cwiczenia-dla-dojrzalych-kobiet

Możliwe, że stałaś się ostatnio mniej aktywna, bo masz w życiu inne priorytety jak rodzina czy kariera zawodowa. Już po 25. roku życia Twoja przemiana materii spowalnia się, a przez zmniejszoną aktywnością fizyczną, zaczynasz tracić tkankę mięśniową. Można powiedzieć, że z każdym rokiem Twoje ciało staje się słabsze.

Czy wiesz, że każdy kilogram mięśni spala około 100 kalorii dziennie, nawet w czasie gdy wypoczywasz? Ważne jest, abyś próbowała odzyskać siłę mięśniową przez odpowiednie ćwiczenia wzmacniające.

Systematyczny trening również dla laików

Aby zacząć ćwiczyć nie musisz mieć wyrobionej przez lata kondycji. Nie przepadałaś za sportem i grami zespołowymi na szkolnym w-fie? Nic nie szkodzi. Teraz możesz odkryć ćwiczenia fitnessowe, indywidualne lub w grupie i wybrać taka formę, która będzie sprawiać Ci przyjemność.

Mocniejsze bicie serca, czyli praca układu sercowo – naczyniowego oraz przyspieszony oddech w trakcie ćwiczeń powodują, że do wszystkich narządów , tkanek i mięśni dociera więcej tlenu. Wówczas Twoja przemiana materii wzrasta około 20-krotnie i szybciej spalasz tkankę tłuszczową.

Pamiętaj, że Twoim zadaniem jest poprawić kondycję całego organizmu, a skutkiem ubocznym będzie zgrabniejsza i jędrniejsza sylwetka. Nie myśl obsesyjnie o figurze, bo może Cię to zniechęcić do treningu. Racjonalne podejście do wysiłku, dobór jego intensywności i właściwej dla Ciebie formy pozwoli Ci zapobiec ryzyku chorób serca i układu krążenia, na które nas trzydziestolatków naraża stresująca praca i niewłaściwy sposób odżywiania.

Anna J