fitness-club-czy-home-fitness

Ćwiczyć w domu czy w grupie? Oto jest pytanie. W grupie raźniej i większa motywacja, ale w domu swobodniej, bez utraty czasu na dojazdy… Co wybrać? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od treningu.

Obecnie na rynku dostępna jest szeroki wybór klubów fitness, oferujących ćwiczenia zarówno ogólne, jak i tematyczne. I tak możesz wybrać zajęcia aerobic, step, TBC, rozciągające, wzmacniające, taneczne, ale także wzmacniające brzuch i pośladki lub mięśnie kręgosłupa i pleców, osobno zajęcia dla seniorów lub kobiet w ciąży. Najczęściej kluby proponują także jogę czy cycling albo mają do dyspozycji basen lub siłownię. Dobór zajęć zależy od Twoich oczekiwań oraz celu jaki sobie postawisz. Lubisz się zmęczyć? Wybierz aerobic. Szukasz odprężenia? Pomyśl o jodze. Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Ćwiczenia tlenowe są dla Ciebie idealne. Masz ochotę na muzyczne wibracje? Wybierz zajęcia z elementami tańca. Preferencje najlepiej przedyskutować z instruktorem, a czasem również z lekarzem.

Klub fitness

Klub fitness jest opcją droższą, ale zdecydowanie lepiej pozwala się zmotywować. Po okiem instruktora, który poprawi Twoje błędy, nauczysz się poprawnie wykonywać ćwiczenia i nabierzesz wprawy. Masz do wykorzystania także klubowe akcesoria: matę, step, hula-hop, piłkę, ciężarki, kije. Poznajesz również wiele osób, które pomogą Ci przełamać pierwsze lody, a zawieranie znajomości jest przecież dobrą zabawą. Możliwe, że w cenie klubowego karnetu dostaniesz wstęp na basen lub siłownię.

Dom

Ćwiczenia w domu są propozycją dla osób, które mają zarówno miejsce, jak i motywację. Wiele propozycji ćwiczeń można znaleźć w telewizji czy w Internecie – wystarczy poszukać. Również na naszym portalu znajdziesz ćwiczenia, które pomogą Ci opracować własny plan domowego fitnessu.

Źródło: zdrowie-i-uroda.wieszjak.pl