Kobieta i mężczyzna Psychologia

Jakie typy kobiet pociągają facetów?

typy kobiet

Ponoć o gustach się nie dyskutuje, ale istnieją rodzaje zachowań, które wpływają na naszą ocenę drugiej osoby. Podobnie jest w relacjach damsko-męskich, gdzie konkretne cechy są bardziej pożądane, a inne mniej. Jakie typy kobiet pociągają facetów?

Charakterystyka kobiet

Kobiety bywają różne. Każda ma swój niepowtarzalny charakter i osobowość. Można by rzec, że ile kobiet, tyle typów. Mężczyzna w związku, zapytany o ideał kobiety raczej wskaże swoją miłość. Nic dziwnego, jeśli mowa o kochających i lojalnych mężczyznach. Możemy wyróżnić typy kobiet, które najbardziej podobają się facetom. Taka klasyfikacja jest ogólnikowa, ponieważ każdy ma swój gust. Cechy, które zaprezentujemy są pożądane przez płeć przeciwną. Kobiety, które je posiadają, zyskują w oczach facetów. Chodzi nie tylko o wygląd zewnętrzny, ale także cechy charakteru, bo w kwestii urody bywa różnie. Jedni wolą blondynki, inni brunetki czy rude. Wszystkie są wyjątkowe, ale które najbardziej pociągają facetów?

Pewne siebie kobiety

Nieśmiałość ma swój urok, ale dorosła kobieta nie powinna przypominać pięciolatki, która wszystkiego się obawia, szczególnie związku. Pewne siebie kobiety zdecydowanie królują wśród opinii mężczyzn. Faceci lubią, gdy kobieta ma swoje zdanie, potrafi poradzić sobie w życiu. Pewność siebie to także otwartość i niezależność. Kobiety, które wiedzą, czego chcą pociągają facetów. Dlatego warto zaopatrzyć się w dużą dawkę pewności siebie, jeśli chcemy zrobić dobre wrażenie na innych.

Kobieta z poczuciem humoru

Poczucie humoru podkreśla naszą inteligencję. Ogólnie, ludzie uśmiechnięci są lepiej postrzegani w społeczeństwie. Pozytywne nastawienie do życia sprawia, że łatwiej się żyje i nawiązuje kontakty, również z mężczyznami. Uśmiech na twarzy kobiety może roztopić niejedno męskie serce. To tajna broń kobieca. Wiecznie narzekające i obrażone panie działają na mężczyzn odpychająco. Zdecydowanie lepiej uśmiechać się, najczęściej jak tylko się da.

Niebanalne i oryginalne

Osoby wyróżniające się z tłumu przykuwają wzrok innych. Zwracają na siebie uwagę swoim stylem, wyglądem i zachowaniem. To także podoba się facetom. We współczesnym świecie, to właśnie oryginalność jest jedną z najbardziej pożądanych cech. To,co nas wyróżnia jest naszym wielkim atutem, więc warto to podkreślać. Panowie bez wątpienia docenią nieoczywistą urodę i wyjątkowy styl.

Przede wszystkim naturalne

typ kobietySztuczność jest przereklamowana. Napompowane usta, sztuczny biust czy zachowanie składa się na negatywny obraz. W cenie jest naturalność, zarówno w kwestii urody jak i zachowania. Faceci lubią, kiedy kobieta nie przesadza z makijażem oraz strojem. Nie musimy się przebierać, by wyglądać dobrze. Naturalne piękno robi wrażenie. Często wystarczy tylko je uwydatnić, by być obiektem pożądania mężczyzny. Zachowanie umiaru jest więc jak najbardziej wskazane.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

filodendron

5 lat temu

Mężczyżni nie lubią kobiet za bardzo umalowanych, nienaturalnych. Kiedyś zrobiłam sobie na włoskach pasemka i mój ówczesny chłopak wstydziła się przy mnie usiąść w autobusie.Chyba nie lubią takich wyróżniających się nienaturalnie.Nie lubią też za grubych dziewczyn, średnie mogą być.Nie lubią ,żeby ich dziewczyny miały za krótkie spódniczki i wyglądały prowokująco.

pati25

5 lat temu

Każdemu facetowi podoba się inna kobieta.Niekiedy są takie sytuacje,że podczas rozmowy koledzy rozmawiając o koledze mówią”co on w niej widział ? Przecież to taka szara myszka,niezbyt ładna”.Niektórzy właśnie lubią takie kobiety bez makijażu.Syn znajomej na pytanie „Czy ta dziewczyna jest odpowiednia ? mówi „Nie,bo za mocno się maluje.Nie lubię tego”

Mindi

5 lat temu

Tak do końca nigdy nie wiadomo dlaczego mają więcej lub mniej powodzenia. Często słyszę zdanie, że taka szara myszka a ma duże powodzenie i to u przystojnych i dobrze sytuowanych mężczyzn. Czasami jakiś drobiazg ma wpływ, piękne oczy, jakiś gest, miły głos. Wszystkie kobiety zasługują na to aby je docenić, każda ma w sobie coś wyjątkowego. Jedynie niech dadzą sobie szansę i niech dbają o siebie 🙂

Zostaw komentarz