cwiczmy-posladki

Zadbane ciało o pięknych, kobiecych kształtach jest modne w każdym wieku. Standardem są krągłe piersi, szczupła talia, kobiece biodra i odpowiednie proporcje miedzy nimi. Ostatnio w rankingach mężczyzn na najseksowniejszą część ciała kobiety, coraz częściej na pierwszym miejscu pojawiają się pośladki.

Bez wątpienia jędrna pupa, czy to w kostiumie kąpielowym, jeansach czy letniej sukience – przyciąga męskie spojrzenia. Jeżeli zapominamy o ruchu i pielęgnacji skóry pośladków, mogą one szybko stracić młodzieńczy i wygląd kształt. Na szczęście łatwo poprawimy go, stosując odpowiednie ćwiczenia i zabiegi modelujące, jak masaże, natryski i ujędrnianie balsamami.

Nie przepadasz za ćwiczeniami? Zmień podejście, ponieważ jest to najlepszy sposób na wymodelowanie kształtu pupy. Ćwicząc pośladki, które są dużą partią mięśniową, szybko zobaczysz efekty, które powinny Cię zmobilizować do regularnej pracy and nimi.

Uniesioną i jędrną pupę zapewnią nam ćwiczenia aerobowe na bieżni i maszynach eliptycznych. W terenie: biegi, marsze, nordic walking czy pływanie. Nie zapominajmy o ćwiczeniach wzmacniających. Nie musisz chodzić na siłownię i korzystać ze specjalistycznych maszyn. Wystarczy trochę miejsca w domowym zaciszu i ewentualnie – guma do ćwiczeń, która podniesie stopień trudności. Najpopularniejszymi ćwiczeniami są:

  • odwodzenie nogi w bok w pozycji stojącej (noga, na której stoimy powinna być delikatnie ugięta)
  • w pozycji Klappa wysokiej (klęk podparty – dla dobra kręgosłupa na wyprostowanych ramionach, a nie przedramionach) odwodzenie ugiętej nogi pod katem 90 stopni w kierunku sufit u- stopa flex (podeszwa stopy skierowana jest równolegle do sufitu)
  • unoszenie wyprostowanej nogi w leżeniu bokiem (nie jest ważne jak wysoko podniesiesz nogę, ważne jest, aby ruch był powolny i płynny)
  • wypady do przodu z ugięciem nogi wykrocznej do 90 stopni i zatrzymaniem kolana nogi zakrocznej nad podłogą (ćwiczenie można urozmaicić rozrzucając przed sobą karty do gry lub inne lekkie drobiazgi i przy każdym wykroku zabieranie pojedynczego przedmiotu ze sobą. Jest to ćwiczenie trudne, a nadanie celu pomaga wielu kobietom w jego wykonaniu)

Zachęcamy do ćwiczeń!

Anna J