Higiena intymna w okresie menopauzy

Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety. Niestety, u pań w okresie okołomenopauzalnym obserwuje się problemy takie jak suchość pochwy czy zwiększoną zapadalność na infekcje intymne. Jest to spowodowane spadkiem syntezy estrogenów, żeńskich hormonów płciowych, które są wytwarzane przez jajniki. Czynność tych narządów stopniowo wygasa w okresie przekwitania. Z kolei niedostateczna podaż estrogenów przekłada się na zmniejszoną syntezę śluzu nawilżającego pochwę i chroniącego ją w naturalny sposób przed infekcjami. W związku z tym kluczową rolę odgrywa higiena intymna w okresie menopauzy. O czym należy pamiętać?

Po pierwsze, postaw na przewiewną bieliznę i jednorazowe ręczniki papierowe

Panie w okresie menopauzy powinny wybierać przewiewną, bawełnianą bieliznę. Majtki z ozdobną, elastyczną koronką wyglądają bardzo zmysłowo, ale mają jedną wadę. Nie zapewniają cyrkulacji powietrza i tym samym sprzyjają infekcjom intymnym. Należy też pamiętać o dokładnym podcieraniu się po każdej kąpieli, ponieważ wilgoć sprzyja namnażaniu drożdżaków, w tym drożdży z rodzaju Candida. Najlepiej osuszać miejsca intymne jednorazowym, papierowym ręcznikiem, który nie zawiera sztucznych barwników. Niewątpliwie jest to bardziej higieniczne rozwiązanie od stosowania zwykłego ręcznika frotte przez kilka tygodni.

Po drugie, noś wkładki higieniczne

Na co dzień warto nosić wkładki higieniczne, najlepiej te o możliwie jak najbardziej naturalnym składzie. Dzięki ich regularnej wymianie unikasz namnażania bakterii potencjalnie chorobotwórczych. Niezwykle ważny jest także produkt, którym podmywasz się każdego dnia. Na pewno nie należy używać do tego mydła, gdyż charakteryzuje się ono zasadowym pH, a odczyn pochwy jest kwaśny, przez co stanowi naturalną barierę ochronną.

Po trzecie, wybierz dobry płyn do higieny intymnej zapewniający kwaśny odczyn

Wartym uwagi płynem do higieny intymnej jest żel Srebro Intima.  Zawarte w nim składniki odpowiadają za łagodzenie podrażnień i zmniejszenie dyskomfortu, który objawia się pieczeniem i swędzeniem miejsc intymnych. Żel do higieny intymnej Srebro Intima wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.  Z kolei zawarty w kosmetyku kwas mlekowy pozwala zachować fizjologiczne, kwaśne pH pochwy.  Stanowi ono naturalną barierę ochronną miejsc intymnych. Środowisko o kwaśnym odczynie hamuje bowiem w naturalny sposób namnażanie drożdży, których zbyt duża populacja prowadzi do infekcji intymnych, w tym kandydozy pochwy.  Ponadto kwas mlekowy zawarty w żelu do higieny intymnej Srebro Intima wykazuje właściwości nawilżające i korzystnie wpływa na śluzówkę pochwy.

Srebro Intima – żel do zadań specjalnych i na co dzień żel do higieny intymnej Srebro Intima

Żel do higieny intymnej Srebro Intima został opracowany z myślą o codziennej higienie intymnej kobiet w każdym wieku. Jego stosowanie w sposób szczególny zaleca się podczas i po menstruacji, po stosunkach seksualnych oraz w trakcie menopauzy.

Udowodniono, iż żel do higieny intymnej Srebro Intima wykazuje aktywność antybakteryjną w stosunku do bakterii gramdodatnich. Produkt ten delikatnie myje, pielęgnuje i odświeża miejsca intymne. Ponadto ma za zadanie łagodzić podrażnienia i zmniejszać dyskomfort związany z pieczeniem oraz swędzeniem miejsc intymnych. Srebro Intima zawiera zawieszone w koloidzie jony srebra, których skuteczność w zwalczaniu bakterii i grzybów została potwierdzona w badaniach naukowych. Z kolei obecny w kosmetyku D-pantenol wykazuje działanie nawilżające oraz łagodzące. Kwas mlekowy zawarty w produkcie ma za zadanie utrzymać fizjologiczne, kwaśne pH pochwy.

Żel do higieny intymnej Srebro Intima jest dostępny w sklepie internetowym.