do-gory-biust

Jeżeli chcemy, aby nasze piersi w okresie dojrzałego życia nadal prezentowały się doskonale, powinnyśmy pamiętać o zachowaniu prawidłowej postawy. Zaokrąglone plecy sprawiają, że nasz biust zapada się, a my tracimy seksowną, kobiecą sylwetkę.

Przyzwyczaić nas do ściągania łopatek mogą systematyczne ćwiczenia fizyczne. Jeżeli jesteś w okresie okołomenopauzalnym i nie uprawiałaś wcześniej żadnej aktywności fizycznej zacznij od najprostszych ruchów. Należą do nich: krążenia ugiętych ramion do tyłu i przodu oraz zataczanie kółek z wyprostowanymi rękami i z obciążeniem na dłoniach (możesz wykorzystać do tego celu hantelki lub książki).

Te proste sposoby na zachowanie jędrnego biustu możesz zastosować w każdej wolniej chwili w domu, np. siedząc przed telewizorem. Jeżeli nie posiadasz własnych hantli możesz wykorzystać małe plastikowe butelki wypełnione wodą lub piaskiem. Jeżeli uczęszczasz do klubu fitness poproś swojego instruktora o zademonstrowanie Ci właściwych ćwiczeń z hantlami, wzmacniających wszystkie aktony klatki piersiowej i przy okazji mięśnie ramion.

Świetną i przyjemną metodą ujędrniania mięśni klatki piersiowej jest pływanie, szczególnie stylem klasycznym, czyli żabką. Szybkie efekty przynosi również wykonywanie damskich pompek, których poziom trudności można podnieść poprzez wykonywanie ich na platformie bosu.

Anna J