czy to już menopauza

Menopauza, choć jest nieodzownym okresem w życiu kobiety, przysparza wielu myśli i obaw. Nie zawsze jesteśmy pewne, że właśnie przyszedł ten czas. Czy to już menopauza? Sprawdź i wykonaj test Kuppermana!

Czy to już menopauza?

Zmiany nastrojów, problemy z zasypianiem mogą przywołać na myśl menopauzę. Kobiety obawiają się tego okresu. Choć zwykle wiedzą co je czeka, mimo wszystko przeraża je perspektywa przekwitania. Ten naturalny okres jest pełen zmian, których efekty mogą dać o sobie znać. Skąd mamy wiedzieć, czy to już menopauza? To nasz organizm różnie reaguje na następujące zmiany, jednak przy przekwitaniu da się zaobserwować typowe objawy, które ułatwiają rozpoznanie menopauzy.

Test Kuppermana

Objawy menopauzy nie są jednoznaczne. Kobiety mogą pomylić je z osłabieniem czy infekcją. Rozdrażnienie zwalają na stres w pracy i natłok obowiązków. Stopień nasilenie objawów znacząco różnie się, przez wzgląd na indywidualne organizmy. Kobiety różnie odczuwają ból i wszelkie dolegliwości. Nie można więc ich ujednolicać. Dla ułatwienia tego trudnego zdania, jakim jest sklasyfikowanie wszystkich objawów menopauzy, służy test Kuppermana. Specjalnie opracowany test służy do pomiaru objawów, występujących u kobiet w okresie menopauzy. To jedno z najwcześniej opracowanych narzędzi badawczych, wykorzystywanych w diagnostyce przekwitania.

Sprawdź i wykonaj test Kuppermana!

test KuppermanaTest Kuppermana zawiera rozpiskę typowych objawów menopauzy, do których należą uderzenia gorąca, potliwość, rozdrażnienie czy zaburzenia snu. Razem 11 indeksów. Wykonanie testu umożliwia oszacowanie prawdopodobieństwa wstąpienia menopauzy w danym przypadku, który poddał się badaniu takowym narzędziem. Objawy określa się według odpowiedniej skali natężenia. Możliwości wyniku testu Kuppermana są cztery. Wynik może wskazywać na brak objawów menopauzy, zespół lekkich objawów wypadowych, zespół średnich objawów i tych o silnym nasileniu. Test jest dostępny na wielu stronach internetowych, więc każda kobieta może go bez problemu wykonać.

Katarzyna Antos