Porady Uroda

Makijaż oczu idealny dla Śnieżki

Makijaż oczu idealny dla Śnieżki

Jesteś typową Śnieżką i masz problem z doborem cieni do powiek? Nie jesteś jedyna. Większość z nas ma dość trendów makijażowych, które zupełnie nie uwzględniają różnych typów urody. Nagle rynek zalały paletki z brzoskwiniowymi, bordowymi i brązowymi cieniami. Wbrew pozorom taka ciepła tonacja nie jest dobra dla każdej z nas. Przedstawiamy makijaż oczu idealny dla Śnieżki.

Jak wygląda Śnieżka?

Typowa Śnieżka ma jasną, chłodną karnację w tonacji różowej, czarne włosy. Kolor tęczówki bywa różny: od ciemnego brązu po jasny błękit. Niezależnie jednak od koloru oczu, typ urody zima dobrze wygląda w chłodnych kolorach. Śnieżka powinna wystrzegać się pastelowych pomadek i ciepłych cieni do powiek, gdyż te sprawiają, iż wygląda na chorą.

Jakie cienie do powiek pasuje typowi urody zima?

Śnieżka dobrze wygląda w chłodnych cieniach, czyli w takich, które są utrzymane w kolorze pudrowego różu, srebra i szarości. Przepięknie prezentuje się też liliowy cień do powiek, który jest jasny i chłodny. Gołębi popiel też wspaniale wygląda u Śnieżki, bo jest chłodny, ale zawiera kapkę fioletu. Zima nie powinna malować oczu na ciemne kolory, ponieważ ma już czarne włosy i brwi.  Ciemny smoky eyes w jej przypadku sprawia, że wygląda mrocznie i niezdrowo.  Śnieżka może sobie pozwolić na nałożenie liliowego cienia na całą powiekę ruchomą. Ewentualnie może przy tym podkreślić delikatnie załamanie powieki gołębim, matowym cieniem.

Makijaż oczu idealny dla Śnieżki

Jasny i chłodny cień najlepiej nałożyć na dobrą bazę pod cienie, która podkreśli ich pigmentację i sprawi, że będzie wyglądał on nieco mocniej. Ponadto dobry primer przedłuża trwałość makijażu oczu.  Po nałożeniu jasnego cienia Śnieżka może wykonać cienką kreskę eyelinerem wzdłuż górnej linii rzęs. Zagęści ona optycznie włoski i podkreśli kształt oka. Jeśli nie czujesz się dobrze w graficznych kreskach, możesz wykonać je za pomocą ciemnego i chłodnego cienia do powiek lub kredki do oczu, a następnie rozetrzeć małym pędzelkiem kuleczkowym. Makijaż oczu powinny zwieńczyć starannie wytuszowane rzęsy.

Dodaj komentarz