Fitness Fitness

Fitness club czy home fitness?

fitness-club-czy-home-fitness

Ćwiczyć w domu czy w grupie? Oto jest pytanie. W grupie raźniej i większa motywacja, ale w domu swobodniej, bez utraty czasu na dojazdy… Co wybrać? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od treningu.

Obecnie na rynku dostępna jest szeroki wybór klubów fitness, oferujących ćwiczenia zarówno ogólne, jak i tematyczne. I tak możesz wybrać zajęcia aerobic, step, TBC, rozciągające, wzmacniające, taneczne, ale także wzmacniające brzuch i pośladki lub mięśnie kręgosłupa i pleców, osobno zajęcia dla seniorów lub kobiet w ciąży. Najczęściej kluby proponują także jogę czy cycling albo mają do dyspozycji basen lub siłownię. Dobór zajęć zależy od Twoich oczekiwań oraz celu jaki sobie postawisz. Lubisz się zmęczyć? Wybierz aerobic. Szukasz odprężenia? Pomyśl o jodze. Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Ćwiczenia tlenowe są dla Ciebie idealne. Masz ochotę na muzyczne wibracje? Wybierz zajęcia z elementami tańca. Preferencje najlepiej przedyskutować z instruktorem, a czasem również z lekarzem.

Klub fitness

Klub fitness jest opcją droższą, ale zdecydowanie lepiej pozwala się zmotywować. Po okiem instruktora, który poprawi Twoje błędy, nauczysz się poprawnie wykonywać ćwiczenia i nabierzesz wprawy. Masz do wykorzystania także klubowe akcesoria: matę, step, hula-hop, piłkę, ciężarki, kije. Poznajesz również wiele osób, które pomogą Ci przełamać pierwsze lody, a zawieranie znajomości jest przecież dobrą zabawą. Możliwe, że w cenie klubowego karnetu dostaniesz wstęp na basen lub siłownię.

Dom

Ćwiczenia w domu są propozycją dla osób, które mają zarówno miejsce, jak i motywację. Wiele propozycji ćwiczeń można znaleźć w telewizji czy w Internecie – wystarczy poszukać. Również na naszym portalu znajdziesz ćwiczenia, które pomogą Ci opracować własny plan domowego fitnessu.

Źródło: zdrowie-i-uroda.wieszjak.pl

Ćwiczyć w domu czy w grupie? Oto jest pytanie. W grupie raźniej i większa motywacja, ale w domu swobodniej, bez utraty czasu na dojazdy… Co wybrać? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od treningu.

 

Samodzielny trening ma tę zaletę, że możesz rozpoczynać go i przerywać w każdej chwili, a z ćwiczeń robić jedynie te, na które w danym dniu masz ochotę. Innymi słowy: dodatkowo trenujemy charakter i systematyczność.

Na świeżym powietrzu

Nie należy także zapominać o innych formach aktywności fizycznej, które również rozwijają sprawność. Gdy znudzą Cię ćwiczenia w obrębie czterech ścian, w zależności od sezonu wybierz jazdę na rolkach, na rowerze, jazdę konną lub chodzenie po górach, lub też narty, łyżwy, sanki. Propozycji jest dużo, wystarczy tylko chcieć, odważnie łączyć różne formy sportu i dzięki temu cieszyć się sprawnością i zdrowiem!

Źródło: zdrowie-i-uroda.wieszjak.pl

Komentarze (7)

nicolle_26@o2.pl

9 lat temu

Wolę ćwiczyć w domu. Moje córeczki chętnie dotrzymuja mi towarzystwa no i zarazem znalazłam sposób na zajęcie ich czymś chociaz na chwilę. Mamy z tego niezłą zabawę:)

pati25

9 lat temu

Ja uważam że to w jakim otoczeniu,gdzie ćwiczymy wpływa jakooś na nas.Jedni bardzo dobrze czują się w większym gronie,wśród ludzi ćwicząc w klubie a inni wprost przeciwnie.Ćwicząc w domu mamy większą swobodę

filodendron

9 lat temu

Ja też wolę ćwiczyć sama w domu. Nie lubię ,gdy ktoś na mnie patrzy jak ćwiczę, do tego wymyślam sobie ćwiczenia,z których na pewno mąż by się pośmiał, dlatego wolę ,żeby tego nie widział.
Z tym że klub rzeczywiście daje motywację i przydały mi się ktoś kto pokierowałby mną i egzekwował,bo mam kłopoty ze słabą ,silną wolą .:)

babka

9 lat temu

Dla mnie zdecydowanie lepiej w klubie , bo jest wieksza motywacja. Jak mam ćwiczyć w domu to wszystko robię…..aby nie ćwiczyć. Jednak muszę się pochwalić, że od jakiegoś czasu, chcąc naśladować w malutkiej części naszą Drobinkę, dużo a nawet bardzo dużo chodzę. Jestem z tego powodu dumna 🙂
Dziękuje Ci Drobinko za to, że jesteś dla mnie przykładem. Ja dopiero „zaczęłam chodzić” ale dobre i to.

pati25

9 lat temu

Ćwiczyć można wszędzie.Bardzo popularne są kluby fitness.Jednak ja wolę ćwiczyć sama we własnym domu.Otwieram szeroko okno,włączam jakąś muzyczkę i ćiczę.W każdej chwili jak czuję się zmęczona mogę zrobić sobie przerwę

mejgosia

10 lat temu

Mogłabym ćwiczyc w domu, bo mam miejsce i motywacje, jednak brak mi dyscypliny! Dlatego dla mnie najlepsze będzie ćwiczenie w klubie. Zaraz jak tylko skończe badania, zapiszę sie na treningi w moim miasteczku!

Zostaw komentarz