Fitness Ruch to zdrowie

Do góry biust

do-gory-biust

Jeżeli chcemy, aby nasze piersi w okresie dojrzałego życia nadal prezentowały się doskonale, powinnyśmy pamiętać o zachowaniu prawidłowej postawy. Zaokrąglone plecy sprawiają, że nasz biust zapada się, a my tracimy seksowną, kobiecą sylwetkę.

Przyzwyczaić nas do ściągania łopatek mogą systematyczne ćwiczenia fizyczne. Jeżeli jesteś w okresie okołomenopauzalnym i nie uprawiałaś wcześniej żadnej aktywności fizycznej zacznij od najprostszych ruchów. Należą do nich: krążenia ugiętych ramion do tyłu i przodu oraz zataczanie kółek z wyprostowanymi rękami i z obciążeniem na dłoniach (możesz wykorzystać do tego celu hantelki lub książki).

Te proste sposoby na zachowanie jędrnego biustu możesz zastosować w każdej wolniej chwili w domu, np. siedząc przed telewizorem. Jeżeli nie posiadasz własnych hantli możesz wykorzystać małe plastikowe butelki wypełnione wodą lub piaskiem. Jeżeli uczęszczasz do klubu fitness poproś swojego instruktora o zademonstrowanie Ci właściwych ćwiczeń z hantlami, wzmacniających wszystkie aktony klatki piersiowej i przy okazji mięśnie ramion.

Świetną i przyjemną metodą ujędrniania mięśni klatki piersiowej jest pływanie, szczególnie stylem klasycznym, czyli żabką. Szybkie efekty przynosi również wykonywanie damskich pompek, których poziom trudności można podnieść poprzez wykonywanie ich na platformie bosu.

Anna J

Jeżeli chcemy, aby nasze piersi w okresie dojrzałego życia nadal prezentowały się doskonale, powinnyśmy pamiętać o zachowaniu prawidłowej postawy. Zaokrąglone plecy sprawiają, że nasz biust zapada się, a my tracimy seksowną, kobiecą sylwetkę.

W utrzymaniu kształtnych piersi niezbędne są zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne. Zanim jednak przystąpimy do wcierania kremów o „magicznych właściwościach”, pierwszym krokiem jest złuszczenie naskórka, które należy przeprowadzić bardzo delikatnie.

Dlatego zamiast gruboziarnistego peelingu do ciała w pielęgnacji biustu należy użyć peelingu enzymatycznego. Działa on na zasadzie rozpuszczania obumarłych komórek warstwy rogowej naskórka. Występuje zwykle w postaci kremów, zawierających składnik aktywny bacillus ferment, lub proszków zawierających enzymy: papainę lub bromelainę.

Anna J

Komentarze (9)

dulcynea

5 lat temu

Ciekawe porady , ja ćwiczę z hantelkami.
Niby to ćwiczenia na bolesny bark, ale pokrywają się z tymi na ładny biust.
Nie robiłam jeszcze peelingu , może dziś nałożę
🙂

pati25

6 lat temu

Każda kobieta marzy o pięknych,jędrnych piersiach.Aby takie były jak najdłużej.W artykule podano kilka świetnych sposobów na piękny biust

linet

9 lat temu

Topik, Ty mnie zadziwiasz. Wykonujesz wszystkie ćwiczenia służące zdrowiu i wyglądowi, pielęgnujesz każdy detal swojej urody. A na pewno to nie są jedyne Twoje zajęcia. Jak z tym wszystkim nadążasz? Czy Twoja doba jest dłuższa, czy jesteś tak dynamiczna, że nie masz problemu?

topik4433

9 lat temu

Ja ćwiczę codziennie, tylko jeszcze muszę zacząć używać peelingu enzymatycznego i powinno być ok przez długie lata 🙂 Dzięki Iva za info, zanim kupię kosmetyk, poczytam skład 🙂

Iva.

9 lat temu

Peelingi enzymatyczne sa fajna forma zluszczania nalezy tylko pamietac, ze papaina i bromelaina dzialaja skutecznie jedynie po wymieszaniu z woda i tylko przez stosunkowo krotki czas (ok. 30 min), po czym ulegaja rozkladowi. Dlatego nie warto kupowac peelingow enzymatycznych zawierajacych takie skladniki jak papaina i bromelaina, a nie bedacych proszkiem. Sa tez takie bezwodne emulsje z zawartoscia tych skladnikow, aczkolwiek takie emulsje zluszczaja duzo mniej skutecznie.

Zostaw komentarz