Męska Strefa Profilaktyka mężczyzny

Skończyłeś 40 lat? Czas o siebie zadbać!

skonczyles-40-lat-czas-o-siebie-zadbac

Wraz z upływem lat nasz organizm eksploatuje się. Jedni cieszą się pełnym zdrowiem, aż do końca swych dni a inni, wraz z wiekiem cierpią na różne dolegliwości. Jak wiadomo lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego każdy mężczyzna powinien przyswoić, ostatnio bardzo popularne słowo – profilaktyka.

Im szybciej wykryjemy, że coś jest nie tak tym lepiej dla nas. Na szczęście jest szereg badań, które pozwalają nam kontrolować stan naszego organizmu.

Zbadaj poziom cholesterolu.
Wiadomo, że każdy mężczyzna lubi dobrze zjeść. Co bardzo często oznacza tłusto. Zbyt wysoki poziom złego cholesterolu może powodować miażdżyce, chorobę wieńcową, zawał serca a nawet udar mózgu. Poza tym cholesterol jest głównym składnikiem kamieni żółciowych. Warto zadbać o obniżenie poziomu cholesterolu.

Jeśli palisz, zrób prześwietlenie płuc.
Płuca osoby palącej są szczególnie narażone na nowotwory. Aby temu zapobiec należy badać płuca systematycznie, jest to jedyna metoda, aby w porę zareagować. Chociaż krążą słuchy, że najlepiej rzucić palenie!

Nie zapomnij sprawdzić swojego ciśnienia.
Komu w dzisiejszych czasach nie skacze ciśnienie? Podobno to choroba cywilizacyjna. Nie ma ustalonej częstotliwości badań ciśnienia, jedno jest faktem, na pewno trzeba to robić. Nadciśnienie może być powodem wielu schorzeń. Podobnie jak w przypadku cholesterolu będą to: miażdżyca, choroba wieńcowa, zawał serca a nawet udar mózgu.

Zadbaj o swoje oczy.
Wraz z wiekiem nasze oczy są coraz mniej sprawne. Dodatkowo sami je katujemy. Czytaniem w nocy książek, świecąc sobie jedynie nocną lampką. Długie godziny spędzone przed komputerem lub telewizorem również nie wpływają pozytywnie. Dlatego warto zbadać wzrok – często je badać. A po wizycie u okulisty nie wstydźmy się zakupić przepisanych okularów, Panowie mężczyzna w okularach wygląda inteligentnie.

W celu wykrycia nowotworów jelita grubego, badaj krew w kale.
To już brzmi bardzo nieprzyjemnie. Nie mniej jednak warto się zbadać, bo nowotwór jelita grubego brzmi jeszcze gorzej, niż samo badanie. Dlatego zachęcam panów po 40 do przeprowadzenia tych badań.

Po 50-tce zbadaj prostatę.
Każdy mężczyzna słyszał o prostacie. Telewizja zalewa nas reklamami o tym, nawet w porze obiadowej. Nie mniej jednak warto ją zbadać. Tym bardziej, że problem z prostą jest bardzo częsty i niestety coraz bardziej powszechny.

Jak skończysz 65 lat sprawdź swoje kości.
Nasze kości starzeją się wraz z nami. Tracąc swoją siłę. Mężczyźni w tym wieku są szczególnie narażeni na osteoporozę. Schorzenie jest na tyle nieprzyjemne, że powoduje takie straty w strukturze kości, że łamią się one niczym zapałki. Trzeba zaznaczyć, że wraz z wiekiem nasze zdolności regeneracyjne maleją, co tyczy się również kości.

Na koniec nie zapomnij o cukrze.
Wysoki poziom cukru i objawy, które występują podczas cukrzycy są często mylone z innymi dolegliwościami. Co powoduje, że często trafiamy do innych specjalistów niż trzeba. Dlatego tak istotne jest badanie poziomu glukozy. W skrócie cukrzyca polega na zaburzeniu przemiany materii, przez to nasza energia nie jest odpowiednio pożytkowana.

Reasumując. Profilaktyka jest bardzo ważna. Kontrolowanie stanu naszego organizmu pozwala nam w porę wykryć groźne choroby. Dzięki niej dłużej możemy cieszyć się dobrym zdrowiem. Koszt jaki poniesiemy za tę parę badań jest nie współmierny do korzyści, jakie możemy osiągnąć wykrywając odpowiednio wcześnie schorzenia. Oprócz tych paru badań, możemy jeszcze przeprowadzać szereg dodatkowych, aby być zupełnie pewnym naszego stanu zdrowia. Warto cieszyć się jak najdłużej zdrowiem.

B.M

Komentarze (12)

JanuszGSH

12 lat temu

Witajcie.

