dyskomfort, który utrudnia, a czasem wręcz uniemożliwia współżycie. Kobietom, które cierpią na atrofię, z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna, która oferuje zabiegi przyczyniające się do znacznej poprawy jakości życia seksualnego. Wśród kobiet odwiedzających gabinety specjalistów dużą popularnością cieszy się laserowe obkurczanie pochwy Mona Lisa TouchTM.

Kliniki Ziemlewski, artykuł sponsorowany

8 milionów Polek znajduje się w wieku okołomenopauzalnym, choć przekwitanie stanowi naturalny etap w życiu każdej kobiety, wielu osobom kojarzy się negatywnie. Wbrew obiegowej opinii klimakterium nie jest równoznaczne z końcem satysfakcjonującego życia seksualnego.

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy Mona Lisa TouchTM?

Zabieg z wykorzystaniem lasera Mona Lisa TouchTM poprzedza wywiad lekarski, na który należy dostarczyć aktualne badania cytologiczne. Do pochwy pacjentek zakwalifikowanych do zabiegu wprowadza się specjalną głowicę wyposażoną w skaner. W wyniku bezpośredniego oddziaływania wiązki lasera na ścianki pochwy dochodzi do „ogrzania” i obkurczenia włókien kolagenu. W rezultacie zabieg przyczynia się do powstania nowych, młodych komórek i gruczołów oraz wzrostu elastyczności błony śluzowej pochwy. U kobiet, które skorzystały z zabiegu Mona Lisa TouchTM, obserwuje się zmniejszenie wiotkości oraz zniwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy, a także zwiększenie nawilżenia pochwy. Omawiany zabieg umożliwia również odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej.

Procedura medyczna z wykorzystaniem lasera Mona Lisa TouchTM jest całkowicie bezbolesna, w związku z tym nie wymaga znieczulenia. Po 3 dniach od zakończenia zabiegu można powrócić do aktywnego życia seksualnego.

Borykasz się z problemem atrofii pochwy? Umów się na zabieg laserowego obkurczania pochwy z wykorzystaniem lasera Mona Lisa TouchTM i odzyskaj pewność siebie!

Więcej informacji nt. zabiegu Mona Lisa TouchTM znajdziesz na stronie internetowej http://klinikiziemlewski.pl/ginekologia-estetyczna

Kliniki Ziemlewski, artykuł sponsorowany

Komentarze (20)

Zyśka

6 lat temu

Mona Lisa – ładna nazwa zabiegu, taka kobieca 🙂 Medycyna się rozwija i bardzo dobrze, niech wszystkie kobiety mają możliwość skutecznego leczenia problemów.

Idalka

6 lat temu

Zmiany hormonalne są nieuniknione w okresie menopauzy, laserem można obecnie wyleczyć wiele problemów, wiec czasem warto z tego skorzystać

Jaśka_Tośka

6 lat temu

Refundacja takich zabiegów ułatwiłaby leczenie wielu kobietom, nie każdego przecież stać na taki zabieg, miejmy nadzieję, że to się szybko zmieni

Natasha

6 lat temu

Laser jest coraz bardziej popularny, myślę że w przyszłości zabiegi będą się opierały głównie na takiej metodzie

drobina

6 lat temu

Ciekawa metoda leczenie objawów menopauzy. Nie wiem jednak czy zdecydowałabym się na takie rozwiązanie. Póki co, nie muszę:-X

migotka

6 lat temu

Laser to nieocenione narzędzie w walce z wieloma chorobami. Cieszę się, że pomaga również osobom cierpiącym na atrofię pochwy.

Mindi

6 lat temu

Nie mam takiego problemu. Ale jestem na początku tej drogi i nie wiem jak przejdzie ten etap mój organizm. Dlatego czytając takie artykuly uspokajam się, że na wszystkie dolegliwości znajdzie się sposób. Liczę na to, że wiele takich zabiegów z czasem będzie refundowane i więcej kobiet będzie mogło pozwolić sobie pomóc.

sirena46

6 lat temu

Dobrze wiedzieć, że kobiety, które maja ten problem mogą sobie taki zabieg zafundować. Niestety z wiekiem wszystko wiotczeje nic na to nie poradzimy 🙁

Zostaw komentarz