Uroda

Czy szare cienie do powiek postarzają?

Czy szare cienie do powiek postarzają

Z pewnością zauważyłaś, że od pewnego czasu brązy królują niepodzielnie na drogeryjnych półkach. Kobietom, które preferują szare cienie do powiek, bardzo ciężko coś znaleźć w tym kolorze. Makijażyści twierdzą, że są one mało twarzowe. Czy szare cienie do powiek postarzają?

To, jak wygląda szary makijaż oczu zależy od naszego typu urody

Warto zacząć od tego, że różnimy się typem urody. Każda z nas wygląda nieco inaczej, dlatego to, co świetnie sprawdza się u naszej przyjaciółki, na nas może wyglądać tragicznie. Wszelkie uogólnienia są tutaj sporym uproszczeniem i nie do końca znajdują przełożenie na rzeczywistość. Mówi się, że brązy to uniwersalny kolor, który pasuje każdej kobiecie. Tymczasem brązowy makijaż oczu będzie współgrał z urodą wielu pań, ale nie wszystkich. Kobiety o chłodnym, typowo zimowym typie urody będą wyglądały kiepsko w brązach, zwłaszcza tych ciepłych. W ich przypadku lepiej sprawdzi się szary makijaż oczu.

Ciemny smoky eyes zawsze dodaje lat

Makijażyści twierdzą jednak, że szare cienie do powiek okropnie postarzają panie. Tak naprawdę to zależy od wielu czynników. Po pierwsze, są typy urody stworzone do noszenia szarości na powiece. Po drugie, tak popularne brązy też mogą postarzać, podobnie jak ciemne fiolety czy zielenie. Ogólnie ciemne kolory postarzają, dodają nam lat. Powinnyśmy zatem sięgać po jasne i średnio ciemne cienie do powiek. To właśnie one wyglądają najszlachetniej na naszych powiekach.  Nie przytłaczają nas i nie tworzą graficznego makijażu.

Makijaż graficzny postarza

Po trzecie, bardzo ważne jest roztarcie cieni. Jeśli dobrze je rozblendujemy, to nie będziemy wyglądać staro. Gorzej gdy makijaż wyjdzie nam bardziej graficzny, wówczas ostre rysy twarzy i zmarszczki zostaną dość mocno wyeksponowane.

Szarość wygląda świeżo w połączeniu z lawendą

Po czwarte, zły jest monochromatyczny makijaż.  Makijaż wykonany całkowicie w odcieniach brązu czy szarości zawsze dodaje nam lat, ponieważ jest bury i smutny. Jeśli szarość połączysz z różem lub fioletem o odpowiednim stopniu nasycenia koloru, to uzyskasz bardzo ładny, świeży makijaż oczu, który odejmie ci lat. Podobnie jest z brązami. Ważne są kolory, które dopełniają nasz make up. Osobiście lubię łączyć jasną szarość z bielą i beżem, traktując ją jako kolor przejściowy. Jasna szarość super wygląda też w towarzystwie lawendy. Dzięki takim zestawieniom kolorystycznym uzyskuję efekt świeżego spojrzenia.

Dodaj komentarz