Fitness Ruch to zdrowie

Jesienne sposoby na aktywność

jesienne-sposoby-na-aktywnosc

Jesienią znacznie spada nasza aktywność fizyczna. Niechętnie się ruszamy, a gdy nie dopisuje pogoda – wolimy zostać w ciepłym domu. Jak mimo wszystko zadbać o swoją kondycję?

Jeśli lubisz biegać, jeździsz na rowerze albo trenujesz nordic walking – wcale nie musisz rezygnować z ćwiczeń podczas deszczowej pogody. Wystarczy, że oswoisz się z deszczem i będziesz przestrzegać kilku reguł.

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w nieprzemakalną kurtkę i spodnie, a pod spód założyć lekkie, oddychające i wchłaniające pot ubranie. Po powrocie do domu trzeba wszystko dokładnie osuszyć (zwłaszcza buty), wziąć gorący prysznic i przebrać się w suche rzeczy.

Choć lepiej odpuścić sobie treningi, gdy na dworze ulewa lub burza, regularne ćwiczenia, niezależnie od pory roku i pogody, podniosą Twoją kondycję i znacznie wzmocnią odporność.

Ruch z czworonogiem

Obowiązek wyprowadzania psa na spacer może być świetną okazją do zadbania o sprawność fizyczną. Nawet w chłodne i deszczowe dni nie unikaj wychodzenia na dłuższe przechadzki i nie ponaglaj swojego pupila.

Zamiast pięciu minut – poświęć mu kwadrans. Ubierz ciepłe skarpety i kalosze oraz kolorową pelerynę przeciwdeszczową lub zabierz ze sobą parasol. W ten sposób wniesiesz odrobinę radości w szary i pochmurny dzień.

Monika Witczak

Jesienią znacznie spada nasza aktywność fizyczna. Niechętnie się ruszamy, a gdy nie dopisuje pogoda – wolimy zostać w ciepłym domu. Jak mimo wszystko zadbać o swoją kondycję?

Aktywnie z dziećmi

Jeśli ktoś uwielbia zabawy w deszczu, niezależnie od pory roku i temperatury, to z pewnością tylko dzieci. Wykorzystaj to i zabierz swoje dzieciaki lub wnuki na rekreacyjny spacer.

Razem możecie odkryć wiele tajemnic natury i oglądać zmieniającą się na jesień przyrodę oraz pogodę. Spróbuj też założyć kalosze i poskakać razem z dziećmi w kałuży, a z pewnością przypomnisz sobie smak dzieciństwa.

Grzybobranie

Jesień to idealny czas na grzyby, zwłaszcza, jeśli jest mokro. Niewielka mżawka czy mały deszczyk nie musi być przeszkodą w zbieraniu grzybów. Wystarczy, że zaopatrzysz się w nieprzemakalne buty i płaszcz przeciwdeszczowy.

Chodzenie po lesie i schylanie się w poszukiwaniu grzybów to świetne ćwiczenia i okazja do dotlenienia organizmu.

Deszcz nie musi oznaczać ciągłego siedzenia w domu i wyglądania przez okno. Wystarczy wyjść na zewnątrz i zaśpiewać: „Ciągle pada, a ja chodzę desperacko i na przekór wszystkim moknę”!

Monika Witczak

Komentarze (7)

Emilly27k

8 lat temu

Lubie jesienne spacery do lasu, czy nawet lekkie biegi dla relaksu jesiennego. Spacer we dwójkę porą jesienną jest najcudowniejszy. :)))

filodendron

11 lat temu

Czas zacząć jesienne spacery,wstyd się przyznać ,ale jeszcze nie zaczęłam,Kiedyś chodzilśmy z psem ,ale teraz ,gdy pies jest zniedołężniałym staruszkiem i nie może wychodzić -ja też nie wychodzę. I tak moje spacery się skończyły,ale trzeba będzie również pomyśleć o sobie i systematycznie spacerować.

pati25

11 lat temu

Nawet chłodne jesienne dni warto wykorzystywać na ćwiczenia w plenerze.Nawet jesienne spacery sprawiają dużo radości

Danusiate

11 lat temu

Ja też uwielbiam jesienne spacery, a także długie wyprawy w góry. To właśnie wtedy, bez tłumów turystów, można w pełni dostrzec urok przyrody i cieszyć się pięknymi widokami. No i te kolory… 🙂 Zaraz pakuję plecak 🙂

drobina

11 lat temu

Nie odpuszczam sobie ruchu na świeżym powietrzu nawet jesienią. Oprócz jazdy na rowerze i spacerów, często korzystam z siłowni pod chmurką (świetny „wynalazek”). Tym bardziej, że znajduje się blisko pływalni, na którą chodzę co drugi dzień, więc często po drodze zahaczam o siłownię:). Pod koniec tygodna wybieram się na grzybki. Będzie kolejna okazja do ruchu 😉

dulcynea

11 lat temu

Trzeba wykorzystać każdy pogodny dzień . Chodzić na spacery , jak się do tego człowiek przyzwyczai to i pogoda trochę gorsza nie jest przeciwwskazaniem do wyjścia z domu i zażycia swojej „porcji ruchu”:)

Margotka

11 lat temu

bardzo lubię jesień i jesienne spacery. Lato może i jest energetyzujące, ale dla mnie – stanowczo za ciepłe! Za to jesień, szczególnie wczesna, ma temperaturę w sam raz.

Zostaw komentarz