Uroda

Jak dobrać odpowiednią pomadkę nude?

Jak dobrać odpowiednią pomadkę nude

Makijaż ust to dla wielu kobiet istotna kwestia, jednak mocne oko nie lubi konkurencji w postaci czerwonej pomadki. Jeśli stawiasz na wyrazisty makijaż oczu, powinnaś sięgnąć po pomadkę nude. Niestety, wiele z nas nie wie, jaki odcień szminki będzie najlepszy. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednią pomadkę nude.

Pomadka nude, czyli jaka?

Szminka nude to pomadka w odcieniu zbliżonym do naszego naturalnego koloru ust. Jest cielista i nie rzuca się z daleka w oczy. Dzięki swojemu stonowaniu pasuje do każdego makijażu oczu, stąd cieszy się ogromną popularnością. Idealnie sprawdzi się w makijażu no make up, czyli wykonanym tak subtelnie, że prezentującym się szalenie naturalnie.

Dlaczego dobranie szminki nude jest tak trudne?

Pomadka nude to wbrew pozorom dość trudny do dobrania kosmetyk. Taka szminka powinna być o ton lub dwa ciemniejsza od naszego naturalnego koloru ust, by wyglądała na wargach zdrowo. Żadna z nas nie chce przypominać topielicy.

Pomadka nude idealna dla bladolicej

Jeśli masz bardzo jasną karnację, to znalezienie odpowiedniej szminki nude może nastręczać szczególnie dużo trudności. Wynika to z faktu, że alabastrowa cera wymaga ożywienia, a  cieliste pomadki go nie dają. Dlatego jeśli jesteś bladziochem, sięgnij po brudny róż, mauve, lub róż wpadający w brąz. Unikaj jasnych cielaków, czy to beżowych czy różowych, bo one sprawią, że będziesz sprawiała wrażenie chorej i zmęczonej.

Jakie szminki nude sprawdzą się u śniadych kobiet?

Kobiety o opalonej cerze mogą śmiało sięgać po beże, nawet te stosunkowo jasne będą dobrze wyglądały na ich ustach. Wynika to z kontrastu, jaki tworzy jasny beż z ciemnobrązową skórą.  Mogą one sięgać po blade róże i beże, ale też po karmel, ciemne brązy i brudne róże.

Jak dobierać pomadki do odcienia skóry?

Jeśli masz średnio jasną karnację, nie jesteś ani bladziochem, ani śniada, to musisz przyjrzeć się tonom przeważającym na twojej skórze. Jeśli są brzoskwiniowe, sięgnij po nieco ciemniejszego, brzoskwiniowego nudziaka. Jeśli są różowawe, sięgnij po nieco ciemniejszy zgaszony róż. Przy żółtawych tonach sprawdzi się karmel, ale niezbyt ciemny.

Dodaj komentarz