Mnie też już wybiło 40+, no już parę lat temu 🙂
Do dbania o mój stan zdrowia zmotywowała mnie niestety choroba mojej żony. Dopiero wtedy człowiek zaczyna myśleć o sobie jak widzi problem w swojej rodzinie.
Najgorsze jest to, że sama farmakologia jej nie pomogła i dopiero wprowadzenie suplementacji pozwoliło na powrót do jako takiego standardu życia.
Podstawowe badania krwi i moczu były u mnie zawsze w nornie, ale cierpiałem już na bule kręgosłupa związane z wyrodnieniami. Do tego dołączyły kolana. Chrupanie i ból przy wysiłku. Cierpiałem też na problemy gastryczne związane z „drażliwym” jelitem, co wybadali mi gastrolodzy(ohyda!).
No tak, ale ogólnie uważałem się za „zdrowego” faceta 🙂
Po wielu próbach na sobie i rodzinie(!) trafiłem na odpowiedni zestaw suplementów. Stosujemy teraz zestaw składający się probiotyku, kolagenu do picia z kompleksem aminokwasowym i antyoksydacyjnym oraz nutracełtyk, które to preparaty usunęły wszystkie dolegliwości i poprawiły mój standard życia, i mojej rodzinie też 🙂
Pozdrawiam.
Janusz

topik4433

13 lat temu

Trzymam kciuki za Twojego Męża jiji59 🙂 Będzie dobrze, musi być, bo w czerwcu weselicho Waszej Córki, więc zdrówko i super forma jak najbardziej będą potrzebne 🙂 trzymajcie się ciepło, pozdrawiam 🙂 i czekamy na tylko dobre wieści 🙂

malgosia74

13 lat temu

Jiji współczuję Ci kochana… Wiem co znaczy spędzanie czasu w szpitalu… przed śmiercia taty spędzalam tam na oddziale paliatywnym całe godziny, które tak strasznie sie dłuzyły… i tato zmarł po długich męczarniach 🙁 Życzę Twojemu mężowi szybkiego powrotu do zdrowia , a Tobie pogody ducha …:) Pozdrawiam

gwolska

13 lat temu

Mężczyzna uważa, że jak idzie do lekarza to jest chory. A jak chory to niemal niepełnosprawny. A jak niepełnosprawny to żaden mężczyzna. Taki pogląd trwa już od wieków i dalej jest powielany przez większość mężczyzn. Im trudno się do tego przyznać, ale sama wielokrotnie słyszałam odpowiedź- a co ja baba, że mam latać do lekarza!

Emilly27k

13 lat temu

Mężczyzna kiedy przekracza wiek 40 lat powinien o siebie zadbać.Profilaktyka w działaniu w mężczyznach powinna zadziałać bardzo szybko i kreatywnie.Najważniejsza jest witalność ducha, ciała, nie zrażanie się do przekroczonego wieku 40 lat.Mężczyzna jest tylko mężczyzna , a wiek przez który przekracza drogę życia powinien w nim wzbudzać pozytywne reakcje.Siła wieku to właśnie 40 lat.

Annagata

13 lat temu

Faktem jest,że mężczyzna idzie do lekarza tylko w ekstremalnej sytuacji,ale po cóż są kobiety?Tylko jak wytłumaczyć mężczyźnie,żeby zrobił badania,skoro on twierdzi,że to strata czasu,bo jest zdrowy jak ryba.Myślę,że przydałoby się więcej artykułów o zdrowiu skierowanych szczególnie do panów,które uświadomiłyby im niejednokrotnie powagę sytuacji.

raimundo

13 lat temu

Oj to się oberwało teraz płci brzydszej, ale chyba więcej niż ziarno prawdy w tym jest, że to wy drogie panie, musicie o nas dbać. Aby jednak ratować honor mężczyzn, przyznam się, że od roku badam ciśnienie co tydzień i sam zachęcam do tego swoją lepszą połowę. Ha!

justi

13 lat temu

zgadzam się – mężczyznom się wydaje że są wiecznie zdrowi i w pełni sił – mój mąż sam z własnej woli nie był nigdy u lekarza, mój tata także nie – co niestety skończyło się dla niego źle… patrząc wśród znajomych – ta sama bajka!

basikmac

13 lat temu

Mężczyzną poprostu musi ktoś pokierować, a ten ktoś, to oczywiście kobieta 🙂 Chciaż znam mężczyzn, którzy sami pamiętają o profilaktyce i wykonują w odpowiednim czasie potrzebne badania.

Zielarka

13 lat temu

Myślę, że kobiety zdecydowanie bardziej dbają o badania profilaktyczne niż mężczyźni. Może o profilaktyce kobiecej się więcej mówi, z pośród panów których znam ten temat schodzi na plan dalszy, dopiero jak się coś złego dzieje idą do lekarza.

Zostaw komentarz