cwiczenia-w-podczerwieni-i-pod-cisnieniem

Kluby fitness prześcigają się w ofertach, walcząc o pozyskanie klientów. Modne staje się zatem to, co nowe, dobrze brzmi i oryginalnie wygląda. te wszystkie aspekty spełnia kapsuła podciśnieniowa.

Urządzenia dostępne w klubach fitness mają pomóc w zwalczeniu cellulitu i spaleniu tkanki tłuszczowej, wymodelować sylwetkę. Wiele kobiet boryka się latami z efektem pomarańczowej skórki, której bardzo trudno się pozbyć metodami klasycznymi.

Dostępne popularne terapie antycellulitowe polegają na odwadnianiu termicznym lub mechanicznym podskórnej tkanki tłuszczowej, nie wpływając na zmianę zawartości tłuszczu w organizmie. Bez zabiegów ilość wody w tkance jest ponownie uzupełniana przez organizm w ciągu 2-3 tygodni.

Ćwiczenia ruchowe powodują spalanie tłuszczu z miejsc łatwo dostępnych, nie zaś ze stref problemowych, gdzie są blokady przepływu krwi. W czasie wysiłku podczas podejmowania aktywności fizycznej ukrwiona jest przede wszystkim tkanka mięśniowa.

Podciśnienie w kapsułach pomaga w likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej i w zmianach naczyniowych.

Szybsze skutki pedałowania

W treningu podciśnieniowym stosuje się rower ergonometryczny lub bieżnie, które lepiej sprawdzają się w połączeniu z podciśnieniem niż steper czy maszyna eliptyczna, zapewniając komfort, brak obciążeń narządów ruchu i regenerację tkanki łącznej.

dr Paweł F. Nowak