Uroda

Zalety matowych szminek

Zalety matowych szminek

Dziś półki w drogeriach uginają się pod ciężarem pomadek. Mamy do wyboru różne formuły, wykończenia i odcienie. W rezultacie każda z nas może znaleźć coś dla siebie. W niniejszym artykule przedstawiamy zalety matowych szminek. Dlaczego warto mieć je w swojej kosmetyczce?

Szminka i konturówka w jednym

Jeśli masz zastrzeżenia do swojego konturu ust, możesz go łatwo skorygować, sięgając po matową szminkę i obrysowując dokładnie kontur warg za pomocą specjalnego, dobrze wyprofilowanego pędzelka. Formuła jest na tyle zwarta i mocno napigmentowana, iż pozwala skorygować kształt ust.

Świetna pigmentacja

Jeśli lubisz szminki, które dają wyraźny kolor, to matowe pomadki spełnią twoje oczekiwania w 100%. Wystarczy jedno pociągnięcie, by wargi pokryły się wyraźnym kolorem.  Nie trzeba dokładać kilku warstw i obawiać się efektu rolowania.

Fantastyczna trwałość

Matowe szminki są bardzo trwałe. Gdy wybierasz się na wesele, imprezę firmową lub po prostu chcesz świetnie wyglądać podczas romantycznej kolacji, sięgnij właśnie po nie. Niektóre  z nich w ogóle nie ścierają się podczas jedzenia. W rezultacie nawet po kolacji nasz makijaż nie wymaga poprawek.

Brak tendencji do migracji

Matowe szminki z reguły wiernie trwają na swoim miejscu, nie wylewają się poza kontur warg. Nie musimy obawiać się, że znajdziemy je na swoich zębach. Jeśli często masz problem ze szminką przemieszczającą się na zęby, to znak, że powinnaś zainwestować w matową pomadkę w płynie. Ona jest praktycznie nie do zdarcia.

Dodaj komentarz