Pasje i zainteresowania Psychologia

Czy czytanie jest sexy?

czy czytanie jest sexy

Poziom czytelnictwa w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Obecne technologie odciągają nas od słowa pisanego. Mimo tego książki wciąż pozostają dla wielu osób czymś wręcz atrakcyjnym. Idąc tym tropem stawiamy pytanie, czy czytanie jest sexy?

Czytanie kontra nieczytanie

Współczesny świat opanowały tablety, komputery i smartfony. Tam treści tekstowe zamieniają się w obrazkowe. Dominują emotikony grafiki i filmy, bo tak jest prościej, wygodniej, szybciej. Po co pisać, skoro można wysłać śmieszną grafikę. Jednak nawet najwyższej jakości zdjęcie nie jest w stanie zastąpić tradycyjnego słowa pisanego. Zdecydowanie za rzadko sięgamy po książki. Faktycznie niektórzy połykają ich dość pokaźne ilości, ale inni z kolei, nie stronią od książek. Nie ma się co dziwić, spoglądając na statystki. Książki wygrywają jednak w pojedynku z ich brakiem. W końcu lepiej jest czytać i wiedzieć, niż żyć w niewiedzy i totalnej głupocie. Niektórzy książki mieli w ręce ostatni raz w szkole, kiedy przymusowo czytali lektury, by zaliczyć sprawdzian czy kartkówkę. Czytanie to nie tylko poznawanie nowej wiedzy, nudne informacje naukowe czy powieści historyczne, w których jedyną akcją jest bitwa opisana na 200 stron. To coś znacznie więcej, niż myślimy.

Czytanie może być sexy

Weźmy pod lupę prosty przykład – dwie kobiety, z czego jedna nie przeczytała w życiu żadnej książki, a druga wręcz przeciwnie, nie wyobraża sobie bez nich życia. W pierwszym przypadku mamy kobietę, która niewiele wie, a jej zasób słownictwa jest na takim poziomie, jak panów stojących całe dni pod sklepem. Druga z kolei używa słów, których nasza ignorantka czytelnictwa pewnie nigdy nie słyszała. Wypowiada się w sposób elokwentny i ciekawi ją świat. Dodajmy do tego rozwiniętą wyobraźnię oraz kreatywność. Mężczyzna, mając styczność z tymi dwiema paniami, większą uwagę zwróciłby z pewnością na fankę książek. Z nią będzie mógł porozmawiać na poziomie, na pewno nie będzie się nudził. Mamy więc odpowiedź na zadane na wstępie pytanie dotyczące czytelnictwa i związaną z nim atrakcyjnością. Czytanie jest seksowne, ponieważ inteligencja, chęć wiedzy może być podniecająca prawie tak, jak uroda fizyczna. Piękny umysł to coś więcej niż wielki biust i zgrabne nogi. Mężczyźni potrafią zachwycić się kobietami, które są inteligentne oraz oczytane. One mają dużo do zaoferowania.

Z książką łączony jest stereotyp nudnej dziewczyny, która z nosem w książkach nie dostrzega nic poza kolejnymi jej stronicami. Nie każdy mól książkowy spędza całe dnie w bibliotece, w sweterku z szafy babci i dużych okularach. Czytać może każdy, więc każdy może podnieść dzięki temu swoją atrakcyjność. Przypomnijmy sobie akcję ”Nie czytasz – nie idę z Tobą do łóżka”, która podkreślała, jak ważne może być czytanie w kwestii relacji międzyludzkich. Okazuje się, że może być gwarancją naszego powodzenia u płci przeciwnej.

książkiNie pozostaje więc nic innego, jak na wakacyjny czas zaopatrzyć się w kilka książek, takich, które wciągną nas na długie godziny, pozwolą odkryć nowe światy, a może dodadzą naszemu życiu odrobinę pikanterii. Bez wątpienia warto czytać, dla siebie i dla innych. A skoro to takie seksowne, nie potrzeba już więcej żadnych argumentów.

Katarzyna Antos

Komentarze (9)

Aga

6 lat temu

Czy czytanie jest sexy? Jeżeli miałabym rozpatrywać w tym aspekcie czytanie, to zdecydowanie tak. Ale osobiście nie potrzebuję takich argumentów, czytanie jest po prostu fajne, twórcze, pozwala nam się odprężyć, odstresować i co bardzo ważne sprawia, że nasze horyzonty są coraz szersze 🙂

Tess

6 lat temu

Oczytana osoba zainteresuje drugą osobę na dłużej. To nie będzie tylko krótkie oczarowanie bo para będzie miała sobie dużo do powiedzenia.

Emilly27k

6 lat temu

Czytanie zawiera w sobie działanie pozytywnej energii. Każdy z czytelników ma swoją ulubioną dziedzinę literatury. Ja lubię poznawać każdą dziedzinę i tajniki literatury. mało znam fantastyki, ale na szczęście nie jest powiedziane,że się z nią nie zapoznam.
Dzięki temu, że czytamy wzbogacamy swoje czytelnictwo. Polecam zapoznanie się z książkami kulinarnymi i dodają pikanterii smakowej.

linea

6 lat temu

Jeśli mężczyzna jest inteligentny, to lubi też inteligentne dziewczyny. Fajnie jest mieć o czym porozmawiać, nie tylko zresztą z płcią przeciwną.
Czytanie wzbogaca słownictwo, co jest przydane w życiu codziennym. Podczas rozmowy na poziomie można oczarować mężczyznę, ale tez np. przyszłego pracodawcę.
Czasami spędzam czas w domu z moim mężczyzną, który ćwiczy grę na gitarze, a w tym samym czasie ja leżę na łóżku i czytam książkę kokietując go co jakiś czas. Także czytanie może być seksi 🙂

Mindi

6 lat temu

Pociągająca jest osoba interesująca. Ktoś kto czyta ma więcej ciekawego do powiedzenia, przyjemniej spędza się z nią czas. Dlatego warto czytać i dzielić się swoją wiedzą i pasją 🙂

Aneta

6 lat temu

Zdecydowanie tak, czytanie jest sexy. Czasem zagladam na facebookową stronę – Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka i spodobał mi sie tam tekst – do łóżka zawsze zabieraj dobrą ksiażkę, albo przynajmniej kogoś, kto taką przeczytał 🙂

dulcynea

6 lat temu

Z pewnością czytanie może być sexy .
Przyjemnie jest porozmawiać z osobą oczytaną , taki dialog bywa bardziej interesujący i rozwijający ( nierzadko) .
Lubię kontakty z osobami inteligentnymi , bo z takimi osobami można się „dogadać w pół słowa”

Zostaw komentarz