Uroda

Jak nosić niebieskie i zielone cienie do powiek?

Jak nosić niebieskie i zielone cienie do powiek

Przyzwyczaiłyśmy się do używania nudziaków, czyli cieni do powiek w odcieniach skóry takich jak beże i brązy. Czujemy się w nich bardzo bezpiecznie. Tego typu cienie do powiek subtelnie podkreślają nasze oko, ale nie rzucają się w oczy. Wiele z nas ma problem, aby przełamać się i dać szansę innym kolorom. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak nosić niebieskie i zielone cienie do powiek.

Dlaczego niebieskie cienie do powiek kojarzą się z tandetą?

Niebieskie cienie do powiek wielu z nas kojarzą się bardzo negatywnie. Przed oczami mamy lata 90. oraz panie handlujące na targu. Wiele z nich wyglądało dość krzykliwie. Złą sławę niebieskim cieniom do powiek przyniosła też Ela Kleczkowska ze Złotopolic. W rezultacie niebieskie paletki cieni zaczęły się kojarzyć z czymś tandetnym i obciachowym. Ich kiepska sprzedaż przełożyła się na mniejszą produkcję. Tymczasem niebieskie cienie do powiek mają w sobie sporo uroku. Trzeba tylko nauczyć się je nosić.

Komu pasują niebieskie cienie do powiek?

Niebieskie cienie do powiek są wręcz stworzone dla brunetek o brązowych oczach i jasnej cerze. W ich przypadku z pewnością nie będą wyglądały tandetnie.  Aby nadać nieco szlachetności niebieskim cieniom do powiek, należy je łączyć ze sprawdzonymi, bazowymi kolorami. Np. jeśli wykonasz dzienny makijaż oczu z użyciem szarości, możesz w wewnętrznym kąciku nałożyć odrobinę połyskującego, błękitnego cienia. Oba kolory są z tej samej, chłodnej palety, dlatego świetnie ze sobą współgrają. Szarość nadaje makijażowi wyrafinowania i smaku.

Kto wygląda dobrze w zielonych cieniach do powiek?

Zielone cienie do powiek także kojarzą się z tandetą, wiele osób się ich zwyczajnie boi. Tymczasem pasują one wielu tęczówkom. Jeśli masz brązowe lub rude włosy oraz brązowe lub zielone oczy, możesz śmiało sięgnąć po zieleń. Tutaj obowiązuje podobna zasada jak przy niebieskościach. Możesz wykonać tradycyjny dzienny makijaż oparty na beżach i brązach, po czym na środek powieki ruchomej lub w jej zewnętrzny kącik nanieść odrobinę zieleni. Tak specyficzne kolory powinny przełamywać makijaż, nie zaś być nakładane na całą powiekę.

Podbij makijaż oczu sukienką w zbliżonym kolorze

Oczy z zielonym czy niebieskim akcentem kolorystycznym wyglądają super, gdy zestawimy je z sukienką w identycznym kolorze. To dodatkowo nada naszej stylizacji spójności i podkreśli piękno naszego spojrzenia.

Dodaj komentarz