Polecamy!

Jak spędzić długi weekend w czerwcu?

jak spędzić długi weekend w czerwcu

W tym roku mamy wyjątkowe szczęście, że Boże Ciało wypada w połowie czerwca, czyli w czasie, gdy pogoda staje się już iście wakacyjna.  To doskonała okazja, aby wziąć jeden dzień urlopu i przedłużyć sobie leniuchowanie do czterech dni. Nie jest to wprawdzie urlop, na którym wypoczniemy i w pełni zapomnimy o stresach dnia codziennego, ale to już doskonała okazja do nadrobienia różnego rodzaju zaległości i przede wszystkim do dobrej zabawy;) Jak spędzić długi weekend w czerwcu?

Spotkanie w gronie przyjaciół

Dawno nie widziałaś się ze swoją przyjaciółką, a wszystko to przez odległość. Dzieli was 60 km i nie zawsze możecie widywać się tak często, jak byście tego chciały.  Na co dzień rozmawiacie ze sobą przez telefon, ale to nie to samo co spotkanie w cztery oczy. Jeśli czujesz wewnętrzną potrzebę spotkania, to wykorzystaj długi weekend w czerwcu, żeby odwiedzić swoją przyjaciółkę. Tematów do rozmów z pewnością wam nie zabraknie. W te piękne, letnie dni możecie wyskoczyć nad jezioro, lody lub wspólne zakupy. Czas spędzony z przyjaciółmi nigdy nie jest zmarnowany i zawsze pozwala podładować akumulatory przed nowymi wyzwaniami, które przygotowało dla nas życie.

Jak spędzić długi weekend w czerwcu? Wypoczynek nad wodą

Słońce ostatnio nas rozpieszcza, jest nie tylko pięknie, ale też bardzo ciepło. Za nami pierwsze upały w tym roku.  Długi weekend w czerwcu stanowi doskonałą okazję, aby wyskoczyć nad wodę. Wprawdzie porzekadło ludowe mówi, że kąpać należy się dopiero po Świętym Janie, ale tak naprawdę liczy się pogoda i temperatura wody. Pamiętaj jednak, żeby na wypoczynek nad wodą zabrać kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Aplikację tego rodzaju kosmetyków należy ponawiać po każdym wyjściu z wody. Chroń skórę przed słońcem, ponieważ nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV może doprowadzić do jej przedwczesnego starzenia, a nawet do raka.  Słońce jest nam potrzebne, ale w rozsądnych dawkach. Nie wyleguj się na plaży przez bite 8 godzin od 9 do 17, ponieważ w ten sposób narażasz się na poparzenie słoneczne, które jest dość bolesne. Na dodatek opalenizna zamiast cieszyć twoje oko przez wiele tygodni, szybko zniknie z ciała…

Wycieczka w góry

Aura sprzyja też górskim wspinaczkom, jeśli więc tylko masz taką możliwość, zbierz rodzinę lub przyjaciół i spędź długi weekend w czerwcu w pobliskich górach. Zdobywanie szczytów, podziwianie piękna natury i wdychanie czystego powietrza z pewnością wyjdzie ci na zdrowie. Ponadto spalisz w ten sposób kalorie, których w okresie zimowym dostarczałaś organizmowi w nadmiernych ilościach.  Wycieczka w góry to niesamowite przeżycie, które pozostaje w twojej pamięci na długo. Pamiętaj jednak o tym, żeby zabrać ze sobą naładowany telefon, ponieważ w górach nawet latem zdarzają się różne sytuacje. Musisz mieć, jak wezwać pomoc w razie nagłego wypadku np. złamania nogi uniemożliwiającego powrót do schroniska. Warto zadbać ze sobą także płaszcz przeciwdeszczowy, gdyż pogoda w górach szybko się zmienia.

Koncert

Długi weekend w czerwcu to także okazja do nadrobienia zaległości kulturalnych. Sprawdź, jakie koncerty organizują w twojej okolicy. Możesz też wybrać się na film do kina lub spektakl do teatru. Grunt, żeby ta forma rozrywki sprawiała ci przyjemność. Na koncert możesz zabrać przyjaciółkę i przypomnieć sobie, jak świetnie bawiłaś się na studenckich juwenaliach. W każdej z nas drzemie duże dziecko, które czasem chce dojść do głosu. Baw się zatem dobrze, tańcz, ile sił i śpiewaj wraz z tłumem. Gwarantujemy, że do domu wrócisz szczęśliwa i zrelaksowana.

