Fitness Ruch to zdrowie

Ćwiczenia w podczerwieni i pod ciśnieniem

cwiczenia-w-podczerwieni-i-pod-cisnieniem

Kluby fitness prześcigają się w ofertach, walcząc o pozyskanie klientów. Modne staje się zatem to, co nowe, dobrze brzmi i oryginalnie wygląda. te wszystkie aspekty spełnia kapsuła podciśnieniowa.

Urządzenia dostępne w klubach fitness mają pomóc w zwalczeniu cellulitu i spaleniu tkanki tłuszczowej, wymodelować sylwetkę. Wiele kobiet boryka się latami z efektem pomarańczowej skórki, której bardzo trudno się pozbyć metodami klasycznymi.

Dostępne popularne terapie antycellulitowe polegają na odwadnianiu termicznym lub mechanicznym podskórnej tkanki tłuszczowej, nie wpływając na zmianę zawartości tłuszczu w organizmie. Bez zabiegów ilość wody w tkance jest ponownie uzupełniana przez organizm w ciągu 2-3 tygodni.

Ćwiczenia ruchowe powodują spalanie tłuszczu z miejsc łatwo dostępnych, nie zaś ze stref problemowych, gdzie są blokady przepływu krwi. W czasie wysiłku podczas podejmowania aktywności fizycznej ukrwiona jest przede wszystkim tkanka mięśniowa.

Podciśnienie w kapsułach pomaga w likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej i w zmianach naczyniowych.

Szybsze skutki pedałowania

W treningu podciśnieniowym stosuje się rower ergonometryczny lub bieżnie, które lepiej sprawdzają się w połączeniu z podciśnieniem niż steper czy maszyna eliptyczna, zapewniając komfort, brak obciążeń narządów ruchu i regenerację tkanki łącznej.

dr Paweł F. Nowak

Kluby fitness prześcigają się w ofertach, walcząc o pozyskanie klientów. Modne staje się zatem to, co nowe, dobrze brzmi i oryginalnie wygląda. te wszystkie aspekty spełnia kapsuła podciśnieniowa.

Kapsuły próżniowe można dodatkowo uszczelnić zakładając kołnierz neoprenowy niczym specjalny gorset opinający ciało na żebrach. urządzenia mają szereg udogodnień i system recyrkulacji powietrza. Bieżnia zaś posiada na ogół ortopedyczną dwuwarstwową taśmę i komputer z monitorem dotykowym oraz kilka programów podciśnienia do wyboru. urządzenia od razu mierzą puls podczas ćwiczeń – przez uchwyty z wbudowanymi pulsometrami.

Terapia podciśnieniowa poprawia ukrwienie skóry i podskórnych warstw tkanki tłuszczowej przyspieszając przemianę materii, odtransportowując zalegające cząsteczki tłuszczu, bez skutków ubocznych. Warto wiedzieć, że w 1 kg naszej tkanki tłuszczowej jest ok. 9000 kcal, które można spalić tylko mocno aktywizując mięśnie, które zużywają podczas aktywności ruchowej wolne kwasy tłuszczowe.

Spalanie wolnych kwasów tłuszczowych zachodzi przy wysiłku jednostajnym z równomiernym dopływem tlenu (podczas spalania tłuszczu organizm potrzebuje dwa razy więcej tlenu niż przy spalaniu węglowodanów) – gdy wysiłek jest odpowiednio długi (min. 20 minut) przy 50% maksymalnego obciążenia serca.

dr Paweł F. Nowak

Kluby fitness prześcigają się w ofertach, walcząc o pozyskanie klientów. Modne staje się zatem to, co nowe, dobrze brzmi i oryginalnie wygląda. te wszystkie aspekty spełnia kapsuła podciśnieniowa.

Podczerwień podczas ćwiczeń

Wykorzystanie naturalnego działania promieni podczerwieni pomaga odchudzić i zredukować cellulit – ciepło wnika do 4 cm w głąb ciała, oddziałując terapeutycznie, a przy intensywnym treningu fitness pozwala bardzo szybko rozgrzać mięśnie, przyspieszyć krążenie i metabolizm, szybciej wypacamy toksyny z organizmu i szybciej spalamy kalorie.

Podnosimy znacznie efektywność ćwiczeń, ale przy zaburzeniach krążenia np. chorobie wieńcowej nie jest to aktywność zalecana – odczucia są podobne jak podczas intensywnego wysiłku w saunie.

dr Paweł F. Nowak

Komentarze (5)

pati25

11 lat temu

Ciekawe informacje w tym artykule.Z pewnością te ćwiczenia przynoszą szybkie efekty i przydadzą się zwłaszcza teraz na wiosnę 🙂

alaala

12 lat temu

bimbambom ja jestem dopiero po 5 takich treningach, bo nie zalezy mi na jakims intensywnym odchudzaniu, tylko bardziej zapobieganiu celulitowi i mam 2 treningi tygodniowo po pol godzinki, wiec utraty wagi nie zauwazylam, mam jednak zdecydowanie wiecej energi i wydaje mi sie ze moje nogi troche lepiej wygladaja, chociaż tu akurat nie wiem czy to nie moja sugestia, więc wstrzymam się z zachwytem

basikmac

12 lat temu

Kurcze – a ja wolę skakać sobie na skakance, wchodzić na stołek i schodzić, a do tego spacerować, ale tylko wczesnym rankiem. Każdy robi co lubi i ćwiczy jak potrafi:) Ważne, by zachować zdrowy wygląd i mieć zdrowego ducha.

alaala

12 lat temu

Spróbowałam w promocyjnej ofercie kapuł pod ciśnieniem i polecam, naprawde fajna forma rekreacjia przy tym nie wiem jakim cudem, ale na drugi dzien nigdy nie mam zakwasów mimo że się nie oszczędzam. Uprzedzę tylko, że to nie jest dla osób z dużą nadwagą – kapsuły i specjalne gorsety, w które się ubiera podczas ćwiczeń są dla osób, które może mają kilkanaście kilo za dużo, ale nie więcej.

Zostaw komentarz