jesienne-sposoby-na-aktywnosc

Jesienią znacznie spada nasza aktywność fizyczna. Niechętnie się ruszamy, a gdy nie dopisuje pogoda – wolimy zostać w ciepłym domu. Jak mimo wszystko zadbać o swoją kondycję?

Jeśli lubisz biegać, jeździsz na rowerze albo trenujesz nordic walking – wcale nie musisz rezygnować z ćwiczeń podczas deszczowej pogody. Wystarczy, że oswoisz się z deszczem i będziesz przestrzegać kilku reguł.

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w nieprzemakalną kurtkę i spodnie, a pod spód założyć lekkie, oddychające i wchłaniające pot ubranie. Po powrocie do domu trzeba wszystko dokładnie osuszyć (zwłaszcza buty), wziąć gorący prysznic i przebrać się w suche rzeczy.

Choć lepiej odpuścić sobie treningi, gdy na dworze ulewa lub burza, regularne ćwiczenia, niezależnie od pory roku i pogody, podniosą Twoją kondycję i znacznie wzmocnią odporność.

Ruch z czworonogiem

Obowiązek wyprowadzania psa na spacer może być świetną okazją do zadbania o sprawność fizyczną. Nawet w chłodne i deszczowe dni nie unikaj wychodzenia na dłuższe przechadzki i nie ponaglaj swojego pupila.

Zamiast pięciu minut – poświęć mu kwadrans. Ubierz ciepłe skarpety i kalosze oraz kolorową pelerynę przeciwdeszczową lub zabierz ze sobą parasol. W ten sposób wniesiesz odrobinę radości w szary i pochmurny dzień.

Monika Witczak