garnek do gotowania na parze Kohersen
Garnek do gotowania na parze Kohersen BLACK CUBE

Pragniesz wzmocnić swoje ciało, w zmaganiach z dolegliwościami okołomenopauzalnymi? Zadbaj o zdrową, zbilansowaną dietę. Gotowanie zgodnie z zasadami zdrowego żywienia oznacza nie tylko wzbogacanie diety w produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce, ale także unikanie substancji szkodliwych obecnych w niektórych pokarmach. A i to wciąż za mało, by mieć pewność, że nie trafiają one do nas „prosto z talerza” lub…patelni. Warto zatem zwracać uwagę nie tylko na to, co jemy, ale i w czym gotujemy. Przygotowywanie zdrowych i zrównoważonych posiłków zapewnią nam naczynia do gotowania Kohersen®

Jak się odżywiać, by zapobiec osteoporozie, chorobom układu krążenia czy nadmiernemu gromadzeniu się tkanki tłuszczowej? Po pierwsze jedz mniej, a częściej, najlepiej 5 razy w ciągu dnia, a ostatni posiłek nie później niż trzy godziny przed snem. Dzięki temu usprawnisz swój metabolizm i pozbędziesz się napadów wilczego głodu między posiłkami. Sięgaj też po chude mięso, ryby, jaja, oleje roślinne, warzywa i owoce. Duże znaczenie mają naczynia, w których je przyrządzasz. Patelnie i garnki codziennie mają styczność z jedzeniem, są poddawane działaniu bardzo wysokiej temperatury, dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego zostały wykonane.  Naczynia niskiej jakości łatwo ulegają zarysowaniu, przez co do naszego jedzenia mogą przedostawać się różne substancje, z których zostały wykonane.  Prezentujemy dziś naczynia polskiej marki Kohersen®, które powstały, by pomóc zadbać o zdrowie. W jaki sposób? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Komplet naczyń Kohersen BLACK CUBE

Komplet naczyń Kohersen BLACK CUBE

Zdrowo, czyli z ograniczeniem szkodliwego tłuszczu

Kobiety w wieku okołomenopauzalnym są szczególnie narażone na wystąpienie chorób układu sercowo-naczyniowego, dlatego w swojej diecie powinny zwrócić uwagę na rodzaj spożywanych tłuszczy. Najbardziej pożądane są te, stanowiące źródło cennych kwasów tłuszczowych omega-3, czyli np. olej rzepakowy, lniany czy oliwa z oliwek, dodawane np. do sałatek.  Z kolei, jeśli posiłek wymaga podgrzania należy ograniczać ilość użytego tłuszczu, gdyż zmiany hormonalne w tym okresie życia wpływają na spowolnienie rozkładu tłuszczy w organizmie.

Naczynia Kohersen® umożliwiają gotowanie z użyciem minimalnej ilości tłuszczów, a w przypadku niektórych potraw, np. naleśników, praktycznie zapewniają beztłuszczowe smażenie. Jak to możliwe? Serce garnków i patelni Kohersen® stanowi  opatentowana, koreańska technologia BLACK CUBE®, która tworzy unikatową, dwustronną powierzchnię funkcyjną o charakterystycznym, sześciennym wzorze: zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naczynia. Srebrne wypukłości tworzą kolumienki ze stali nierdzewnej, zaś wklęsła, czarna powierzchnia poniżej zabezpieczona jest powłoka zapobiegającą przywieraniu. Wspólnie tworzą nie tylko wspomniany wzór przypominający plaster miodu, ale przede wszystkim zapewniają łatwiejsze i zdrowsze gotowanie.

rondel kohersen black cube

Rondel Kohersen Black Cube

Więcej warzyw na talerzu

Dieta bogata w warzywa i owoce to nie tylko źródło błonnika, ale także kopalnia witamin i składników mineralnych. Jeśli znajdujesz się w wieku okołomenopauzalnym szczególną uwagę zwróć na warzywa i owoce, które zawierają antyoksydanty opóźniające proces starzenia (np. papryka, pomidory, warzywa strączkowe).  Warto też sięgać po rośliny zawierające fitoestrogeny, które mają działanie łagodzące objawy menopauzy. Zaliczamy do nich np. soję, szpinak, tofu czy różnego rodzaju warzywa strączkowe. Składniki te dodajemy chętnie do sałatek, ale też do dań kuchni chińskiej, przygotowywanych w woku.  Jego kształt pozwala na smażenie potraw na minimalnej ilości tłuszczu. Dlatego woki są szczególnie doceniane, kiedy powinniśmy dbać o linię. W woku z powłoką DIAMOND Kohersen® BLACK CUBE® można przyrządzać mięso, ryby, warzywa, skorupiaki, ryż lub makaron. I to w zależności od metody gotowania, która odpowiada użytkownikowi, ponieważ to naczynie łączy wszystkie sposoby gotowania.

wok kohersen black cube

Wok Kohersen Black Cube

Oszczędzamy wodę

Bardzo ważnym elementem diety w okresie okołomenopauzalnym jest woda. Wspomaga oczyszczanie organizmu, sprzyja nawilżeniu skóry, a tym samym opóźnia pojawianie się oznak starzenia. Okazuje się, że według prognoz już w 2030 r. będziemy mieli w codziennym życiu do dyspozycji prawie o połowę mniej wody niż obecnie. Dlatego nie należy jej marnować. Dzięki powierzchniom zapobiegającym przywieraniu potraw, zastosowanym w naczyniach Kohersen® wykorzystujemy mniej wody przy myciu naczyń. Tym samym płacimy mniejsze rachunki za zużycie wody i dokładamy ze swojej strony niewielką, choć jakże ważną cegiełkę, troszcząc się o zachowanie naturalnych zasobów planety. Warto wziąć to pod uwagę.

Technologia BLACK CUBE

Technologia BLACK CUBE


Sprawdzamy skład

Chcesz się zdrowo odżywiać? Czytaj etykiety. Nie tylko w przypadku artykułów spożywczych, ale także naczyń i przyborów kuchennych. To, z czego zostały wykonane ma ogromne znaczenie.  Naczynia Kohersen® są wolne od PFOA (kwasów perfluorooktanowych) i PFOS (sulfonian perfluorooktanu). Przy ich produkcji wykorzystano nowoczesne technologie, które zapobiegają przywieraniu żywności do powierzchni. Zapewniają one bezpieczeństwo stosowania nawet w wysokich temperaturach, jakie mają miejsce w procesie smażenia.

Gotuj zdrowo i z przyjemnością. Dowiedz się więcej na: https://www.kohersen.pl/