Psychologia W głąb siebie

Dlaczego twoje życie nie jest szczęśliwe?

życie

Często sami utrudniamy sobie życie przez swoje zachowanie i myślenie. Dokładamy sobie zmartwień i nie potrafimy dotrzeć żadnych pozytywów. Nie tylko pesymiści tak mają. Dlaczego twoje życie nie jest szczęśliwe? Zastanów się razem z nami, czy to właśnie o tobie mowa.

Cały czas się zamartwiasz

Wrażliwi, empatyczni ludzie odczuwają uczucia i normalnym jest,  że martwią się o siebie i bliskich. Jednak doszukiwanie się w każdej sytuacji ukrytych podtekstów. Szukanie spisków i kłopotów tam, gdzie ich nie ma, nie ma najmniejszego sensu. Na pewno dla dobra naszej psychiki. Brak natychmiastowej odpowiedzi na wiadomość nie oznacza przecież, że ktoś nas olał. Równie dobrze mógł nie mieć czasu, by od razu odpowiedzieć. Najlepiej uzbroić się w cierpliwość i wyluzować, bo nieustanne napięcie prędzej czy później da o sobie znak.

Jesteś cholerną egoistką

Egoizm jest nam potrzebny, ale nie w nadmiarze. To świetne, że dbasz o siebie, nie brakuje ci pewności i odwagi. Jednak świat nie kręci się tylko wokół ciebie. Warto dostrzec to, co nas otacza, szczególnie ludzi. Wpatrzona w siebie nigdy nie będziesz szczęśliwa. Nie zawsze życie układa się według naszych planów, więc  weź to pod uwagę. Czasem nieoczekiwane spotkanie czy zmiana może zapoczątkować coś pięknego. Dlatego warto otworzyć się na nowe i od czasu do czasu działać spontanicznie, nie tylko w pojedynkę.

Wszystko porównujesz

Porównujesz, co może być związane z poczuciem zazdrości lub niskiej samooceny. Sąsiad kupił nowy samochód, koleżance urodziło się dziecko, a przyjaciółka się zaręczyła. Ty nie, i dla ciebie to problem. Przy takim myśleniu, zawsze ktoś będzie lepszy, bogatszy, miał fajniejszego faceta.  Porównywanie zabija nam radość, którą możemy czerpać z życia. Ciesz się tym co masz, idź na przód i bądź szczęśliwa nie patrząc na innych. W końcu to twoje życie.

Nie możesz zapomnieć

szczęśliweKażda z nas ma za sobą jakieś doświadczenia. Nie uciekniemy od przeszłości, ale nie musimy nieustannie do niej wracać. Zabójcą szczęścia jest powrót do tego, co było. Nie możesz zapomnieć o byłym facecie, o tym, że przegrałaś konkurs w pracy, czy w czasach szkolnych zostałaś wyśmiana na akademii.  Nie powinnaś rozpamiętywać wydarzeń z przeszłości, ponieważ nigdy się od nich nie uwolnisz. Dopiero w momencie, gdy odpuścisz, będziesz mogła cieszyć się życiem.

Katarzyna Antos

 

Komentarze (3)

linea

4 lata temu

To prawda, że sami potrafimy sobie utrudniać bycie szczęśliwą. Ja jak najbardziej jestem osobą empatyczną, czasami chciałabym być choć przez chwile egoistką, ale nie jest to dla mnie łatwe, bo zawsze myślę najpierw o innych, o najbliższych.
Spotkało mnie w życiu wiele złego i mam jakieś tam problemy zdrowotne, borykam się z bólem. Ale nie jestem mazgajem, jestem twardą kobietą i cieszę sie każą chwilą, tym co mam. Tym że mam przy sobie cudownego mężczyznę, który kocha mnie i szanuje. Mam rodzinę, która mnie wspiera, pracę, w której jestem lubiana. Nie zawracam sobie głowy niepowodzeniami, ale wyciągam z nich wnioski.
Zawsze też jestem uśmiechnięta i nawet jak źle sie czuję, to mówię że jest ok. To też pomaga 🙂

pati25

4 lata temu

Sami sobie utrudniamy nasze życie.I mówimy,że jesteśmy nieszczęśliwe.Nasze życie nie jest szczęśliwe.Ja mimo bardzo długiej choroby jestem szczęśliwa.Mówię zawsze,że są gorsze choroby.I trzeba cieszyć się.Mam wokół bliskich,którzy mnie kochają,mogę robić co chcę.Mam pasję..Cieszmy się życiem 🙂

dulcynea

4 lata temu

Ja nie mogę powiedzieć , że moje życie nie jest szczęśliwe.
Jestem szczęśliwa , czasami mniej czasami więcej, bo jestem zdrowa , bo mam rodzinę z którą potrafię się dogadać. Mam pracę , która może nie sprawia mi trudności . A często przynosi mi zadowolenie .
Mam swoje pasje , które mogę rozwijać . Jestem szczęśliwa 🙂

Zostaw komentarz