Fitness Jak ćwiczyć?

Ćwiczmy pośladki!

cwiczmy-posladki

Zadbane ciało o pięknych, kobiecych kształtach jest modne w każdym wieku. Standardem są krągłe piersi, szczupła talia, kobiece biodra i odpowiednie proporcje miedzy nimi. Ostatnio w rankingach mężczyzn na najseksowniejszą część ciała kobiety, coraz częściej na pierwszym miejscu pojawiają się pośladki.

Bez wątpienia jędrna pupa, czy to w kostiumie kąpielowym, jeansach czy letniej sukience – przyciąga męskie spojrzenia. Jeżeli zapominamy o ruchu i pielęgnacji skóry pośladków, mogą one szybko stracić młodzieńczy i wygląd kształt. Na szczęście łatwo poprawimy go, stosując odpowiednie ćwiczenia i zabiegi modelujące, jak masaże, natryski i ujędrnianie balsamami.

Nie przepadasz za ćwiczeniami? Zmień podejście, ponieważ jest to najlepszy sposób na wymodelowanie kształtu pupy. Ćwicząc pośladki, które są dużą partią mięśniową, szybko zobaczysz efekty, które powinny Cię zmobilizować do regularnej pracy and nimi.

Uniesioną i jędrną pupę zapewnią nam ćwiczenia aerobowe na bieżni i maszynach eliptycznych. W terenie: biegi, marsze, nordic walking czy pływanie. Nie zapominajmy o ćwiczeniach wzmacniających. Nie musisz chodzić na siłownię i korzystać ze specjalistycznych maszyn. Wystarczy trochę miejsca w domowym zaciszu i ewentualnie – guma do ćwiczeń, która podniesie stopień trudności. Najpopularniejszymi ćwiczeniami są:

  • odwodzenie nogi w bok w pozycji stojącej (noga, na której stoimy powinna być delikatnie ugięta)
  • w pozycji Klappa wysokiej (klęk podparty – dla dobra kręgosłupa na wyprostowanych ramionach, a nie przedramionach) odwodzenie ugiętej nogi pod katem 90 stopni w kierunku sufit u- stopa flex (podeszwa stopy skierowana jest równolegle do sufitu)
  • unoszenie wyprostowanej nogi w leżeniu bokiem (nie jest ważne jak wysoko podniesiesz nogę, ważne jest, aby ruch był powolny i płynny)
  • wypady do przodu z ugięciem nogi wykrocznej do 90 stopni i zatrzymaniem kolana nogi zakrocznej nad podłogą (ćwiczenie można urozmaicić rozrzucając przed sobą karty do gry lub inne lekkie drobiazgi i przy każdym wykroku zabieranie pojedynczego przedmiotu ze sobą. Jest to ćwiczenie trudne, a nadanie celu pomaga wielu kobietom w jego wykonaniu)

Zachęcamy do ćwiczeń!

Anna J

Komentarze (12)

pati25

8 lat temu

Chcielibyśmy aby nasze pośladki wciąż były jędrne,piękne.Musimy o nie zadbać i wykonywać ćwiczenia.
W artykule podani zestaw ćwiczeń,które pomogą nam zadbać o tę część ciała

Pinkie

8 lat temu

Faktycznie kilka ciekawych propozycji ćwiczeń się w tym artykule znalazło:)

[od Redakcji: post został moderowany ze względu na naruszenie pkt. 7 Regulaminu]

Powodzenia i wytrwałości życzę – wszystkim i sobie samej:)))

Emilly27k

10 lat temu

Wiadomo,że należy ćwiczyć nasze pośladki abyśmy czuły się świetnie.:) Ja ćwiczę prawie codziennie wygląd moich pośladków i czuję różnicę.

nadii1919

10 lat temu

a najbardziej lubie to ćwiczenie:
Leżąc na podłodze zegnij kolana tak, aby stopy opierały się o podłogę. Podnoś biodra do góry napinając pośladki. Dodatkowo dla obciążenia można wyprostować jedną nogę i z tą nogą w górze podnosić biodra. Kilka powtórzeń z lewą nogą w górze i tyle samo powtórzeń z prawa nogą

Alfa

10 lat temu

Małgorzato, chciałam Ci się pochwalić, że wczoraj weszłam po schodach na 8 piętro i dzisiaj mnie bolą łydki, uda i pupa. Takie zakwasy to chyba ostatnio w liceum miałam po przebiegnięciu dłuższego dystansu na ocenę!

malgosia74

10 lat temu

Najseksowniejsze pośladki są lekko odstające, zaokrąglone i sprężyste 🙂 Pare prostych ćwiczeń na codzień pozwoli nam nie tylko zadbać o wygląd „pupy”, ale dodatkowo pomogą zwalczyć cellulit. A my zyskamy dawkę pozytywnej energii i zdrowia i będziemy mieć prawdziwą satysfakcje jak osiągniemy to co zamierzamy. Można opracować zestaw ćwiczeń dla siebie w połączoniu z odpowiednimi kosmetykami.
Przysiady, wykopy nóg naprzemienne w tył, unoszenie dwóch nóg w leżeniu przodem tuż nad ziemią, krzyżowanie nóg, wypychanie bioder to najprostsze i według mnie najskuteczniejsze ćwiczenia niw wymagajace zbyt dużego wysiłku. Efekty będą widoczne jak podejdziemy do tego z humorem ale bedziemy trzymac samej sobie dyscyplinę. Dużo spacerów energicznym marszem tez działa dobrze, nie zapominajmy przy tym o piciu wody 🙂 Jędrne posladki przede wszystkim krecą naszych facetów 🙂

Małgorzata

10 lat temu

Ja sprawdziłam na sobie, ze na pośladki świetnie działa wchodzenie po schodach! Z podanych ćwiczeń spróbuje skorzystać. Dobrze że zbliża się weekend- będzie trochę wolnego czasu.

klaryska

10 lat temu

Rower to moja ulubiona forma ćwiczeń, jeżdżę na nim od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Próbowałam z jogą ale samej w domu ciężko się zmobilizować, a na zorganizowane jakoś brak funduszu. Ale joga naprawdę daje niezłe efekty.

gwolska

10 lat temu

Dla mnie najlepszą gimnastyką jest rytmiczny marsz. Często funduję sobie taką marszrutę rano do pracy ok.3 km, gdyż po pracy nie miałabym siły,a do tego zakupy…Bardzo lubię miasto budzące się ze snu i widok takich samych maszerujących ludzi.

topik4433

10 lat temu

Nie od dziś wiadomo, że ćwiczenia fizyczne to nasz sprzymierzeniec w walce z widocznymi efektami upływu czasu. Do tego jeszcze tylko balsam ujędrniający i możemy zachwycać zgrabną sylwetką. Ja staram się codziennie spacerować, tylko czasem odpuszczam sobie gimnastykę, muszę to zmienić, od dziś obiecuję, że się poprawię 🙂

Zostaw komentarz