Wspólne grillowanie

Grill to chyba jedno z ulubionych zajęć Polaków. Nieważne, czy masz ogród, działkę czy pieczesz kiełbaski na pobliskich wałach, ten rytuał wzbudza w tobie wyłącznie pozytywne odczucia.  Na wspólne grillowanie łatwo namówić przyjaciół i członków rodziny. Jeśli chcesz w ten sposób spędzić któryś z wieczorów, radzimy już dzisiaj po pracy udać się do supermarketu na zakupy.  Kup kiełbaski, mięso i warzywa (opcja dla wegetarian), które będzie można szybko i smacznie przyrządzić. Mamy też dobrą wiadomość dla osób, które mają w rodzinie lub wśród znajomych kogoś, kto nie przepada za mięsem. W sklepach można kupić białe kiełbaski przygotowane w 100% ze składników roślinnych, które można upiec na grillu – są specjalnie do tego przystosowane. To zdrowa, bogata w białko przekąska.

Alkohol jest dla ludzi

Na wspólne grillowanie warto przygotować alkohol. Długi weekend w czerwcu stanowi bowiem doskonałą okazję, żeby zrelaksować się przy kuflu piwa lub kieliszku wódki. Nie obawiaj się, że w ten sposób popadniesz w alkoholizm. Dopóki pijesz okazjonalnie i czynisz to ze względu na dobre towarzystwo, to nie ma w tym nic złego. Wszystko, w tym alkohol, jest dla ludzi. Warto znać jednak umiar i nie pić codziennie. Nie należy traktować też wódki jako pocieszyciela, gdy dopadną nas smutki.  Jeśli pijesz na imprezach i grillach, które odbywają się od czasu do czasu, raczej nie grozi ci popadnięcie w nałóg. Każdy musi czasem się zrelaksować podczas spotkania towarzyskiego, pijąc piwo czy wódkę.  Pamiętaj jednak o tym, że gdy planujesz wznieść toast lub tego nie wykluczasz, należy skorzystać z taksówki lub komunikacji miejskiej. Kluczyki do samochodu zostaw na wszelki wypadek w domu, żeby  nie zapomnieć o wypitym alkoholu i z rozpędu nie usiąść za kółkiem. Nie wyliczaj, czy etanol już zdołał wyparować z twojego organizmu, nie patrz, czy znajdujesz się na granicy dopuszczalnego spożycia. Po prostu stosuj zasadę: piłaś, nie jedź. Nie chcesz przecież wyrządzić krzywdy nikomu ze swoich bliskich ani obcym ludziom korzystającym z tej samej drogi co ty.  Ani tym bardziej narazić się na odebranie prawa jazdy.

 

Komentarze (4)

Emilly27k

6 lat temu

Czerwiec jest miesiącem pracy jak i również odpoczynku. Planowane są różnego rodzaju zajęcia i bardzo mi się to podoba. Można poczytać ciekawe książki oraz znaleźć czas na rozmowy z rodziną w trakcie przygotowania wspólnych potraw.

Mindi

6 lat temu

Nie mam jutro wolnego, więc traktowałam ten weekend jako typowo roboczy. Ale jak poczytałam o pomysłach na wolne dni to pomyślałam, że trzeba chwytać chwile i już planuję wycieczkę na basen w sobotę i spotkanie ze znajomymi przy grillu w niedzielę 🙂

Aneta

6 lat temu

Ja zamierzam spedzić go aktywnie, a do tego spotkać sie z rodziną i przyjaciółmi. Pogoda w czerwcu co prawda jest troche bardziej bezpieczna i przewidywalna niż podczas weekendu majowego, ale… mam nadzieję, ze deszcz nas przez te pare dni ominie 🙂

dulcynea

6 lat temu

Dla mnie ten czerwcowy tydzień jest wolny od pracy.
Odpoczywam , byłam co prawda na kilku wizytach u lekarzy, na akupunkturze . Teraz kiedy już zakończyłam medyczny przegląd wybiorę się na wędrówkę po moich górach .
Pewnie urzadzimy też grilla 🙂

Zostaw komentarz