Fitness Pilates

Korzyści dla zdrowia płynące z uprawiania pilates

korzysci-dla-zdrowia-plynace-z-uprawiania-pilates

Ćwiczenia gimnastyczne działają pozytywnie na nasz organizm. Przedstawiamy korzyści dla zdrowia płynące z uprawiania pilates.

Panuje zdrowa moda na sport. Wszelkiego rodzaju aktywność ma coraz więcej zwolenników. Wśród lubianych form jest także pilates.

Pilates – forma ćwiczeń

Pilates to ćwiczenia gimnastyczne o różnym natężeniu siłowym. Ten rodzaj aktywności fizycznej nie wymaga specjalnego przygotowania czy doświadczenia sportowego. Rodzaj i intensywność ćwiczeń można bez problemu dostosować do własnych możliwości. Pilates jest także idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które zamierzają wrócić do uprawiania sportu po dłuższej przerwie.

Korzyści zdrowotne

Wiadomo, że sport to zdrowie. Także pilates korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Takie ćwiczenia aktywizują zarówno mięśnie całego ciała jak i kręgosłup. Pomagają w leczeniu wad postawy, które są istną zmorą naszych czasów. Ćwiczenia zapobiegają także skutkom noszenia wysokich obcasów, więc są chętnie wybierane przez kobiety. Pozwalają rozwinąć świadomość ciała, która jest bardzo ważna przy wykonywaniu wszelkich ruchów i utrzymaniu prawidłowej postawy. Wykorzystuje się je bardzo często w rehabilitacji. Osoby z problemami kręgosłupa chętnie korzystają z takiej formy terapii. Pilates kształtuje całe ciało, uruchamiając wszystkie mięśnie. Dzięki ćwiczeniom staje się ono giętkie i bardziej elastyczne.

Równowaga ciała i umysłu

Pilates przynosi nie tylko korzyści dla zdrowia fizycznego ale także psychicznego. Wpływa pozytywnie na samopoczucie, dostarczając energii do działania i wszelkiej aktywności. Ćwiczenia pomagają wyregulować oddech, uspokajają nasz organizm. Dzięki takiej metodzie sportowej, możemy nie tylko zadbać o sprawność ciała ale również umysłu. Relaks i odprężenie po całym dniu pracy to uczucie, które jest potrzebne do regeneracji naszego organizmu i psychiki. Pilates stał się popularny, ponieważ efekty ćwiczeń są widoczne. Zachowanie równowagi ciała i umysłu powinno być naszym priorytetem. Zajęcia pilatesu zapewnią nam odpowiednią dawkę ćwiczeń oraz przyjemny relaks.

Pilates ćwiczą osoby nie tylko w klubach fitness, ale także w szkołach, domach czy w plenerze. Nie potrzeba trenera, aby samodzielnie wykonać podstawowe ćwiczenia. Korzyści zdrowotnych, które niesie ze sobą pilates jest wiele. Warto więc poświęcić trochę czasu, na odpowiednią dawkę codziennej aktywności, aby cieszyć się pełnią zdrowia i witalności.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

drobina

8 lat temu

Ćwiczenia pilates stają się coraz modniejsze. Ostatnio ta forma ruchu nawet mnie dopadła:-X Muszę przyznać, że te ćwiczenia bardzo mi się spodobały:-)

pati25

9 lat temu

Pilates to idealne ćwiczenia dla wszystkich.Mają takie super korzyści.Na moje problemy z kręgosłupem to świetna forma ćwiczeń

filodendron

9 lat temu

Ćwiczenia fizyczne są bardzo dobre dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zawsze sobie obiecuję, że regularnie będę ćwiczyć, a tak naprawde to nie jestem w tym kosekwentna a szkoda,trzeba sie poprawić :)))

drobina

9 lat temu

Takie artykuły zawsze chłonę jak gąbka:-X Myślę, że o zaletach aktywności fizycznej nikogo nie muszę przekonywać. Warto, naprawdę warto ćwiczyć:-)

Zostaw komentarz